Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.01.18
4113 9 Друкувати

Мінекономрозвитку не планує зобов’язати усіх підприємців встановлювати платіжні термінали

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розпочало громадське обговорення проекту постанови КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».

Ця постанова - один із кроків у рамках політики Уряду та Національного банку України щодо збільшення безготівкових розрахунків та наближення країни до європейських стандартів торговельного та банківського обслуговування.

Вона зобов’язує продавців та постачальників послуг надати клієнтам можливість оплатити товар чи послугу безготівково: або з використанням електронних платіжних засобів і платіжних пристроїв, або через електронні платіжні сервіси.

Цю норму передбачено в Законі України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.

Це не зобов’язує всіх підприємців в обов’язковому порядку встановлювати платіжні термінали. Підприємці можуть організувати розрахунки за допомогою платіжних сервісів, які не потребують наявності фізичного платіжного пристрою. Наприклад, оплату можна буде здійснювати через інтернет-банкінг, платіжні сервіси он-лайн, з використанням mVisa, QR-коду, через переказ з картки на картку тощо.

Одночасно, ця постанова спрощує використання звичайних платіжних терміналів: підприємці не будуть зобов’язані їх купувати, але матимуть можливість орендувати такі пристрої, або навіть отримати їх безкоштовно на умовах банків-еквайрів. Окрім того, декілька підприємців можуть використовувати один термінал, адже технологічна можливість здійснення зарахувань на різні рахунки через один пристрій уже давно реалізована виробниками та банками.

Крім того, введення обов’язку здійснення безготівкових розрахунків жодним чином не обмежує підприємців у використанні готівки в межах чинних правил.

Повсюдне запровадження безготівкових розрахунків сприятиме зручності, швидкості, надійності обслуговування і матиме свої переваги для всіх стейкхолдерів. Приватні користувачі матимуть додатковий захист від шахраїв, а також зможуть простіше розраховуватися та вести облік витрат. Багато громадян вже сьогодні зводять використання готівки до мінімуму і покладаються на можливість безготівкового розрахунку. У разі ухвалення постанови підприємці зможуть розширити коло клієнтів: туди потраплять споживачі, в яких у гаманці є тільки картка (наприклад, іноземні туристи). Крім цього, вони економитимуть на інкасації готівки. Банки при безготівкових розрахунках зможуть отримати більше ліквідних ресурсів для їх спрямування на створення умов для розвитку економіки.

Для держави використання безготівкових розрахунків зменшує потребу в обороті готівкової гривні, тобто не витрачаються величезні кошти на друк паперових грошей. Економіка стає більш прозорою з безготівковими розрахунками, а частка «сірої» та «чорної» економіки скорочуються. Саме цьому і зможе сприяти згадана постанова. 

Цей проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)» розроблено на виконання Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (Закон України від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ) та із використанням термінології, наданої цим Законом.

За матеріалами Мінекономрозвитку

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ОК
23.01.18 11:46

Як завжди - благими намірами знаємо куди дорога вистелена!!! А насправді, так буде дуже легко порахувати всі надходження і, відповідно, оподаткувати їх!!!

Відповісти
  • 01223456
27.01.18 13:36

ОК, в этой постанове самая большая проблема в том, что банки берут от 0,5 до 9% !!! с оборота за обслуживание таких терминалов. А это побольше даже единого налога...

Відповісти
  • 01223456
27.01.18 13:34

ОК, нет ничего плохого в уплате всех налогов. У нас проблема не с этим, а с тем, что контролеры приходят и резко начинают не признавать расходы, или штрафуют очень больно за обычные человеческие ошибки. У меня был случай, когда неправильно в учете провели оплату подоходного по 651 счету один раз 5000 грн, обнаружили через 1,5 года. Бюджет в целом не пострадал, просто по есв была переплата, а по подоходном недоплата, но деньги государство в целом получило. При проверке было начислено 22000 грн штрафов, как за многоразовое нарпушение, хотя ошибка была одна. Вот эта вопиющая нечестность отвращает. Из этой же серии одностороняя блокировка договоров налоговой, или право-лево, большие-маленькие буквы в налоговых раньше. Или почему предприниматель за инвалида должен платить 22%? Или почему при мобилизации все писали, что предприниматели должны мобилизированному все сохранять и начислять по ст.119, а как дошло до компенсации, то вдруг оказалось, что в ст.119 предприниматели не значатся, а значит, на компенсацию не имеют право? У нас нельзя думать, что если ты начислишь все правильно и честно, то тебя не оштрафуют, потому что всегда придерутся к чему-нибудь. Я видела предприятия, которые ведут не все, но очень многое, и предприятия, где нет даже учета НДС в 1С, нет журналов регистрации доверенностей, первичка по списанию не совпадает с 1С,резерв отпусков не начисляется,отчеты рисуются просто все подряд, по налогам не поймешь, а какое же сегодня сальдо, а штрафы были одинаковыми. Первых  штрафуют за отсутствие журнала учета несовершеннолетних сотрудников (и это при отсутствии таковых), а вторых за отсутствие личных карточек по сотрудникам.  И вот тут опускаются руки.. У штрафуют всегда, спрятал ты миллион или наивно отразил все правильно, потому что всегда можно что-то снять, всегда можно договориться и суммы будут примерно одинаковы, потому что налоговая и Ко работает по среднестатистическим показателям, а не с реальностью. Если раньше налоговики звонили и унижались просили предоплату по налогам, то теперь достаточно изменить критерии блокировки налоговых накладных или заблокировать договор, или отклонить 95 копий документов на разблокировку одной накладной с ответом "недостатньо документів"Ж, или в одностороннем порядке лишить регистрации плательщиком НДС, потребовать начислить НО, а поторм прирешении суда о неправомерности этого решения сказать, что аконом не предусмотрен порядок восстановления НК.И унижаться уже нужно вам, бежать на ковер и договариват

Відповісти
  • Георгий
23.01.18 13:30

И что же тут плохого?)

Відповісти
  • бурундук
24.01.18 10:47

Георгий,принцип " купи козу, продай козу". И можно сказать как мы боремся для улучшения условий работы бизнеса.

Відповісти
  • @@@
23.01.18 14:25

На  ФР/РРО есть возможность принимать карты - но банку это не выгодно,  мы платим  300грн/месяц за терминал. Меньше чем за год банк отбивает его стоимость. Но главное ДВА % ОТ СУММЫ ..............ГРАБЕЖ. 

Відповісти
  • Андрей
24.01.18 12:05

Не лезьте к ФЛП со своими новшествами.Кто захочет ,тот поставит.

Відповісти
  • Предприниматель
24.01.18 12:06

Я тоже против навязывания терминалов...Хотя все как всегда, все промолчат....

Відповісти
  • Ю
27.01.18 08:43

Поставив себе терминал я установила тестовый период в 6 месяцев. Эксперимент начал приносить результаты уже на 4м. 
Стали приходить новые покупатели, мои постоянные охотнее заглядывают и больше покупают (работает психология неощутимости денег). 
уже прошло 3 года. Итог: имея узкоспециализированный продуктовый магазин (овощи, фрукты и сопутка), я составляю неплохую конкуренцию соседним супермаркетам. 
Что будет дальше - не знаю. Процент банка за эквайринг считаю откровенный побором, но терминал увеличивает мой оборот. Надеемся на лучшее. 

Відповісти