Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.05.18
17060 22 Друкувати

Вимоги до роботи за комп'ютером наближені до євростандартів

Проект розроблявся з метою імплементації положень Директиви 90/270/ЄЕС щодо мінімальних вимог безпеки та здоров'я при роботі з екранними пристроями, повідомляє ЮРЛІГА.

Встановлено мінімальні вимоги до безпеки здоров'я працівників при роботі з екранними пристроями.

Вимоги з безпеки та захисту здоров'я працівників при такій роботі затверджені наказом Мінсоцполітики від 14 лютого 2018 року № 207.

Наказ був зареєстрований в Мін'юсті 25 квітня і набуде чинності з дня офіційного опублікування. Ці вимоги поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та видів діяльності. У той же час вони не стосуються комп'ютерних класів (кабінетів, аудиторій тощо) навчальних закладів та робочих місць співробітників, що займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням екранних пристроїв.

Встановлено обов'язок роботодавця проінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають при роботі з екранними пристроями та ще не усунуті, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров'я. Роботодавець своїм коштом забезпечує проведення медичних оглядів працівників і при необхідності - виконання відповідних оздоровчих заходів.

Робочі місця повинні бути спроектовані так і мати такі розміри таким чином, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення і рухів. Всі елементи робочого місця та їх розташування повинні відповідати ергономічним, антропологічним, психофізіологічним вимогам, а також характеру виконуваних робіт. Освітлення повинне створювати відповідний контраст між екраном і навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) й відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98. Мікроклімат виробничих приміщень повинен підтримуватися на постійному рівні і відповідати вимогам санітарних норм ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий стіл або робоча поверхня повинні бути достатнього розміру і мати низьку відбивну здатність, допускати гнучкість при розміщенні екрану, клавіатури, документів і відповідного обладнання. Робоче крісло повинно бути стійким і дозволяти працівнику легко рухатися і займати зручне положення. Сидіння має регулюватися по висоті, спинка сидіння - як по висоті, так і по нахилу. Слід передбачати підніжку для тих, кому це необхідно для зручності.

Щодня перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу і інших забруднень.

Не допускається робота з екранними пристроями, в яких під час роботи з'являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані та інші несправності.

Також встановлено мінімальні вимоги безпеки до екранних пристроїв.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Хочу себе такое рабочее место
14.05.18 07:23

Хочу себе такое рабочее место

Відповісти
  • SHADOW
14.05.18 08:29

дайте три

Відповісти
  • ОК
14.05.18 09:00

просто мечта!!! за 15 лет работы директору жалко даже кресло на колесиках приобрести, за стол вообще молчу

Відповісти
  • Александра
14.05.18 09:15

И Вы ещё там работаете? Что же Вы себя так не цените? Окружаюшие относятся к нам так,как мы относимся к себе!

Відповісти
  • ***
14.05.18 09:06

....очищать экранные устройства от пыли и других загрязнений. Тоже работодатель должен? Пойду напомню, а то засиделся.

Відповісти
  • Ева
14.05.18 09:57

И как это госпредприятия будут воплощать? Когда захожу в статуправление, то хочется плакать. У них с 80-ых годов ничего не поменялось: столы с оргстеклом, стулья на которых уже опасно сидеть.

Відповісти
  • Олег
14.05.18 16:47

Ева,Согласен на все 100%, предлагаю решить вопрос кардинально - ликвидировать статуправления. Самая бесполезная госслужба.

Відповісти
  • ппп
14.05.18 10:09

Ева, да никак они выполнять не будут, как говорится "суровость наших законов, компенсируется необязательностью их выполнения".

Відповісти
  • Нона
14.05.18 10:45

Добрый день! В электронном кабинете пересчитали Р я потерялась окончательно, кто что-то понял Отзовитесь

Відповісти
  • Небо
14.05.18 12:29

Нона,у меня вышло, что это сумма НО с 01.01.2015 по 30.04.2018, копейка в копейку сошлось.

Відповісти
  • Нона
14.05.18 14:00

Небо,Спасибо Сижу проверяю, бедные программисты , я так понимаю им не могут толком объяснить формулу

Відповісти
  • Нона
14.05.18 13:45

Небо, И зачем єта цифра что с ней делать

Відповісти
  • ННД
15.05.18 13:33

Нона, покищо не звертати увагу, і не намагатись її пояснити.Тим більше, що сьогодні  Р=0, а вчора було шість знаків.

Відповісти
  • Джаконда
14.05.18 11:19

А как на счет дополнит, отпусков??? при работе на комп.??

Відповісти
  • Лара
14.05.18 12:21

Джаконда, хоть бы стандартный дали. С нашими изменениями (хроническими) у бухгалтеров итак те еще отпуска.Извините за мой французский "Як не г-но, то зас-на тріска"

Відповісти
  • )))
14.05.18 11:57

так что теперь и это проверять будут))))

Відповісти
  • Лара
14.05.18 12:18

Цитата: "Следует предусматривать подножку для тех, кому это необходимо для удобства." Как мне это нравится. Пошла требовать подножку, мне она необходима.  Ну все, после этого приказа мы уже в Европе. Поздравляю коллеги 

Відповісти
  • Ксюша
14.05.18 15:47

 Позаботились так позаботились. Хочу и я курить то что они. Может жить станет веселее .

Відповісти
  • Лариса
14.05.18 23:56

за вредность , за доп.отпуск, доп. питание- что нибудь положено или это не вредная работа?

Відповісти
  • Марийка
15.05.18 10:43

Лариса, положено,представляете ? 4 дня дополнительного отпуска. Минсоцполика, письмо № 1344/13/84-16 от 21.09.16 года. На нашем сайте 911, есть статья от 28.03.2018 года "Дополнительный отпуск работникам за работу на персональных компьютерах". Там все хорошо описано. 

Відповісти
  • Лариса
15.05.18 11:55

Марийка,спасибо большое, почему же они в этой статье ничего не указали

Відповісти
  • Марийка
15.05.18 13:48

Лариса, не за что. Откуда же я знаю? Наверное хотели представить так, что ЕС о нас "бедных-несчастных" позаботилось. А наше родное Минсоцполитики, еще раньше позаботилось!

Відповісти