Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.05.18
13770 10 Друкувати

Пенсійний фонд буде моніторити оформлення трудових договорів за приписом Держпраці

 Штраф за використання праці без офіційного оформлення на даний час складає 111 690 грн. за кожну особу, щодо якої скоєно дане порушення (30 мінімальних заробітних плат, відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Інспектор праці під час першого візиту до робототодавця тільки попередить про можливі наслідки нелегальної праці та побачить, скільки людей працює. Кожному роботодавцю надається можливість самостійно виправити порушення, оформити трудові відносини з працівниками та повідомити про це Управління.

Якщо порушення не усунено, то наслідком другого візиту інспектора праці будуть всі передбачені законодавством заходи впливу, в тому числі і штрафна санкція відповідно до ст. 265 КЗпП.

Дані трудові договори будуть супроводжуватись працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в області з метою уникнення фактів укладання договорів на кілька днів з метою відвернути від себе увагу інспектора праці.

Проведеним аналізом виданих Управлінням дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки виявлено розбіжність між кількістю працівників, інформація про яких вказана у висновках експертиз, та кількістю працівників за даними Пенсійного фонду. Дані суб’єкти господарювання в першу чергу підпадатимуть під інспекційні відвідування. У разі виявлення порушень щодо оформлення трудових відносин до суб’єкта господарювання будуть застосовані штрафні санкції в розмірі 111,7 тис.грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Управління Держпраці також ініціюватиме анулювання виданого раніше дозволу.

За матеріалами ГУ Держпраці у Кіровоградській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Геля 85
10.05.18 09:12

"Данные трудовые договора будут сопровождаться сотрудниками Главного управления Пенсионного фонда Украины в области во избежание фактов заключения договоров на несколько дней с целью отвлечь от себя внимание инспектора труда.".... Расшифруйте этот "перл", плиз. В мозгу взрыв от попыток понять сие "покращення"

Відповісти
  • Аллусик
10.05.18 10:21

Геля 85, имеется в виду, что пришли и нашли неоформленного, первый раз прощают и настоятельно рекомендуют оформить. Но в виду того, что работодатель может оформить на 2-3 дня, предоставить гос.труду трудовой договор, начислить з/плп за 2 дня и тут же уволить. Но не тут, то было, пенсионный - тук-тук гоструду, что оформили и тут же уволили- пойдите проверьте еще раз. Я так поняла.

Відповісти
  • Елена
10.05.18 12:56

Аллусик,на бумаге оно вроде и имеет какой-то смысл. Но в жизни ведь ситуации бывают самые разные. Предположим, выявили неоформленного сотрудника, предприятие заключило с ним трудовой договор, а через несколько дней  этот работник психанул на что-то или у этого работника в семье что-то непредвиденное случилось, заявление, увольнение по 36 статье КЗПП. Как предприятию доказать, что это не работодатель принудил работника уволиться и сочинить "оправдательные обстоятельства", а работник уволился сам. ПФ и Гоструда бывшего работника будут разыскивать и допрашивать?

Відповісти
  • Злая
10.05.18 11:48

Аллусик,я так же как и Вы считаю.

Відповісти
  • а у нас
10.05.18 12:42

Зараз в нашій країні найстрашніший "страшила" - це Держпраці: я "за" офіційне працевлаштування, але "здирати" по 30000 за кожну недонараховану копійку авансу або індексації - це нонсенс!!!!!!

Відповісти
  • Лиля
10.05.18 16:03

Елена, чтобы не было вопросов у ПФ ,вместо уволенного человека сразу надо принять другого на эту должность

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
11.05.18 08:22

Лиля,а каким , простите , Законом регламентирована обязанность работодателя немедленно принимать на место уволившегося работника другого работника ? А может , работодатель вообще решил убрать эту штатную единицу?

Відповісти
  • Елена
10.05.18 19:09

Лиля, и чем это поможет?  В статье жирным шрифтом написано "данные договора...", значит будут мониторить по идентификационному коду, а не по штатной численности.

Відповісти
  • Владимир
10.05.18 16:21

"Инспектор труда во время первого визита к работодателю только предупредит о возможных последствиях нелегального труда и посмотрит, сколько людей работает. Каждому работодателю предоставляется возможность самостоятельно исправить нарушения, оформить трудовые отношения с работниками и сообщить об этом Управлению."-
От же ж лживые твари. Как прочитал, аж полыхнуло все внутри. Не поленился проверить судебные дела в Кировоградской области.  И вот оказывается есть постановление о штрафе по неофорленным  05.12.2017р. №КР-0502-15-007-322 по судебному делу П/811/2361/17. Мне вот интересно, в этом случае инспектор тоже дал возможность исправиться или как и положено по закону вхерячил акт на 96 тыс? Уверен, что сразу. Лживые сволочи!!!

Відповісти
  • Наталья
14.05.18 10:18

Чет подозрительно В Порядке осуществления госконтроля за соблюдением законодательства о труде (постановление КМУ от 26.04.2017 № 295) черным по белому написано: "Заходи до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, ... вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування."
Т.е. хотят сказать, что предписание сразу выписывать не будут? Так на каком основании??? Опять же в этом Порядке указано, что предписание выносится за нарушения, зафиксированные в акте (п. 27). Вроде как исключений нет в этом случае....
Или намекают, что в акте в первый раз фиксировать не будут? Или речь не о инспекционных посещениях вовсе?
Больше вопросов чем ответов

Відповісти