Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.04.18
20956 28 Друкувати

Заповнення РК до ПН, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг

На яку дату та яким чином складаються розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?

Якщо після отриманім попередньої оплати та складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної (ПН) відбувається зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування (РК) до ПН, складеної на дату отримання попередньої оплати, у якому у першому рядку зі знаком «-» зазначає показники рядка ПН, номенклатура товарів/послуг по якому змінюється (такий рядок «обнуляється»). При цьому у графі 1 такого РК в обов’язковому порядку вказується № за порядком рядка ПН, що коригується.

Для додавання однієї або декількох нових (змінених) товарних позицій (номенклатури) в РК до такої ПН в окремих рядках зазначаються показники по товарах/послугах, що додаються (нові товарні позиції). При цьому, у графі 1 такого РК таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в ПН, що коригується.

У графі 2 коригування до накладної у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».

У зазначеному вище порядку і з такою ж причиною коригування складається також РК у разі одночасної зміни ціни та кількості товарів/послуг.

Якщо внаслідок зміни номенклатури та/або одночасної зміни кількості і ціни товарів/послуг відбувається повернення частини суми отриманого авансу/доплата, то в такому випадку складається лише один РК з урахуванням вищенаведених особливостей, та інший РК на суму зменшення/збільшення компенсації не складається.

За матеріалами Категорія 101.15 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталия
13.04.18 10:06

Сегодня пришел ответ на регистрацию налоговой :
Документ не може бути прийнятий - рядок 1. Поле "Номенклатура
постачання товарів" містить некоректний символ з кодом 13 в
позиції 31
У кого-то приходил подобный ответ? Что не так?

Відповісти
  • БН
13.04.18 11:32

Наталия, у меня 20% налоговых накладных так отклонило. копирую, все равно отклоняет

Відповісти
  • hela
13.04.18 11:18

Наталия, Только не точка и не запятая, а скорее всего невидимый символ типа Enter или разрыв строки. Так что лучше строку удалить и заново скопировать из НН

Відповісти
  • кузькина мать
13.04.18 10:41

Наталия, в чате сегодня  пишут об этом - отсчитайте 13 символов в номенклатуре и проверьте может быть лишний знак( точка, запятая или что-то подобное)

Відповісти
  • Алена
13.04.18 10:43

ааа

Відповісти
  • БН
13.04.18 11:33

У меня 3 позиции в накладной, а они пишут : код 13в позиции 38

Відповісти
  • Марі
13.04.18 12:33

БН,
Шукайте або 13-й або 38-й символ у номенклатурі того рядка, який відхиляється. Наприклад "Ручка дверна металева" - 17-й символ літера а.

Відповісти
  • БН
13.04.18 12:57

Марі, и что же делать с буквой а, в вашем случае?

Відповісти
  • Марі
13.04.18 13:06

БН,
Писали колеги, що крапка, Ентер є неприпустимими символами. Можливо ще якісь. Їх потрібно вилучати. Краще номенклатуру копіювати з ПН.

Відповісти
  • БН
13.04.18 13:19

Марі,ПИВО РОГ ТРАД СВІТ ЗВ 20 0,5Л ТУ NERUAМістить некоректний символ з кодом 13 в позиции 37Вообще не пойму что делать

Відповісти
  • Марі
13.04.18 13:40

БН,
Схоже, що після закінчення номенклатури введено Ентер. Спробуйте його видалити, а краще, якщо можете, відкрийте ПН, яку виправляєте, і скопіюйте до РК номенклатуру з ПН.

Відповісти
  • БН
13.04.18 13:46

Марі, спасибо! проблема действительно в Энтере. Только не пойму, зачем в последний день регистрации вводить новшества, если до этого все нормально регистрировалось.

Відповісти
  • Klar
13.04.18 11:46

Скажите плз., кто то зарегистрировал корректировку к нн по предоплате, если до т.н. "новшеств" уже были корректировки? В причине помилки пишет, что нужно минусовать сумму начальную в нн, а отправляешь, пишет нужна сумма остаточная (т.е. пишет ту котаря действительно на остатке с предоплаты нерректированная). Замкнутый круг… Как у вас?

Відповісти
  • Марийка
13.04.18 14:47

Klar,была вчера на семинаре, сказали что корректировки на корректировки надо заполнять с причиной "усунення неоднозначностей" ... и как горится "будет вам счастье". Сама еще не пробовала, но может вам поможет...

Відповісти
  • бухкиперр
13.04.18 13:44

Klar, у меня точно также! Даже ума не приложу что же делать? Получается, если у меня в Налоговой накладной по предоплате было указано количество 100, ранее было 20 корректировок по 1, а сейчас я корректирую уже 21й раз, то они пишут остаток 100-20=80 и говорят что в налоговой накладной должно быть такое количество., и сумму точно также сумируют все корректировки и пишут, остаток суммы исходя из общего количества, что ДОЛЖНО БЫТЬ ТАК!  и+у меня причина корректировки "Зміна номенклатури"....что то видимо я не доганяю...

Відповісти
  • Наталия
13.04.18 11:59

Спасибо всем за подсказки, у меня был Enter - перепичатала номенклатуру вручную - проверила нету ли лишних знаков  - отправила .... сижу нервно жду ответа...

Відповісти
  • Марта
13.04.18 15:27

А як з операційними днями? якщо 15- вихідний, то сьогодні останній день?

Відповісти
  • Ната
13.04.18 16:18

Марта,ні  не сьогодні, по логіці податкової завтра вихідний, а от у неділю, 15-го, мають реєструватися, але хтозна як воно буде

Відповісти
  • аля
13.04.18 15:47

хелп...як зробити РК2 до ПН і які саме номери строк треба вказувати, якщо наприклад в Пн в першому рядку було 4 одиниці товару. в РК1 було повернено 1шт, запис був таким (зміна кількості -4 (номер з/п ПН-9 ), зміна кількості +3 (номер з/п ПН-96))....як зробити РК ????хееееелп

Відповісти
  • Марі
13.04.18 16:22

Якщо інших РК не було, то тепер маєте робити -3 рядок 96, +(2, чи скільки залишається) рядок 97.

Відповісти
  • аля
13.04.18 16:42

Марі, дякую велике...зараз спробую

Відповісти
  • Ирина
13.04.18 17:08

Добрый день! А кто сталкивался с таким.... Предоплата получена в 07.2017г. больше 100 000 грн Товар в тоннах(песок, щебень). Вместо оплаченного товара( песок) решил брать щебень. и вот с июля 2017г берет периодически щебень(по 3 000 грн), иногда песок(но уже по другой цене). За этот период уже было 11 корректировок и номер строки везде одинаковый ("3"). На каждую отгрузку снимала количество с предоплаты и ставила то что взял( двумя строками -получалась нулевая корректировка) и естественно разное количество получается и разная цена. И вот теперь вопрос! Клиент опять взял что захотел. Как правильно составить корректировку?  Пробовала "Усунення неоднозначностей" -отклонили, пишут что суммарное количество по всей корректировке должно быть равно "0". Но у меня так не получается. Если выводить по количеству тогда сумма будет не нулевая, а если выводить на сумму "0", тогда количество не сворачивается. Попробовала "Смена номенклатуры" снять все позиции с  № рядка "3" и перенумеровать по новому - не пропускает. - пишет "не допускается дублирование рядков". И пишут что по рядку №3 я должна отсторнировать кол-во 65т и сумму 10 000( условно) . А она состоит из первоначальной предоплаты -минус по корректировкам старой позиции и плюс новые позиции по всем корректировкам. а это на минуту 5 номенклатурных позиций по разным ценам. И как их снять одной строкой?

Відповісти
  • Юля
13.04.18 17:09

У меня при частичном возврате пишет что вторая строчка  должна быть меньше 0. Сижу ломаю голову,как в двух строчках при частичном возврате может стоят минус!!!! 

Відповісти
  • Ирина
13.04.18 17:25

Юля,если я правильно понимаю, Вам надо сначала снять всю строку а потом поставить только то что осталось у покупателя. И разница будет то что вы будете возвращать деньгами.

Відповісти
  • Светлана
15.05.18 12:08

Ирина,я так и сделала пишет то же самое "вторая строчка  должна быть меньше 0"

Відповісти
  • Леся81
23.07.18 17:15

Здравствуйте. У меня такой вопрос, покупатель сделал возврат 11.07 этой датой были зарегистрированы РК на "усунення неоднозначностей". Потом покупатель изменил дату на 19.07 и РК от 11.07 отказывается принимать. Как быть в такой ситуации? поменять дату возвратных на 19.07, но нулевые РК уже зарегистрированы.

Відповісти