Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.02.18
12445 26 Друкувати

Рік з новою мінімальною зарплатою: як це вплинуло на життя українців і хто розбагатів

Торішнє дворазове підвищення мінімалки підняло ціни і призвело до відходу зарплат в тінь, повідомляє Сегодня.ua.

Вже рік як заробітки низькооплачуваних українців зросли вдвічі: в лютому вони отримали на руки нову мінімальну зарплату – 3200 грн без вирахування податків (2576 грн чистими). Цього місяця їх доходи підвищилися ще на 16%, оскільки мінзарплата з січня зросла до 3723 грн. Експерти кажуть, що на рівень життя більшості це мало вплинуло, так як одночасно піднялися і ціни.

__2017_02

"Ефект 3200"

"Зростання мінімалки у бюджетників потягнуло за собою підвищення заробітків в приватному секторі, – каже HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. – Але питання: звідки взялася підвищена зарплата, якщо не у всіх роботодавців був економічний зазор, щоб платити більше? Білі ставки працівникам бізнесмени підняли за рахунок зменшення своїх прибутків, потім поступово збільшили вартість кінцевої продукції, і зростання зарплат спричинило за собою новий виток цін. У мене немає відчуття, що нові зарплати поліпшили рівень життя народу, тому що далеко не всі компанії використали це як стимул до підвищення ефективності роботи. І сьогодні не всі готові підвищувати заробітки далі".

Економіст Іван Нікітченко також упевнений, що зростання зарплат, безумовно, вплинуло на зростання цін, але не вважає цей вплив значним:

"З одного боку, зростання виплат для бюджетників завжди призводить до інфляції. З іншого – через зростання мінзарплати збільшилася податкове навантаження на бізнес, і він компенсував його підняттям цін. Але більше вплинула девальвація гривні, зростання цін на нафтопродукти".

Що далі

Як роз'яснили нам в Мінекономрозвитку, з 1 січня цього року зросли не тільки мінзарплати, а й посадові оклади бюджетників за Єдиною тарифною сіткою (ЄТС), оскільки оклад для 1-го розряду ЄТС дорівнює прожмінімуму для працездатних на 2018 року, а він зріс з 1600 до 1762 грн. Але для 1-11 розрядів (всього їх 24) зрівнялівка залишилася, оскільки їх зарплата виявилася нижчою за мінімальну і тільки з 12-го розряду вона вище – 3735 грн.

"Рік тому молоді лікарі були незадоволені, що у них зарплата майже така ж, як у медсестер і санітарок, а відповідальності набагато більше, потім їм почали доплачувати за інтенсивність роботи, і ситуація потроху виправилася, – розповіла нам медсестра столичної райлікарні Ірина Димова. – Але у всіх нас почали збиратися борги за зарплатами, які частково погасили перед Новим роком. Зараз чекаємо підвищену зарплату за січень, обіцяють видати повністю".

До речі, у другій половині цього року мінімалка може зрости ще раз – до 4100 грнн, що ще минулого року пропонував президент. Але через відсутність грошей в казні на зростання заробітків бюджетників підвищення відклали, попередньо на півроку. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко прогнозує, що "брудні" зарплати все одно продовжать зростання цього року через те, що все більше українців після введення безвізу їдуть на заробітки до Польщі і Чехії:

"Гроші заробітчан, що надсилаються рідним, побічно впливають на зростання цін у нас, тому для збереження споживчого попиту в приватному секторі поступово зростатимуть нелегальні зарплати, а офіційні у дедалі більшої кількості працівників бізнес покаже на рівні мінімуму або трохи вище".

Зарплати "вдарили" по заводах

За рік борги із зарплат зросли майже на третину і, за даними Держстату, досягли 2,37 млрд грн. Якщо не враховувати безнадійні борги підприємств-банкрутів, то працюючі структури заборгували більш як половину цієї суми – 1,27 млрд грн. Охріменко пов'язує зростання боргу з підвищенням мінімальної зарплати.

"Найболючіше це вдарило по промисловості, яка, на відміну від торгівлі і сервісу, платить, переважно, білі зарплати, – аналізує Охріменко. – З огляду на низьку купівельну спроможність населення, ціни на промтовари не могли зрости пропорційно зростанню зарплат, тому у бізнесу почали накопичуватися борги. Цього року, якщо ще раз підняти мінзарплати, ситуація із заборгованістю посилиться".

З приводу боргів бюджетникам експерт прогнозує, що вони зменшаться у медиків і держслужбовців, але почнуть накопичуватися у викладачів, артистів, вчених. Причина в тому, що торік була зворотна тенденція – уряд погашав недоїмку в сфері освіти, науки, але накопичував в інших сферах бюджету. Тепер буде навпаки, оскільки грошей на виплату підвищених зарплат в казні не вистачає.

Автори: Олександр Панченко, Коновалова Христина

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • данет
18.02.18 11:05

хорошая статья. это редкость. правительство гройсмана просто не способно улучшить жизнь украинцев. без создания РАБОЧИХ МЕСТ экономика будет топтаться на месте.

Відповісти
  • Гамма5
20.02.18 15:27

данет, и не только без создания рабочих мест а и без понижения налогов на зарплату... Мы все хорошо говорим, что нагрузка на зарплату снизилась в среднем с 38% до 22% но во-первых это усредненные суммы, а во-вторых, не забывайте, что каждые 10 тысяч начисленной зарплаты это не только 22% ЕСВ но и 20 % НДС А это значит, что общая нагрузка на предприятие еще очень велика. Вот если бы вместе с ростом минимальной зарплаты уменьшался бы хоть один из этих налогов... Вот в прошлом году минималка поднялась в 2 раза и что мы видим- рост безработицы рост задолженности по зарплатам А вот если бы уменьшили ЕСВ с 22% хотя бы до 15%, то зарплаты начали бы рост однозначно!!!!

Відповісти
  • 987654321
19.02.18 07:59

Это азы экономики - сильное государство при развитом промышленном комплексе. А у нас развита торговля (причем не своими товарами) и многочисленна бюджетная часть.Поэтому о каком повышении эффективности идет речь. Статья-то хорошая, но КПД  все равно 0.

Відповісти
  • 123
19.02.18 09:12

Ничего, напечатают денег, и зарплату повысят. Потому как выборы грядут...

Відповісти
  • Виолетта
19.02.18 09:13

А где были эти долбанные эксперты и знатоки, когда правительство затеивало всю эту хрень? 

Відповісти
  • ОХОХО
19.02.18 15:37

Виолетта,Пинзеник "кричал"  о этом в раде , но его не "слышали"

Відповісти
  • Ксюша
19.02.18 14:33

Виолетта,  Они не слышат экспертов . У них рейтинг.

Відповісти
  • Елена
19.02.18 10:02

Виолетта,они может и пытались донести прогнозы и расчеты до можновладцив. Но их слышать не пожелали. Популизм рулит.

Відповісти
  • @@@
19.02.18 10:35

У меня жена работает в институте АН. После повышения всех перевели на сокращ. рабочую неделю. Вот и все повышение. Денег стало больше на пару грн.

Відповісти
  • грустьпечальтоска
19.02.18 11:13

кто стал богаче? Они и стали. Причем процент обогащения у них зашкаливает. Вся остальная Украина благополучно балансирует у черты бедности. Наверное это справедливая плата за те 30 евро на Майдане...жаль только что из-за кучки людей готовых продать все и вся страдает вся Украина, Бог им судья

Відповісти
  • Гамма5
20.02.18 15:33

грустьпечальтоска, вы забыли еще о том, что они не только сейчас обесценивают наш труд и заставляют балансировать на грани, а и то, что сейчас вы хоть балансировать можете, НО как только вы становитесь пенсионером- вот тут вам даже балансировать нечем ибо они даже коэффициент снизили на 35% и сейчас кто выходит на пенсию со средней зарплатой 7-8тысяч получают пенсию в размере 27%!!!!!!!!! от своей средней, а это уже не смешно

Відповісти
  • жучок
21.02.18 15:38

Гамма5,с таким прав-м никакие  враги не нужны и войны не страшны. все само собой ликвидируется.

Відповісти
  • ^^^
19.02.18 13:11

грустьпечальтоска, да не, все же идет по плану, сначала будет плохо, а вот потом обязательно хорошо, то вы ниче не понимаете, то вам вражеская пропаганда мозги промыла.

Відповісти
  • Тина
19.02.18 17:59

^^^, ""сначала будет плохо, а вот потом обязательно хорошо, то вы ниче не понимаете"
Я это уже слышала когда началась перестройка-1985г.
потом развал союза1991г.
потом майдан 2004г.
следующий майдан2013-2014г.
А не до.... ли обещаний, у меня например уже и жизнь прошла

Відповісти
  • ^^^
20.02.18 15:56

Тина, я это слышу по сегодняшний день. Вот если не мы, то дети наши точно будут жить хорошо. Соловья завтраками кормили, а он взял, да сдох.

Відповісти
  • Гамма5
20.02.18 15:38

Тина, я тоже захватила все эти катаклизмы и вот сейчас при практически 40 годах стажа должна выйти на пенсию 1900грн!!!! это просто жуть как не справедливо Мало того, что выхожу почти в 60 лет так еще и на такую суперпенсию Нафик я столько работала!!!А кто не смог из-за этих событий набрать столько стажа - те сразу должны садиться с протянутой рукой под кабмин или под офис президента и требовать справедливости!!!! Хотя была ли она когда-то в нашей вольной Украине!!! Все сделано, чтобы нас уничтожить или выгнать на заработки в чужие страны

Відповісти
  • Ксюша
19.02.18 14:42

^^^, Я в этом году свой маленький бизнес закрыла , так как продажи упали. и понимаю что с запасов платить за все больше не могу. А при поиске работы тыкают на возраст. Так что ж хорошего , а у меня двое детей , Со школы все время деньги требуют, коммунальные платежи с валидолом читать надо.  Я за то что баланс во всем нужен , Порох с гройсманом только свой бизнес подымают , а тут еще и дешовая раб сила.  На переферии у родствеников набирают без трудовых раб силу и плевали на все законы , и поверте не простой смертный владеет таким бизнесом. Под списачек, можно сказать спасибо хоть расплачиваются каждый день 3 серебриниками.

Відповісти
  • ^^^
19.02.18 13:13

Хоть одна правдивая статья.

Відповісти
  • АлександрСС
19.02.18 13:26

Иногда мне кажется, что наше провительство живет в параллельной реальности, с нашей не пересекающейся(((
 

Відповісти
  • Инна
19.02.18 16:23

АлександрСС, так оно и есть

Відповісти
  • ТАНЯ
19.02.18 14:19

А я вот поведаю и такое Маленькие з-платы (дворники,уборщицы) которые получали в конверте они остались на прежнем уровне, а официально з-плату повысили
 

Відповісти
  • Кузнецова Светлана
19.02.18 14:25

Себе кнопкодавы задним числом не забывают поднять з/плату, и для этого находятся деньги в бюджете...
ХОРОШО не будет уже... печально, но в нашей стране все как всегда, нового НИЧЕГО.

Відповісти
  • Кузнецова Светлана
19.02.18 14:27

Соотношение мин з/пл 3200,00 грн и 32000,00 грн (у слуг народа)

Відповісти
  • Да
19.02.18 14:53

А мне понравился митинг  вчера мин.зарпла10000.00, пенсия 5000,00. А мы хотим правительство адекватное.

Відповісти
  • Гамма5
20.02.18 15:45

Интересно, а кто-то кроме Бухгалтер 911 читают наши замечания???
А руководство издания доносит куда-то дальше наши гневные высказывания Или наши обсуждения все до лампадки... их никто никогда не увидит

Відповісти
  • ^^^
20.02.18 15:59

Гамма5, думаю никому оно не надо, друг другу выскажемся и на этом все.

Відповісти