Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.02.18
5787 12 Друкувати

Фонд соціального страхування планує впровадити електронний реєстр листків непрацездатності

Євген БАЖЕНКОВ, директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України:

Один з масштабних проектів, на реалізації якого зараз зосереджено зусилля Фонду спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством соціальної політики, – створення і запуск електронного реєстру лікарняних. Адже потреба відмовитись від паперових носіїв, що ускладнювали життя всім – і тим, хто бере лікарняний, і лікарям, і тим, хто потім цей лікарняний супроводжує і фінансує, – виникла давно.

Отже, працюємо над створенням прозорої системи, де не буде можливості для зловживань і необґрунтованих виплат. Абсолютно чітко усвідомлюємо, що у цій сфері є певна корупційна складова. І її усунення дасть змогу зменшити необґрунтовані видатки на лікування та направити їх на реальну медичну допомогу тим, хто її насправді потребує.

Це матиме такий вигляд. У єдиній базі лікарняних листків міститимуться відомості про кожного застрахованого. Якщо лікар встановив, що людина через хворобу не може вийти на роботу, він вносить у реєстр відповідні відомості. І про відкриття цього електронного лікарняного відразу стає відомо зацікавленим сторонам: і роботодавцю, і Фонду. Дехто висловлює слушні застереження: мовляв, лікар, який прийшов до хворого на виклик, або лікар в сільському ФАПі не може в режимі онлайн внести відомості до електронного реєстру. Над подібного роду питаннями ми працюємо і розглядаємо різні варіанти: від створення спеціального мобільного додатку до надання лікарям певного часу для внесення відомостей – тобто після повернення на робоче місце.

Електронний реєстр листків непрацездатності у значній мірі унеможливить махінації з лікарняними та суттєво знизить корупційну складову у цій сфері.

За матеріалами Фонд соціального страхування України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
27.02.18 08:42

"существенно снизит коррупционную составляющую в этой сфере"...идиотизм...лучше бы коррупционную составляющую в правительстве снизили....или убрали совсем..."борцы" за справедливость.....одни плохие слова на уме

Відповісти
  • Кузя
27.02.18 08:56

Идея то хорошая. Но веры как то нет у людей уже в её адекватное внедрение. Если в последнем абзаце слова "электронный реестр листков нетрудоспособности" заменить на  "СЭА", то возникает дежавю:) Такое мы уже читали. 

Відповісти
  • Аля-ля
27.02.18 09:00

Ну и в чем тут "исключит махинации с больничными и существенно снизит коррупционную составляющую"? Врач приходит домой к "больному", ну или наоборот "больной" приходит в поликлинику, "больной" платит за больничный, врач вносит его в электронный  реестр. Так в чем существенное изменение?

Відповісти
  • Марийка
27.02.18 09:58

Аля-ля, согласна... все зависит как говорится от полноты налитого стакана, то бишь количества денег, больше денег врач придет домой, даже прибежит... денег немного меньше потопаешь сам в поликлинику, но результат один. Ты с больничным. А что касается необоснованных выплат, то простите, напомню, что первые 5 дней идут за счет предприятия, а такого рода махинации с больничными листками, как правило в основном нужны на несколько дней...

Відповісти
  • ТАНЯ
27.02.18 17:00

Марийка,Эта система только усложнит регистрацию больничных Ну сложно будет зарегистрировать задним числом А купить больничный труда не составит. Вот, например, придут арестовывать какого-то Насалика или Гонтареву , а они не могут заявить полиции что уже 3 дня болеют без памяти. Вот это борьба с коррупцией!

Відповісти
  • *****
27.02.18 09:09

как покупали больничные так и будут покупать.И никакой реестр не поможет.

Відповісти
  • 01234456
27.02.18 09:33

интересно, а страховой стаж больного эта система будет автоматически выдавать, чтобы не бегать справки получать по месту прописки, которое может быть в другой области... или об удобстве людей и работодателей думать задача не стоит?

Відповісти
  • Поле чудес
27.02.18 10:42

Своевременная идея. Необходимо еще сделать єлектронньій реестр заявок на финансирование больничніх за счет Фонда (чтобьі не мотаться с бумагами каждьій раз в Фонд - а он один на весь город) и сделать автоматический доступ предприятию к стажу работьі сотрудника  для расчета пособия по больничному. Вводишь № больничного, подписьіваешь єл. подписью и Пенсионньій фонд автоматом дает стаж.

Відповісти
  • Наталья_ЗП
27.02.18 11:00

Поле чудес, Вы описываете прям Прекрасное далёко))) Да, это было бы хорошо.

Відповісти
  • Марина
27.02.18 15:47

Наталья_ЗП, когда-то мобильный телефон тоже был фантастикой........... лет 30-40 назад)))

Відповісти
  • ******
27.02.18 15:58

Корупційна складоваа - сам Соцстрах. Прибрати цю складову і все буде ок.

Відповісти