Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.12.17
34110 15 Друкувати

Із 2018 року запрацює оновлений Порядок фінансування страхувальників за рахунок Фонду соцстраху

Фонд соціального страхування України розробив проект постанови «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України». Очікується, що він запрацює з 1 січня 2018 року.

Серед його новацій такі:

1. Заява-розрахунок може бути надана страхувальником за його бажанням у паперовому та/або електронному вигляді особисто до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення або надіслана в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. У разі подання документа в електронному вигляді заява-розрахунок готується в одному примірнику та зберігається в страхувальника.

2. Одночасно страхувальник за бажанням може надати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення оригінали чи належним чином завірені копії листків непрацездатності для можливості проведення попередньої перевірки правильності нарахування виплат.

3. Робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної в ній, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника.

4. Робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення в разі потреби має право здійснювати обмін інформацією зі страхувальником шляхом направлення запиту щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. У випадку виявлення помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з відповідними рекомендаціями та зазначенням строку для їх урахування.

5. Після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник надсилає повідомлення. Останнє може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису чи листом із повідомленням, чи надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення. Повідомлення може бути надіслано в зручний для страхувальника час, але не пізніше завершення місяця з дня проведення виплат застрахованим особам.

6. У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ^^^
06.12.17 09:42

Неужели наконец то можно будет отправлять заявку с ЭЦП и не таскаться в соц. страх, не верю своему счастью.

Відповісти
  • рррр
21.02.18 15:16

еще не можно! не принимают! только на бумаге!

Відповісти
  • 1212
06.12.17 13:11

^^^, Интересно а сам ФСС о таком счастье уже знает ? а то они как с другой планеты , отчеты не хотят принимать через МЕдок не говоря уже о заявках...

Відповісти
  • Анатольєвна
06.12.17 09:50

^^^, правильно робите, що не вірите. Думаю, що п. 2 з "по желанию" стане обов'язково. І без копій лікарняних листків оплати не буде. Зараз ми надаємо разом з заявкою копію платіжки про сплату ЄСВ, хоча це і не передбачено, але без неї заявку не приймають.

Відповісти
  • Рулевой
06.12.17 11:05

Анатольєвна, то же самое. Когда спросила, почему уже везде вся отчетность в электронном виде( даже в статистике!!!), а у вас нет, то посмотрели презрительным взглядом поверх очков, как на дурочку. И заявки принимают строго с 9-00 до 12-00, позже низзя. Прямо как анализы в поликлиннике.

Відповісти
  • работник фонда
08.12.17 08:48

Рулевой, у нас в отделении заявки принимают до 17,00, а в ел виде не принимаем, так как нет такой возможности у наших серверов, мы только двумя руками за это

Відповісти
  • работник фонда
08.12.17 08:44

Рулевой,

Відповісти
  • а у нас
06.12.17 13:35

Рулевой, а у нас до 13.00. Після обіду - значить, ставте вихідний наступним днем. І крім копій платіжок про сплату ЄСВ (повірте, їх на правильність і повноту ніхно не перевіряє - аби були) щей при наявності лікарняних з "5" (травми) - копії цих лікарняних і пояснень працівників. Хоча зараз я не розумію цієї забаганки - фонд тепер один!

Відповісти
  • злой бух
06.12.17 12:35

Так теперь еще нужно будет за каждого отправлять в ФСС уведомление о выплате?

Відповісти
  • а у нас
06.12.17 13:31

злой бух, О! І я про те! Забув - чекай перевірки!

Відповісти
  • а у нас
06.12.17 13:40

Робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної у ній, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оформлення листка непрацездатності (за наявності), наявність у Фонді зареєстрованого нещасного випадку або профзахворювання (у разі проведення виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), правильності нарахування виплат та здійснює фінансування сум, зазначених у заяві-розрахунку.Зверніть увагу на "правильність нарахування виплат" - точно, будуть відразу проводити перевірку!

Відповісти
  • а у нас
06.12.17 13:50

а саму заявку дивилися? це пісня - особливо страховий стаж в місяцях загальний і за останні 12 місяців

Відповісти
  • Натуся
06.12.17 17:08

Допоможи країні -помри до пенсії без жодного лікарняного!!!!

Відповісти
  • Бух2
06.12.17 20:52

Натуся, Шура, заплатите за кефир.

Відповісти