Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.03.18
8960 8 Друкувати

Податківці вважають, що атестація працівників за рахунок роботодавця є додатковим благом і оподатковується ПДФО

Атестація працівників, відповідно до ст. 1 Закону України "Про професійний розвиток працівників" від 12.01.2012 р. № 4312-VI, це процедура оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов'язкам, проведення оцінки їх професійного рівня.

ДФС в індивідуальній податковій консультації від 19.02.2018 р. № 674/6/99-99-13-02-03-15/ІПК висловлює думку, що вартість атестації працівників, яка проводиться за рахунок роботодавця - юридичної особи з метою оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов'язкам, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо і оподатковується ПДФО на загальних підставах.

Такий дохід пропонується відображати в звіті за формою № 1ДФ з ознакою доходу "126" як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Відзначимо, що атестація проводиться роботодавцем в своїх інтересах - дізнатися, чи відповідає працівник займаній посаді, і в чому тут полягає благо для працівника, які такі послуги він отримав, абсолютно незрозуміло. Суб'єктом одержання послуг є роботодавець, а працівник виступає в даному випадку лише об'єктом, щодо якого здійснюється послуга.

За матеріалами "Аверс-Бухгалтерія"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • З глузду чи
03.03.18 08:32

Фіють-фіють, фір-фір-фір  - це заспівала азіровщина з насіровщиною.

Відповісти
  • Олександр
03.03.18 11:59

З глузду чи, Алё-алё! для тех, кто в танке - мы в 2018 году! Азаровым уже 4 года, как не пахнет! На Майдане выстояли своё "Жити по-новому". Радуйтесь!!! Жаль, что и те, кому было понятно к чему приведёт переворот (хотя бы учитывая мировую историю в целом), тоже должны теперь терпеть то, что сейчас происходит. Народ выезжает из Украины массово, и к сожалению, вряд ли вернётся - перспектив нет. А так хотелось, чтобы и наши детки выросли у себя на Родине, строить процветающее государство. Теперь понятно - это утопия. Кстати, большинство моих знакомых, которые эмигрировали ходили на Майдан.... Замутили хренотень и свалили отсюда!

Відповісти
  • Виталий
03.03.18 09:37

От аттестации, что получает работник на руки?????? Диплом что-ли? БОЛЬНЫЕ они все.

Відповісти
  • Rina
03.03.18 09:48

Налоговики за "уши" притянули ст. 163 НКУ, а я например утверждаю, что здесь имеет место ст. 165 НКУ и что теперь и это будем в суде решать.

Відповісти
  • н-да
03.03.18 11:25

ага, навар от яиц имеют работники ,а не доп.благо.. страна не пуганных идиотов.

Відповісти
  • Людмила
03.03.18 12:24

А атестація що, працівнику потрібна, чи  організації (установі) ?  Хворі на всю голову.  Чи хочуть, щоб ми захворіли на неї ?

Відповісти
  • Марийка
05.03.18 11:44

Ну тогда и стол и стул и комп с дыроколом надо подводить под доп.благо! Совсем стыд и совесть потеряли! Тогда получается, что и каждый бухгалтерский семинар - это доп.благо! Я на курсы сейчас по МФСО бегаю. Это тоже повышение квалификации! Только вопрос, мне сейчас не кисло и без МФСО, не я же придумала, что надо переходить у тех у кого скважины! А с меня еще и денег удержат, а если учесть что стоит он довольно приличных денег, то буду месяца три не жрать, а только ходить на курсы!

Відповісти
  • Ирина
06.03.18 11:55

Марийка, да, тоже такое сразу на ум пришло, а еще всю периодику (спец.литературу или в эл.виде подписку), которую выписывают на бухгалтерию, на отдел охраны труда и т.д. Все бухгалтера читают, повышают квалификацию, инженеры по ОТ читают, повышают квалификацию и всё в интересах предприятия, и это для всех доп.благо?

Відповісти