Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.03.18
17055 41 Друкувати

Блокування ПН/РК: нові Порядки

висновок документа

Кабмін затвердив нові Порядки: зупинення реєстрації ПН/РК, роботи комісій ДФСУ і розгляду скарг на рішення комісій. Нові критерії блокування ПН/РК доручено розробити ДФСУ

Нова «блокувальна» постанова мало відрізняється від проекту (про який ви вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 15, с. 3).

Вона набуває чинності через 15 днів з дня її публікації.

ПН/РК, заблоковані до 01.12.2017 р.У п. 2 постанови вирішена доля ПН/РК, заблокованих до цієї дати і за якими не встигли до неї подати пояснення і документи. Платники з 23 березня отримають право подати пояснення і документи за такими ПН/РК протягом 365 днів з дати виникнення ПЗ, відображених у цих ПН/РК.

Тепер пройдемося по Порядках. Почнемо з найцікавішого — нового Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН (далі — Порядок зупинення).

Ознаки, що звільняють від блокування ПН/РК.Їх три (при відповідності хоча б одній з них ПН/РК не блокуватимуться):

— ПН/РК складена на неплатника або операцію, звільнену від ПДВ;

— обсяг постачання в ПН/РК поточного місяця менше 500 тис. грн. (мабуть, як і раніше, — без ПДВ) і директор керує не більше ніж трьома платниками ПДВ;

— податкове навантаження за попередні 12 місяців* більше 3 % (раніше було — 5 %) і сума ПДВ у ПН/РК поточного місяця (з урахуванням ПН/РК, поданої для реєстрації) не перевищила в 1,4** раза максимальні ПЗ в одному з 12 попередніх місяців. Показник податкового навантаження повинен на 1 число кожного місяця перераховуватися і до 10 числа «оприлюднюватися» в електронному кабінеті.

* Відношення загальної суми сплачених податків, зборів і ЄСВ до загальної суми постачань товарів і послуг, оподатковуваних ПДВ (за ставками 20 % і 7 %), зазначених платником у зареєстрованих ПН/РК, протягом 12 місяців, що передують звітному.

** У проекті (і в «старих» ознаках) було — в 1,3 раза.

ПН/РК великих платників податків*** тепер теж повинні блокувати.

*** Минулого року, нагадаємо, не блокувалися ПН/РК платникам ПДВ, що сплатили більше 5 млн грн. податків у 2016 році.

Критерії та «історія».Якщо платник не вписався хоч би в одну з цих ознак, його ПН/РК моніторяться на відповідність критеріям ризиковості платника і критеріям ризиковості операцій, а також показникампозитивної історії платника.

Критерії ризиковості (платника та операцій), а також перелік показників «позитивної історії» повиннавизначити ДФС за погодженням з Мінфіном, ознайомити з ними «податковий» Комітет ВРУ таоприлюднити їх на своєму веб-сайті. Загалом, КМУ абсолютно незаконно переклав ці питання зі своєї «голови на голову» ДФСУ, та ще й наказав це зробити в «ненормативному» вигляді!..

Отже, при моніторингу, якщо платник відповідає критеріям ризиковості, реєстрацію ПН/РК зупинять. Те ж саме – і у випадку, якщо ПН/РК відповідають критеріям ризиковості операцій, але за виняткомвипадку, коли платник має позитивну податкову історію. Показники позитивної історії платника ДФСУ повинна перераховувати щомісячно і 10 числа місяця, що настає за звітним, публікувати в електронному кабінеті.

Після блокування.Механізм розблокування загалом подібний до старого. У квитанції про блокування ПН/РК фіскали тепер повинні зазначати більше інформації про критерії, за якими відбулося блокування ПН/РК (п. 13****).

**** Тут і далі в дужках ми, де визнали корисним, зазначаємо пункти (і додатки) з Порядку зупинення.

Що стосується пояснень, переліку документів і механізму їх подання, то тут трохи розширено перелік документів, що подаються при зупинці, і детальніше прописано вимоги до пояснення (див.пп. 14 і 15), та (важливо!) — з’явилася можливість «групового» подання документів не до однієї, а відразу до декількох ПН/РК. Це допустимо в ситуаціях, коли постачання — за одним договором, або за типовими операціями (з однаковими кодами товарів/послуг). Подання — тільки в електронному вигляді. Податківці повинні на веб-сайті розмістити інформацію про засоби зв’язку, за якими можна подавати пояснення/документи (п. 10).

Крім того, у відкритому доступі вони повинні розмістити і вести електронний Реєстр зупинених ПН і РК (див. додаток 1)! Реєстр дозволить платникові точно знати, на якому етапі перебувають його заблоковані ПН/РК. Щоправда, на перший місяць для Реєстру передбачений тестовий режим…

Нові/старі комісії.Тепер буде два види «блокуючих» комісій ДФС — на регіональному (при ГУ ДФС обласних, м. Києва, а також при Офісі великих платників) і на центральному рівні (ДФСУ).

Рішення щодо заблокованих ПН/РК про їх реєстрацію або відмову (форму див. у додатку 2) повинні прийматися регіональними комісіями («місцевими») протягом 5 днів, що настають за днем отримання документів. Щоб зареєструвати ПН/РК платників з обсягом постачання в поточному місяці (з урахуванням заблокованої ПН/РК) до 30 млн грн., досить ухвалення рішення про це регіональною комісією.

А ось винесені «місцевими» ухвали за заблокованими ПН/РК платників із загальним обсягом постачання від 30 млн і вище передаються вгору — комісії ДФСУ. Для схвалення або відхилення рішення «місцевих» у ДФСУ строк — 7 днів, але вони обчислюються від тієї ж дати подання документів (тобто братимуться до уваги і дні, витрачені «місцевими»). Якщо в цей строк інше рішення не прийнято, то на 8-й день повинно набути чинності рішення «місцевих».

Рішення комісій набувають чинності в день їх остаточної реєстрації в згаданому Реєстрі. При порушенні зазначених 5-денного (для до «30 млн» випадків) або 7-денного строку (для випадків «від 30 млн») заблоковані ПН/РК повинні зареєструватися в автоматичному режимі (п. 28). Проте (див. вище) для випадків «від 30 млн»: якщо регіональна комісія відмовила, то в разі неприйняття комісією ДФСУ після закінчення 7 днів рішення відмова «місцевих» узаконюється. ☹

Таблиця(форму див. у додатку 3). «Старі» Таблиці (враховані ДФСУ з 1 липня 2017 року) повинніпродовжити свою «антиблокувальну» дію (п. 38)! Нова форма Таблиці даних платника подібна до старої і їй (після прийняття її фіскалами) наказана та ж «антиблокувальна» роль — для ПН/РК з кодами товарів/послуг, відображених у Таблиці. Таблиця повинна подаватися разом з поясненням, де зазначається «діяльність, з можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника». «Автоматом» повинні враховувати Таблиці деяким «сільгоспам», а також тим, у кого податкове навантаження більше 2 %, ПДВ не перевищив «1,4 середньомісячного», а обсяг постачання товарів/послуг з кодами з Таблиці за останні 12 місяців — більше 25 % (див. у п. 35). Строк розгляду Таблиць старий — 5 днів (розглядаються «місцевими!»), недотримання його нічим для фіскалів не відгукнеться. Тож, як і раніше, на швидкий «облік» Таблиць не очікуйте. ☹ Про (не)прийняття Таблиці повинні повідомити в електронному кабінеті, у разі неприйняття — з обов’язковою вказівкою причини (п. 34).

Порядок скарг.На подання скарги, яку розглядає «скаргова» комісія ДФСУ (з представником Мінфіну), платникові, як і раніше, відведено 10 днів з моменту набуття чинності рішенням комісії.

Але! Скарги на рішення комісій тепер повинні подаватися тільки в електронному вигляді! Розглядати їх повинні протягом 10 днів з дня отримання скарги. Результат розгляду надсилається платникові також в електронному вигляді. Якщо протягом цих 10 днів відповідь на скаргу (або відмова від її розгляду) відправлена не буде, то скарга вважається задоволеною автоматично (п.п. 56.23.4 ПКУ). Рішення за скаргою можна оскаржити тільки в суді.

Порядок роботи комісій.У ньому мало цікавого. У комісії повинно бути не менше 7 осіб (регіональні складаються з посадових осіб ГУ ДФС в областях, м. Києва та Офісу великих платників). Засідають щодня, а за наявності документів — 2 рази на день. Для «кворуму» треба не менше 2/3 (5 осіб). ДФСУ повинна затвердити порядок взаємодії центральної комісії з «місцевими».

Все, на сьогодні досить. Бажаємо усім успішно пережити і «друге пришестя» блокувань!

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2018, № 21:
Купив за свої — відзвітував — отримав дохід?!
Школа «грипує». Як бути працюючій мамі?
Вирощуємо розсаду в теплицях
Споживачу жилкомпослуг, начувайся!..
Обліковуємо стартовий пакет
Рятуємо регліміт екс-спецрежимників
Штрафувати не можна без штрафу, або Форма № 1ДФ з помилкою в ІПН*
Якщо договір оренди юрадреси загубився
«Податкове навантаження» та 50 відтінків перевірки
Підписи на ПКО та РКО у відокремленому магазині
Як приймати компліменти
Незавершене будівництво не впливає на податкові різниці
ФОП діє як фізособа: звідки береться ПДВ?!
Чи потрібна ТТН, щоб довести реальність госпоперації?
Компенсація вартості сільгосптехніки — не дохід єдинника
Відрядженння за кордон: як уникнути оподаткування добових?

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ***
14.03.18 08:05

Сижу,улыбаюсь,наверное это клиника.....вялотекущая....

Відповісти
  • Марі
14.03.18 10:07

***,
Це вже групове... Намагатимусь, що зможу, зареєструвати до 22-го а далі - якось воно буде.

Відповісти
  • Рулевой
14.03.18 11:02

Марі,прямо мысли прочитали. Никакого просвета и перспектив. Такая тоска берет...

Відповісти
  • ***
14.03.18 08:08

Вдогонку.Зачем тогда плановые проверки? Это и есть самая настоящая проверка.Где ж они,бедные,столько работников найдут для заседаний?

Відповісти
  • Ксенія
14.03.18 08:37

Прочитала, і око ліве почало дьоргатись. Так накрутили, нахомутали що капец. Особливо мені цікаво де і в кого дізнатись чи позитивна історія  нашого підприємства?

Відповісти
  • Валя
14.03.18 10:34

Ксенія, Для начала хоть бы узнать, что вообще под этим подразумевается

Відповісти
  • 111
14.03.18 08:56

Ксенія, Какая позитивная история? У вас по проверкам довидка есть?

Відповісти
  • Юля
14.03.18 08:48

План действия уничтожения живого бизнеса понятен, все кто хочет жить будут уходить в тень и носить деньги в сумках, как в 90е, а нам бухгалтерам терпения и терпения, нервничать бесполезно.

Відповісти
  • Татьяна
14.03.18 09:41

Объясниту мне пжл, в консультации пишут :"Ознаки, що звільняють від блокування ПН/РК.
Їх три (при відповідності хоча б одній з них ПН/РК не блокуватимуться)" та "Критерії та «історія».
Якщо платник не вписався хоч би в одну з цих ознакйого ПН/РК моніторяться на відповідність критеріям ризиковості платника і критеріям ризиковості операцій, а також показника позитивної історії платника." та "Отже, при моніторингу, якщо платник відповідає критеріям ризиковості, реєстрацію ПН/РК зупинять. 
« Т.Е. вначале консультации пишут, если контрагент соответствует хотя бы одной ознаке - НН не блокируют, а потом если не вписался хотя бы в одну ознаку – НН блокируют?

Відповісти
  • *_*
14.03.18 12:47

Татьяна, это автор статьи криво предложение составил, что можно воспринять двояко, я сразу тоже так подумала. По идее надо соответствовать хотя-бы одному из пунктов.

Відповісти
  • Валя
14.03.18 10:59

Татьяна, Сначала 3 критерия - налоговая нагрузка больше 3%, нн на неплатника, НО до 550 тыс - если соответствует хоть 1, то нн не мониториться и не блокируется.  Если не соответсвует одному из этих 3-х, то дальше проверятся на 
1. Рисковость предприятия - если да то сразу блок, если нет, то 2
2. Рисковость операции (тут скорее всего по старому будут сверять объемы приобретения/продажи по коду товара). Если сдесь нет рисковости, то регистрация нн, есть есть - то проверяется дальше на п.3
3. Налоговая история предприятия (тут вообще непонятно по каким параметрам эта история определяется). Если она положительная - то регистрация, если отрицательная - то блок

Відповісти
  • Татьяна
14.03.18 11:16

Валя, спасибо!

Відповісти
  • Валя
14.03.18 11:00

Валя, НО 500 тыс без ндс, описка

Відповісти
  • Валя
14.03.18 09:47

Татьяна, Вы путаете критерии для мониторинга и критерии для блокировки. И тех и других по 3.

Відповісти
  • Ир
14.03.18 09:55

Пора вводить штатную единицу занимающиюся разблокировкой налоговых

Відповісти
  • *_*
14.03.18 12:48

Ир, я уже видела вакансию буха, где основная обязанность - заниматься разблокировками нн. только маньяк может на такое пойти.

Відповісти
  • Марина Запорожье
14.03.18 10:22

Но есть и позитивный момент- разблокировкой занимаются комиссии на местах.Со всеми вытекающими моментами)))Может наши директора договорятся на местах?Может не так страшен .... как его малюют?

Відповісти
  • ***
14.03.18 17:40

Многие директора уж давно ни с кем не договариваются.  Только суд. Кормить с рук этих плодожорок  - преступление.

Відповісти
  • Юля
14.03.18 10:26

Марина Запорожье, вот для этого все и делается, кормить своих и доить остаток зизнеса

Відповісти
  • Марина Запорожье
14.03.18 10:30

Юля, это когда коррупция во благо
 

Відповісти
  • Юля
14.03.18 10:41

Марина Запорожье, они же изголодались, проверок нет, НДС электронный все видно из пальца не высосешь, а тут сразу пир горой, значит кто то уже планирует мальдивы на собственной яхте.

Відповісти
  • Андрій
14.03.18 12:01

Агов, а де ж покращення? Раніше товар моніторився хоча б по УКТЗЕД кодах, тобто якщо ти купив такий товар, то ти його можеш такий товар продати, а тепер якщо не має навантаження 0,03 і перевищив обсяг більше 500 тис.грн., в поточному місяці, то дана операція автоматично визнається сумнівною і ПН блокується? А якже презумпція невинуватості

Відповісти
  • *-*
14.03.18 12:46

Объясните, пожалуйста, неопытному... Налоговая нагрузка 3% - это только по ндс? или по всем налогам? И как считать эту нагрузку?.

Відповісти
  • Вася
14.03.18 13:37

*-*, Все налоги, кроме НДС уплаченного по ГТД при растаможке.

Відповісти
  • *-*
14.03.18 13:50

Вася, так от чего 3% брать? От дохода без НДС?

Відповісти
  • Вася
14.03.18 15:23

*-*, Да

Відповісти
  • еН
14.03.18 14:07

*-*,нал. нагрузка все деньги которие зашли на счет (обезательства) на 3% = оплата налога НДС

Відповісти
  • LLSS
14.03.18 12:54

А мне понравилось, что заседают один раз в день , а может и два. Представьте какое кол-во плательщиков в области, из них 80% блоков. НЕРЕАЛЬНО выдерживать сроки для рассмотрения, даже если они будут и ночами заседать. Из этого вывод, никто не будет вникать в нашу "кипу " документов. Отказывать будут необоснованно через одного. Это рулетка. И зачем эти критерии, практика показывает , что блокируют даже тех, чьи НН вообще не должны были мониториться, Нашим поставщикам, которые занимаются вывозом мусора , блокируют постоянно. Я даже не утруждаю себя подсчетами, все-равно все там будем. 

Відповісти
  • с-т
14.03.18 13:21

Согласна,отказов будет процентов 80-90.это только сумасшедшие бухгалтера сидят до ночи,регистрируя,копируя,сводя.... А там четкий график с 8 до 17,перерыв,отпуск 24+,больничный когда надо и т.д. А кто из вас,был 24 дня в отпуске,признавайтесь! 

Відповісти
  • Проходящий
14.03.18 19:19

с-т,
Вот с 24+ Ви ошибаетесь 30+, вот так правильно!

Відповісти
  • руся
14.03.18 14:15

с-т, зато накопилось неиспользованного отпуска дофига и большее

Відповісти
  • ир
14.03.18 13:28

Где же блин покращення, мда.. бросила бы все нах... эту бухгалтерию, хотелось бы хоть одного буха увидеть кто отгулял 24д, тут за неделю разблокировала 46 налоговых и свела годовой с оборотом в 19млн.

Відповісти
  • Юля
14.03.18 16:31

ир, поделитесь, как вам удается разблокировать, я уже сочинение писала и кучу документов отправляла и все равно отказ, все делаю одинаков из 20 только 1 зарегестрировали, всем разница не поняла?

Відповісти
  • руся
14.03.18 14:17

ир, а как бросить, если уже далеко за 50

Відповісти
  • Татьяна
14.03.18 20:13

Интересно, это только в нашей стране так тяжело бухгалтерам.. Или еще есть страны, где бухгалтер так работает

Відповісти
  • ир
14.03.18 21:26

Юля, пока как говорится бог миловал меня поимели перед новым годом как хотели заблокировали с 15.11 и по 15.12 (итого 239налог), но декабрь 46 шт все разблокированы и правда наняли на ноябрь человечка который сидит набирает повидомлення и 70шт ноября. Я понимаю,что менять что-то уже поздно.

Відповісти
  • 1963
14.03.18 22:11

Всем добрый вечер,а как же пиар перед выборами,неужели после такого геноцида против бизнеса можно голосовать за такую власть в дальнейшем. Или они думают, что после нас хоть потоп.....?

Відповісти
  • 1963
14.03.18 22:17

Мне страшно работать, состояние хуже чем при Азарове. А что делать, куда податься, мне за 50 ,много опыта ,знаний , а работать реально страшно ,нужно срочно что то делать,что то менять,только что ????? Это просто крик души !!! 

Відповісти
  • муха
15.03.18 16:53

Сегодня, 15 марта, аграрии на час перекрыли трассу Одесса-Рени в селе Кирнички Измаильского района. С 10:30 до 11:30 сотня человек ходила по пешеходному переходу, протестуя против принятия изменений в Налоговый кодекс.

==

учитесь отстаивать свои права. других путей нет. кто вас услышит если вы сидите тут и плачете?

Відповісти
  • Мирра
16.03.18 20:34

муха, да сидим и плачем.... времени ходить по пешеходному переходу НЕТ. Поплачем чуток и опять за работу)))  И разве бухгалтера должны отстаивать? 

Відповісти
  • Светлана
16.03.18 22:38

Протестовать нужно, не перекрывая трассы - кому хуже сделали?! Глупость. В чем здесь отстаивание прав?! Владельцы бизнеса, а не бухгалтерА должны устраивать акции протеста. Раз ввели блокировку - тишина, сейчас снова блокировка - снова терпят... терпилы. Значит, не все так плохо, раз молчаливое согласие. А чего??? Есть ведь бухгалтеры-крепостные, они и кипы документов перелопатят, и доки на разблокировку подадут, и жалобы после отказа напишут (они ведь и юристы, и кадровики). Что в итоге? Руководству сэкономили траты на зарплату юристу. Руководитель потом новый автомобиль себе купит, а бухгалтер как был голопопый - так и остался. Дорогие, а кто вас заставляет до ночи на работе пахать? Кто в отпуск не пускает?! Потому что сами себя не цените и не уважаете. Как же руководство ценить и уважать будет?! Вам ведь главное - пахать, как лошадь. А на себя, свою семью, свое здоровье плевать. Читаю коменты и диву даюсь: многим за 50, а жизнь ничему не научила. Блокировка налоговых - инсульт прямо. С какого перепугу? Ваша работа - подать накладную на регистрацию. Блоканули - вы здесь причем?! Пусть руководству голова болит. Пускай не экономит на кадрах, берет человека на разблокировку. Я сама раньше была такой же наивной дурочкой, но немного поумнела почти к 40 годам. Сейчас я знаю и ощущаю, что такое отпуск, знаю, что незаменимых нет. На себе ощутила блокировку налоговых, да и блокинули за весь период 30 налоговых, но... я поставила условие: в штат человека на разблокировку, юрист готовит и подает жалобы. И мои условия выполнили. Хотя все это я могла делать сама. Но себя нужно уметь любить и уважать. Уважаешь себя - и другие будут тебя уважать. Сейчас я не ночую на работе, до 17:00 и хватит.  Потому что крепостное право отменили еще в 1861 году. А вам нравится пахать наизнос, охать и ахать, как тяжело в нашей стране бухгалтерам - продолжайте заниматься мозахизмом! Удачи!

Відповісти