Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.11.17
18685 13 Друкувати

Чи може єдиноподатник надавати поворотну фінансову допомогу

Лист ДФС від 14.11.2017 р. № 2609/К/99-99-13-02-03-14/ІПК

Єдиноподатниками першої — третьої груп не можуть бути суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування.

Поняття посередницьких послуг на ринках фінансових послуг включає, зокрема для фізичних осіб — підприємців, консультування, експертно-інформаційні послуги, роботу з підготовки, укладення та виконання (супроводження) договорів про надання фінансових послуг, інші послуги, визначені законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг (п. 29 ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 р. № 2664).

Згідно з Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010 надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення». Тому на спрощеній системі оподаткування заборонено надавати поворотну фінансову допомогу.

За матеріалами Головбух24

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
21.11.17 07:49

Очередной маразм. Но, если уж ссылаетесь на код, то пишите код, а не раздел секции КВЭД.

Відповісти
  • Наталья
21.11.17 08:22

Что за бред!!! Хотелось бы узнать мнение редакции по этому поводу!

Відповісти
  • Helga
21.11.17 09:30

В 2016 году письмо ДФС говорило о том что единщик может предоставлять фин помощь другим юр лицам,и только это не должно быть на постоянной основе,так как рассматривается как финпосредничество.,тогда нельзя В этом году уже нельзя что ли?

Відповісти
  • Buh
21.11.17 13:56

Helga, Подскажите пожалуйста номер и дату письма ДФС в 2016 году

Відповісти
  • Ия
21.11.17 10:20

А как тогда рассматривать ст 292.11 которая гласит:"До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються: 3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;" Или мнение работников фискальных органов выше закона? Кстати, в кодексе нет упоминания ни о сумме ВФП, ни о разовости этих операций.

Відповісти
  • Сомневающийся
21.11.17 15:08

Ия, это надо понимать так, как и написано в НКУ: в состав дохода ВФП не включается и далее по тексту. А что Вас так удивляет? ФЛ предоставило ФОПу-единщику: в доход не включаем, ЮЛ предоставило ФОПу-единщику: в доход не включаем, и т.д. Но в этой процитированной статье не указано, что ФОП-единщик САМ может предоставлять ВФП?! Не указано! Какой смысл тогда её цитировать? :)

Відповісти
  • Олена
22.11.17 08:59

Сомневающийся, указано в последнем предложении : на упрощенной системе (читай единоналожник) запрещено ПРЕДОСТАВЛЯТЬ вфп

Відповісти
  • Сомневающийся
22.11.17 14:39

Олена, я даже не спорю с тем, запрещено или не запрещено. Я просто говорю и УТВЕРЖДАЮ, что процитированная ст. 292.11 НКУ не имеет никакого отношения к обсуждениям здесь. А разъяснения, указанные в письме ГФС не новые, такой позиции налоговики придерживаются в отношении единщиков очень давно, ещё с тех времён, когда была введена гл. 1 раздела XIV НКУ

Відповісти
  • Гарри К.
21.11.17 10:26

..это видать из разряда "..але, гараж - не спите там!"??.."услугу" они видать понимают под "оплатной возвратной помощью"?!. ну а если речь идет о "без %% возвратной разовой помощи" - о какой тогда "услуге" может идти речь?...

Відповісти
  • Податківець у минулому
21.11.17 10:59

Повний маразм. "Згідно з Національним класифікатор України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД 2010), надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 "Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення" та є забороненим для здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності." Це писала людина, яка не відкривала і не читала класифікатор, а видумала з голови. Розділ 64 має групи 64.1; 64.2; 64.3 та 64.9. Групи в свою чергу мають класи, зокрема в даному 64-му розділі це 64.11; 64.19; 64.20; 64.30; 64.91; 64.92 та 64.99. До кожного класу класифікатор дає пояснення. Так от, в жодному з цих перелічених класів немає такого виду діяльності як ПОВОРОТНА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА. Вкотре переконуюсь у непрофесіоналізмі своїх бувших, так сказати "колег"

Відповісти
  • Георгий
22.11.17 15:21

Возвратная безпроцентная финпомощь не будет финуслугой.

Відповісти
  • Елена
04.12.17 09:31

Судя по всему ГФС так не считает

Відповісти
  • Іванна
23.11.17 12:13

А якщо людина надає фіндопомогу не як ФОП , а як фіз. лице.Тобто не з розрах. рах. перераховує кошти і не на розрах. рах. отримує повернення.

Відповісти