Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.04.18
30254 13 Друкувати

Готівкові обмеження поширюються на фінансову допомогу

Фізичні особи мають право здійснювати готівкові розрахунки протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з суб'єктами господарювання в розмірі до 50 000 грн. Платежі понад встановлену граничну суму проводяться, зокрема, через банки шляхом переказу грошових коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення грошових коштів в банк для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Як повідомляє НБУ в листі від 07.02.2018 р. № 50-0007/7855, встановлені ним вимоги поширюються на розрахунки по операціях за участю суб'єктів господарювання, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на фінансову допомогу, збільшення статутного фонду і т. д.

Таким чином, якщо сума фінансової допомоги або внеску в статутний капітал перевищує 50 000 грн, то фізична особа може скористатися для розрахунків послугами банку шляхом внесення готівкових коштів і подальшого їх перерахування на рахунок одержувача.

Зі свого боку додамо, що якщо сума допомоги перевищує 50 000 грн, то платежі можна здійснити частинами. Головне, щоб в день перераховувалось не більше 50 000 грн. Або до 50 000 грн можна внести готівкою, а все, що понад, - в безготівковому порядку.

За матеріалами "Аверс-Бухгалтерія"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Света
23.04.18 10:18

Может ли учредитель внести на свою карточку 200 тысяч ,а потом фирме на расчетный счет ,как возврат. фин.пом??? какие будут ограничения??

Відповісти
  • Рыжий
23.04.18 10:28

Света, ограничений на безналичный расчет в принципе нет. Но по карточке вашего учредителя могут быть ограничения на перевод свыше какой-то суммы в день, установленные обслуживающим банком. И операции свыше 150 тыс. попадают под фин мониторинг.  

Відповісти
  • 7*7
23.04.18 10:20

Света, тут безнал для обеих сторон-ограничений нет.

Відповісти
  • Татьяна
23.04.18 10:58

А сотрудник может сделать возврат фин. помощи, как пример, в размере 75 тис. путем внесения на р/р предприятия через банк? спасибо!

Відповісти
  • Я
23.04.18 12:45

Татьяна,для предприятия это безнал,для ФЛ нал,хотя штрафа ему не будет

Відповісти
  • sv
23.04.18 11:27

Бред сивой кобылы! Уже и НБУ взялся за трактовку закона как ему хочется!! Когда это фин помощь стала товаром, который ценивают в денежном измерении??? 

Відповісти
  • Татьяна
23.04.18 11:29

Цікаво... За порушення касової дисципліни передбачена адміністративна відповідальність за ст 163-15  КУпАП.
Дослівно: "Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів -
тягне за собою накладення штрафу "
йдеться тільки про перевищення за оплата товарів, робіт, послуг і де тут фін.допомога?
Отже, фіндопомога вище 50000грн.- це порушення, проте які штрафи за це порушення?

Відповісти
  • Я
23.04.18 12:47

ребята,как бы вы не возмущались,но по 148 и ФП попадает под ограничения.

Відповісти
  • Бухгалтер
23.04.18 16:55

Подскажите если директор регулярно вносит на расчетный счет наличку Фин помощь, это для нас без нал, через кассу не провожу.

Відповісти
  • sv
25.04.18 12:25

Бухгалтер,
Это б/н расчет для фирмы - все ок!

Відповісти
  • sv
25.04.18 12:24

Бухгалтер23.04.18 16:55

Подскажите если директор регулярно вносит на расчетный счет наличку Фин помощь, это для нас без нал, через кассу не провожу.

Это б/н расчет для фирмы - все ок!



Відповісти
  • Светлана
05.04.19 12:41

Подскажите директор вносит фин.помощьв банк например уже за 2 месяца  150т., зашли деньги в банк за товар директор может снять 120т. возврат фин помощи без проблем или ходить снимать по 50т.

Відповісти
  • Андрей
23.09.19 20:58

А есть ли ограничения по возврату фин. помощи? Учредитель вначале вносил фин. помощь через кассу банка для зачисления на р/сч предприятия, а теперь эту помощь ему надо вернуть. Ему надо каждый день ходить и снимать по 50 тыс?

Відповісти