Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.12.17
8793 8 Друкувати

Прийнято Закон щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу" (на базі законопроекту № 5722-д ).

Законодавчим актом встановлено, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку та передбачити, що встановлення індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування побутових споживачів та суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

Законом встановлено заборону для Операторів ГРМ щодо припинення постачання газу у багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Законом змінено термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 01 січня 2018 року на  01 січня 2021 року.

Законом також встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Законом визначено механізм встановлення індивідуальних лічильників газу малозабезпеченим категоріям громадян (отримувачам субсидій та інших соціальних виплат) незалежно від наявності загальнобудинкового лічильника.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій профільного комітету та техніко-юридичними правками. 

За матеріалами ВРУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тепло
24.12.17 12:49

А как быть - если общедомовой счетчик уже поставили год назад? Народ не согласен, писали письмо в газовую службу с подписями...Надо ж было прописать это в законе. Уже полстране установили такие счетчики на дома. 

Відповісти
  • Нина1
25.12.17 10:04

Какое участие населения в софинансировании, если все облгазы еще с 2008 г. включили в цену газа стоимость счетчиков и их установку? Долго и слезно они просили кабмин об этом. Наобещали золотые горы. Кабмин уступил. Не борзовато ли? Десять лет мы уже платим за счетчики. Сколько уже можно было бы их установить? Кроме того, партии счетчиков, профинансированные бюджетом, они продают населению по полной цене и глазом не моргают. И потом, сказав "А", говорите же и "Б". Кто-то бы плюнул купил себе счетчик , но главная статья, опустошающая карман, это создание техпроекта.  А это к 2 тысячам плюс еще 4-6 тыс. Хотя какой может индивидуальный техпроект на каждую квартиру  на стояк в 9-этажке? Пилите, Шура, наши гири. Они золотые.

Відповісти
  • SHADOW
25.12.17 22:21

Нина1, нам установили бесплатно в позапрошлом году всему дому. еще и ругались, кто не захотел

Відповісти
  • Нина1
26.12.17 11:23

SHADOW, это капля в океане. Значит вам повезло. Какую-то кроху они все-таки делают для правильной отчетности.

Відповісти
  • 111
25.12.17 13:44

Ну ок, приняли и хорошо. Но объясните теперь, в ноябре мы отказались от общедомового и нам сейчас насчитывают на 1 человека в 3 раза больше газа. Эта хрень тоже отменится или в 3-х кратном платить пока не установят индивидуальный? Если нет то они его никогда не установят, т.к. газ остаётся у них а такие болваны как мы платим за него

Відповісти
  • Нина1
26.12.17 11:28

111, да ничего они снимать не будут. Поставили до принятия закона, а значит закон обратной силы не имеет.  Кто не успел - тот опоздал. У нас вообще показания по общедомовому счетчику делят на тех, кто платит. Потому что они, видите ли, не могут бороться с неплательщиками. У нас семья бомжей не платит лет пять и не пускает в квартиру отключить им газ. Газовщики плюнули на них и делят на тех, кто платит. Высший пилотаж.

Відповісти
  • три ха-ха
26.12.17 12:27

Как здоровски освоили систему противовесов-только по согласию установка, но без счетчика нет поставок-вот и демократия, все желания в нужном направлении. Добровольно-принудительная система отлажена как часы!

Відповісти
  • Елена.
22.05.21 08:20

Почему не принимают справки о прописаних,но не проживающих????????На дом установили общедомовой счетчик Газа без согласия жильцов.Ми  платимо за 4 человека,а фактически проживаем вдвоем.

Відповісти