Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.01.18
39287 23 Друкувати

Порядок заповнення касових ордерів

Постановою Правління Нацбанку від 29 грудня 2017 року № 148 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” серед іншого (див. у матеріалі НБУ унормував питання ведення касових операцій у національній валюті) затверджено нові форми касових документів. У категорії 109.15 ЗІР опубліковано коментар ДФС з приводу заповнення нових форм касових ордерів. 

Заповнення прибуткового касового ордеру здійснюється наступним чином:
     - у рядку «Найменування підприємства/ установи/організації» вказується назва суб’єкта господарювання, який приймає готівкові кошти;
     - у рядку «Прибутковий касовий ордер №» ставиться номер та дата оформлення касового ордеру;
     - у колонках таблиці зазначається номер кореспондуючого рахунку (субрахунку), код аналітичного рахунку, сума, яка отримана (включаючи і суму податку на додану вартість (далі – ПДВ) та код цільового призначення;
     - у рядку «Прийнято від» зазначається інформація про особу (суб’єкт господарювання) від якої прийняті готівкові кошти;
     - у рядку «Підстава» зазначаються підстава щодо оприбуткованих коштів (джерело походження);
     - у рядку «Сума» зазначається фактично отримана сума коштів. Якщо платник податків є платником ПДВ, то в даному полі зазначається загальна сума отриманих коштів, тобто включаючи суму ПДВ.
     Далі в прибутковому касовому ордері у рядку «Додатки» зазначаються додаткові документи та ставляться підписи касира, який отримав кошти і головного бухгалтера.
     При цьому, поля відривної частини прибуткового касового ордеру заповнюються аналогічно частині, яка залишається у суб’єкта господарювання, але на відривній частині ставиться печатка.

  Заповнення видаткового касового ордеру здійснюється наступним чином:
     - у рядку «Найменування підприємства/установи/організації» вказується назва суб’єкта господарювання, який видає готівкові кошти;
     - у рядку «Видатковий касовий ордер» ставиться номер та дата оформлення касового ордеру;
     - у колонках таблиці зазначаються номер документа, дата складання, номер кореспондуючого рахунку (субрахунку), код аналітичного рахунку, сума, код цільового призначення;
     - у рядку «Видати» зазначається прізвище, ім’я по батькові особи, яка отримує кошти;
     - у рядку «Підстава» відображаються підстави щодо видачі даних коштів;
     - у рядку «Сума» зазначається фактично видана сума коштів;
     - у рядку «Додаток» зазначаються додаткові документи;
     - у рядках «Керівник» та «Головний бухгалтер» зазначаються підпис, прізвище та ініціали керівника і головного бухгалтера;
     - у рядку «Одержав» відображається прописом сума отриманих коштів та дата отримання;
     - у рядку «Підпис одержувача» проставляється підпис особи, яка отримала кошти. 
     У наступному рядку зазначається найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача;
     - у рядку «Видав касир» зазначається підпис, прізвище та ініціали касира, який видав кошти.

Щодо заповнення нового реквізиту табличної частини ордерів (№ з/п) фіскали не дають ніяких пояснень. 

Інформація по темі: Нова «касова дисципліна» від НБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух-бух
18.01.18 07:54

ПКО - корявый.

Відповісти
  • Я
18.01.18 09:49

Не поняла по поводу печати,она же уже не ставится.

Відповісти
  • ппп
18.01.18 10:26

Всех волнует нахрена ввели колонку № З/п, и что туда писать.
Все остальное не изменилось, но именно это налоговая в своем разъяснение как всегда проигнорировала

Відповісти
  • Олена
19.01.18 15:27

ппп, Задавала этот вопрос на всех форумах, по №з/п - и тишина. Это ж надо было додуматься в ПКО и РКО их добавить (там где не надо), а в кассовой книге (где как бы уже и можно было по их больной логике пронумеровать) проигнорить. Цирк

Відповісти
  • Надя
18.01.18 10:52

ппп, всех волнует не колонка "№з/п",  а вопрос - зачем их вообще трогали??? Судя по тем изменениям, которые внесли, так мы вообще не могли жить без них 

Відповісти
  • Така думка
18.01.18 10:49

Ідійоти, ось і ввели.

Відповісти
  • Светлана
18.01.18 11:02

"№ з/п" внес безграмотный идиот))) Скоро будут вносить изменения))

Відповісти
  • я в шОЦІ
18.01.18 11:50

ДЕБіЛИ рулят!!! на фига такі покращення?

Відповісти
  • Юлия
18.01.18 12:07

Щодо заповнення нового реквізиту табличної частини ордерів (№ з/п) фіскали не дають ніяких пояснень.
Зато потім штрафувати будуть за не вірне заповнення.....дадуть інфу в листопаді 2018, а ти з початку року перероблюй...

Відповісти
  • Олена
19.01.18 15:29

Юлия, мы везде ставим 1. Ну а как еще с дебилами бороться? Есть №з/п - он один...Нема слів

Відповісти
  • БУХ!
18.01.18 12:47

ДЯКУЄМО!!!!!!!!!!!!!!! програмі "Меdоc", що встигає за бедільними новшествами наших правителів.- "ПОКРАЩЕНІ" ордери вже є в програмі. 

Відповісти
  • Загадка
18.01.18 12:50

Добрый день! нигде не могу найти новые счета по уплате платеже в ДКСУ в 2018. Подскажите, где найти?

Відповісти
  • Тамара
18.01.18 13:57

Загадка,  це З 03.01.2018 року вводяться в дію рахунки для зарахування надходжень до об’єднаних у 2017 році територіальних громад  

Відповісти
  • Тамара
18.01.18 13:54

Загадка,новые счета будут известны ближе к 22 января. До этой даты- старые счета

Відповісти
  • Поле чудес
18.01.18 16:16

По инсайдерской информации меняются с 22 января только счета по рентньім платежам. Так что уточняйте у своих Обласньіх Казначейств.

Відповісти
  • И-на
18.01.18 18:21

 у рядку «Видати» зазначається прізвище, ім’я по батькові особи, яка отримує кошти;
Переписали  со старой Постановы...Лучше бы продумали как заполнить эту графу в случае выдачи зарплаты по ведомости.

Відповісти
  • Света
18.01.18 23:32

Можно " у рядку «Одержав» відображається прописом сума отриманих коштів та дата отримання" сумма будет написана не от руки, а напечатана?

Відповісти
  • Юрка-барон
19.01.18 17:22

смісл в том, чтобы были указаны не цифры, а буквы

Відповісти
  • Алена
19.01.18 11:41

Света, нет, только от руки

Відповісти
  • Олена
19.01.18 15:31

Алена, о, а у нас дата печатается всегда... Лет так 10 уже...

Відповісти
  • Ирина
15.03.18 13:41

у видатковому касовому ордері у графі "підстава", чи достатньо слова під звіт


Відповісти
  • Ната
23.04.18 12:07

Видача заробітної плати по відомості , 

як заповнити видатковий  касовий  ордер ?


Відповісти
  • Любов
13.06.18 15:06

Як заповнювати деякі реквізити касових ордерів: «нежданчик» від фіскалів


Податківці спробували залатати прогалини, що з введенням Положення № 148закралися до порядку заповнення касових документів.

По-перше, вони пояснили, як заповнювати колонку касового ордера «№ з/п». На їх думку, «даний реквізит повинен співпадати з номером касового ордеру та записом в журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів». Неочікуваний поворот подій. Ми ж гадали, що в цій колонці потрібно фіксувати порядковий номер рядочка, та аж ніяк не номер документа (див. нашу газету № 18 за 2018 р. на стор. 21). Та, як бачимо, фіскали не перестають нас дивувати.

По-друге, контролери розшифрували, що вони воліють бачити в реквізиті «Додатки» у видатковому та прибутковому касових ордерах. Його необхідно заповнювати словами із зазначенням реквізитів документів, що супроводжують операцію, їх номерів та дат.

Відповісти