Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


02.11.17
3822 6 Друкувати

Визнали непрацездатним у день звільнення: має бути допомога

Лист ФСС з ТВП від 06.06.2017 р. № 5.1-27-1038

Застрахована особа, яка в день звільнення стала непрацездатною внаслідок захворювання або травми, має право отримати допомогу з тимчасової непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, Фонд виплачує застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності. Виплачують її за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством (ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV). 

За матеріалами Головбух24
Теги:
Коментарі
  • Анна
02.11.17 11:31

Фонд соцстраха выплачивает пособие начиная с 6-го дня, а первые 5 дней? Что с ними?? Получается, что предприятие за первые 5 дней уже ничего не платит сотруднику потому что он уволен??

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Дуняша
02.11.17 17:07

Анна, человека нельзя уволить во время болезни, а день увольнения считается рабочим днем, поэтому я думаю,что увольнение откладывается до выздоровления, поэтому больничный оплачивается как обычно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 2
  • Егор
02.11.17 15:06

Анна, вопрос неоднозначный. Если в Законе 1105 по поводу оплаты больничных за счет ФСС с 6 дня сказано четко - с 6 дня до восстановления трудоспособности или установления инвалидности независимо от увольнения, то в Порядке оплаты 5 пяти дней за счет предприятия №440 этой четкости нет (п.2 Порядка). Но, как по мне, если первые 5 дней - это компенсация зарплаты, которой уже нет после увольнения, т.к. нет трудовых отношений, то в данном случае нужно оплатить за счет предприятия только 1 день - день увольнения.https://buhbudget.com.ua/ru/journal/buhbudget/article/1380 Хоть нормативка и поменялась, суть осталась та же.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • вик
02.11.17 12:01

Анна, дата увольнения - это последний день выхода на работу. если в этот день заболел - первые 5 дней оплачивает предприятие

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бух2
02.11.17 14:59

вик, а щр коли його звільнили у неробочий день? Ніде офіційно не заборонено звільняти у вихідний. Коли в останній день відпустки. то те зрозуміло.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • вик
03.11.17 00:46

Бух2, тут дело не в работе как в совершении какого-то действия (пребывания на рабочем месте), а в пребывании в трудовых отношениях: дата увольнения - последний день действия трудового договора

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28420 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд