Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.12.17
3111 0 Друкувати

Неповідомлення балансоутримувача будинку про проведення установчих зборів по створенню ОСББ не може бути підставою для визнання таких зборів нелегітимними

(справа № 910/17485/16, 06.06.17)  Олександр Боков, юридичний Iнтернет-ресурс "Протокол".

Фабула судового акта: Чи може балансоутримувач впливати на створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ? Які аргументи він використовує для такого впливу ? Як вони оцінюються судами ? Ця судова справа певною мірою відповідає на ці, та інші питання, що виникають при створенні та функціонуванні ОСББ.

Державне підприємство (балансоутримувач, позивач у справі) звернулось до господарського суду з позовом до ОСББ (відповідач у справі) про визнання нелегітимними установчих зборів, визнання недійсним рішення, визнання недійсним статуту, скасування держаної реєстрації та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що установчі збори власників квартир/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, якими прийнято рішення про створення ОСББ були проведені з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки позивача, як особу, за якою будинок закріплено на праві повного господарського відання, не було повідомлено про проведення зборів, окрім того позивач стверджує, що під час проведення  установчих зборів порушений встановлений Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» порядок голосування, а тому є підстави для визнання нелегітимними установчих зборів про створення ОСББ, визнання недійсним рішення про його створення, визнання недійсним статуту, та відповідно скасування державної реєстрації.

Рішенням господарського суду, залишеним без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій, у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.  

Оцінюючи аргументи позивача в частині неповідомлення його, як балансоутримувача будинку, про проведення установчих зборів ОСББ, суди зазначили, що знаходження майна на балансі підприємства (організації) не є ознакою його права власності, оскільки право власності на таке майно залишається за державою або відповідною територіальною громадою, та після передачі його на баланс підприємству таке майно не втрачає статуса державної власності.

Згідно з ст. 6 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках).

Отже, оскільки на момент проведення установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку позивач не був власником нежитлових приміщень у вказаному будинку, а був лише його балансоутримувачем, то відповідно до вимог Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» останнього не повинно було повідомляти про проведення установчих зборів, що свідчить про відсутність порушень у скликанні таких зборів.

 В судовому рішенні також досить докладно аналізуються  питання процедури створення та реєстрації ОССБ, то воно може бути корисним для тих, хто цікавиться ними.

Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
12193 16
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд