Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.05.18
25310 30 Друкувати

ДФС не заспокоюється: наполягає на оподаткуванні компенсації працівникові за витрачені власні кошти на придбані товари

Ми уже повідомляли про те, що платнику податків вдалося скасувати  ІПК ДФС від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК (див. новину «Працівникові компенсували витрачені кошти на придбання товарів: ПДФО не утримуємо»).

Сталося це завдяки рішенню Полтавського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 р. у справі № 816/909/18.

Суд зазначає, що при виплаті працівнику суми витрат здійснених ним при виконанні трудових обовязків на підприємстві (зокрема, купівля канцелярії, палива чи конвертів) такий працівник не отримує доходу, а, відтак, об'єкт оподаткування з ПДФО відсутній.

Натомість ДФС наполягала: оскільки фізичною особою (працівником) придбання товарів для потреб юридичної особи здійснено за рахунок власних коштів, тобто юридичною особою (працедавцем) попередньо не видавалися кошти під звіт, то сума коштів, виплачених такій фізичній особі за вказані товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується на загальних підставах. При цьому зазначена сума коштів не є базою нарахування ЄСВ.

Однак, скасування ІПК від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК не заважає ДФС видавати нові ІПК із таким же висновком, як і у скасованій. В цьому можна переконатися, відкривши ІПК ДФС від 10.05.2018 р. № 2080/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, № 2081/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Кузя
18.05.18 07:17

Запросившим ИНК плательщикам нужно дружно в суд. Дорожка протоптана, аргументация в решении полтавского суда описана. Помогая себе, вы помогаете всем остальным налогоплательщикам и наступаете на горло налоговикам неадекватным.

Відповісти
  • Гамма5
21.05.18 12:32

Кузя, согласна, на горло налоговикам наступать надо и поинтенсивнее, а то они скоро будут считать нашим доходом дыхание воздухом рядом  сними!!!!!

Відповісти
  • Mariya A.
18.05.18 07:52

Ну да :)  ИНК - суд - решение, ИНК - суд - решение... Романтика!

Відповісти
  • Елена бух
18.05.18 12:50

Mariya A., :=)) украл-выпил-в тюрьму!

Відповісти
  • МС
18.05.18 08:39

а ничего, что в ЗІР есть актуальный ответ, что, если были все доки к авансовому отчету, то компенсация по нему не облагается НДФЛ и ВС? меня в который раз удивляет редакция, которая действует по принципу желтой прессы "побольше пугающих сенсаций, а объективная оценка только снизит рейтинг новости"...

Відповісти
  • МС
18.05.18 08:44

пруфлинк http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques вопрос "Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у найманого працівника, якщо аванс на відрядження або під звіт не видавався, а..." (категория 103.04), актуальный ответ " Враховуючи викладене вище, сума витрат, яка відшкодована найманому працівнику на підставі наданого Звіту про використання коштів, виданих на відрядження та під звіт, та оригіналів документів, що підтверджують вартість понесених витрат, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, незалежно від того, що аванс не видавався, а витрати, під час відрядження, здійснювались за власні кошти."

Відповісти
  • Ольга
18.05.18 08:59

А самое интересное - после таких "отказных" ИНК вас ставят в план. Проверенно на собственной шкурке.

Відповісти
  • МС
18.05.18 18:53

Ольга, это чтобы неповадно было вообще запрашивать ИНК, что ли?

Відповісти
  • Владимир
18.05.18 09:10

а если просто с человеческой точки зрения посмотреть на ситуацию... купил человек (работник) канцтовары и что? принес на фирму..... отчитался... Купил, а не прождал !!! Или они это квалифицируют как продажу работником канцтоваров фирме по цене приобретения день в день? Во двор вывести и расстрелять налоговиков та за такие ИНК...

Відповісти
  • ^^^
18.05.18 09:21

ГФС совсем охреневшие.

Відповісти
  • Татьяна
18.05.18 09:22

Вот где , полученная выгода. когда работник. за то .что купил. зато и продал? Так давайте с него еще и 18% за это  снимем.Просто издевательство. Уже незнают как наполнить бюджет(  а оттуда тырят) и придумывают, что "на голову  не натянуть"

Відповісти
  • *
21.05.18 10:02

Татьяна, а как же затраты работника????? Разве, купив, он не понес их? Почем купил, потом и продал. Доход = 0. 

Відповісти
  • Как то так
18.05.18 09:37

Следуя безлогике ДФС, сумма потраченных денег работником будет еще учитываться при рассчете субсидии?! типа доход

Відповісти
  • ок
18.05.18 09:58

А меня удивляют заказчики таких консультаций, не задавайте дурацких вопросов - не будете получать дурацкие ответы 

Відповісти
  • МР
18.05.18 13:04

Что-то мне подсказывает, что никто никаких вопросов не задавал... Как-то за 27 лет незалежности такое просто в голову не могло прийти... И вместо дебильных региональных ИНК выдайте на гора официальное письмо ДФС Украины. И всем "нарушителям"  начислить за все годы  НДФЛ и заплатить недоимку и сумму штрафов в бюджет. Слабо?

Відповісти
  • *
21.05.18 10:04

МР, и вправду, еще со студенческрй скамьи, подрабатывая главбухом в мелких конторах, где закупка за свои было обычным делом, такой вопрос ни разу не возник в неопытной голове. Думаю, ИНК таки заказывало подставное лицо.

Відповісти
  • Арифметика
18.05.18 12:07

ок, Прямо с языка снял. О чем думают люди, задавая такие вопросы???

Відповісти
  • Тарас
18.05.18 10:33

Найкращий і найбезпечніший вихід оформити з працівниками, які несуть такі витрати на підприємстві, договір доручення, але при цьому ці працівники повинні виступати не як працівники фірми, а як звичайні фізичні особи. При укладенні таких договорів можна також передбачити, що їх дія також поширюється і на попередні періоди, до укладення такого договору.

Відповісти
  • 13
19.05.18 19:38

Тарас, а если у меня таких сотрудников больше 100? и под каждый такой авансовый, где они покупают за свои деньги, они делают приказ, отчет (это помимо чеков естесственно), ну куда еще эти договоры тулить?

Відповісти
  • Татьяна
18.05.18 10:52

Тарас, вот зачем нам еще одна ненужная бумажка? Хватит с РК намудрили, что при возврате вместо одной делаешь две, А то бівает и три.

Відповісти
  • Арифметика
18.05.18 12:10

Татьяна,Давай закопаемся в бумажках и будем ночевать на работе. И так не выходных, ни отпуска нормального(((

Відповісти
  • н-да
18.05.18 10:41

а не обложить ли нам налогом навар с яиц ???

Відповісти
  • Lumiers
18.05.18 17:50

н-да,
Можно и обложить, если яйца будут того придурка, который пишет такие консультации. Работник потратил свои деньги, ему их возместили, значит у него доход!? Это треш какой-то!

Відповісти
  • Ксюша
18.05.18 13:20

Есть ли жизнь на Марсе или нет жизни на Марсе. Это уже не важно но геморой создали такой на ровном месте. И не важно что нет логики . Зато теперь с чистой душой можно начислять штрафы.

Відповісти
  • Crazy_Pilot
18.05.18 14:40

"После того, как был введен налог на воздух, вы стали меньше дышать! Это возмутительно!!!! МАЛЧАТЬ!!!!!" (с) м/ф "Чиполино".

Відповісти
  • Гамма5
21.05.18 12:38

Crazy_Pilot, к сожалению вот именно к этому мы идем семимильными шагами И, мне кажется, что в основном в этом и заключается наше присоединение к Европе и европейским ценностям Вернее мы так видим европейские ценности через извращенную призму воровитых чиновников!!!!!!!

Відповісти
  • наталья
18.05.18 14:53

А  давайте введем налог с "умников" за их выдумки ?

Відповісти
  • я
18.05.18 15:56

По мнению налоговой - от перемены мест слагаемых сумма ...меняется. 

Відповісти
  • Natashishe4ka
18.05.18 17:19

Да ну не еппт..ну сколько можно.

Відповісти
  • Ігор
21.05.18 14:32

Так податківці виявляють підприємства, які в своїй роботі не звикли поважати Закон. В ДФС знають, що законослухняні підприємства не будуть миритись з порушенням закону, в тому числі і зі змінами в графіку перевірок. А ті підприємства, які самі порушують Закон будуть "покірними". Треба такими діями перевіряти на ризикованість, як кажуть на жаргоні блатних "перевірка на вошивість".

Відповісти