Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.06.18
8968 13 Друкувати

Транспортні засоби подвійного призначення у ФОП: що з витратами та ПК

ФОП на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат, пов’язаних з проведенням його господарської діяльності, витрати на утримання, технічне обслуговування і ремонт легкових та вантажних автомобілів.

Що стосується віднесення до складу витрат вартості придбаних ПММ для заправки легкових та вантажних автомобілів, які використовуються у господарській діяльності, то відповідно до пп. 177.4.1 ПКУ ФОП має право віднести до складу витрат такі витрати, підтверджені документально.

Водночас, списання ПММ здійснюється виходячи з даних пробігу автомобіля та норм витрат ПММ на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 р. № 43 (далі — Наказ № 43). Витрати ПММ понад такі норми вважаються витратами, що використанні не в господарській діяльності ФОП, і, в свою чергу, з урахуванням вимог пп. 177.4.5 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця.

ФОП – платник ПДВ має право віднести до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку із придбанням ПММ, запасних частин, зокрема, шин та отриманням послуг з ремонту легкових та вантажних автомобілів за умови підтвердження зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

Але, враховуючи норми ПКУ, пов’язані з формуванням витрат ФОП, платник відповідно до п. 198.5 ПКУ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за операціями з придбання запасних частин, зокрема, шин та з отримання послуг по ремонту таких транспортних засобів.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку зі здійсненням операцій з придбання ПММ для ведення господарської діяльності ФОП, платник ПДВ, має право віднести до складу податкового кредиту в межах норм витрат ПММ на автомобільному транспорті, затверджених Наказом № 43. Витрати палива понад такі норми вважається використанням палива не в господарській діяльності суб’єкта господарювання.

Якщо у Вас виникнуть питання щодо формування витрат і податкового кредиту - звертайтеся до експертів Служби Порятунку Бухгалтера.

ІПК ГУ ДФС в Харківській області від 25.05.2018 р. № 2330/ІПК/20-40-13-11-11

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ксенія
05.06.18 08:22

Но, учитывая нормы НКУ, связанные с формированием расходов ФЛП, налогоплательщик в соответствии с п. 198.5 НКУ обязан начислить налоговые обязательства и составить не позднее последнего дня отчетного (налогового) периода и зарегистрировать в ЕРНН налоговую накладную по операциям по приобретению запасных частей, в частности, шин и по получению услуг по ремонту таких транспортных средств. Розтлумачте будь ласка, що це значить? Тобто я заплатила за запчастини і т.д, а потім на них повинна виписати і зареєструвати пн? Поставити собі в зобов‘язання? Якщо так , то це охренеть.

Відповісти
  • бывший
05.06.18 09:16

Ксенія,
имеется ввиду на все израсходованное сверх "норм" нужно составить обязательство( зведену ПН )

Відповісти
  • Ольга
05.06.18 10:22

Не, не, Бывший, Ксенія права: все запчасти и колеса - сторнируем НДС. Их логика - это использовано в нехозяйственной деятельности, поскольку объект двойного налогообложения...Ксенія, мы получили ответ от Минтранса о том, что полуприцепы и прицепы не являются грузовым автомобилем. И, пользуясь прямыми формулировками НКУ, тупо посписывали запчасти, колеса и смазки именно на полуприцепы и прицепы.В ноябре проверка - ждемс....

Відповісти
  • 777
06.06.18 11:36

Ольга, а з тягачами/сідловими тягачами як? включаєте їх ремонт і обслуговування (в.т. запчастини) у витрати і ПДВ у под.кредит?

Відповісти
  • Ксенія
05.06.18 11:30

Ольга,Була перевірка і тупо зняли весь кредит ( запчастини, ремонт, шини),і навіть причіп з маніпулятором новий купили теж зняли з витрат, нарахували космічну суму . Але ми подали в суд і виграли . Правда майже рік суди тяглися, але нікуди не дінешся з підводної лодки . 

Відповісти
  • Александр
21.03.19 19:18

Ксенія,добрый день у нас сейчас идёт суд по двойному назначению если не трудно выйдите на связь очень нужна информация как вы добились положительного результата в Суде на что опирались adetyuk@ukr.net

Відповісти
  • Игорь
24.08.18 14:08

Ксенія, дайте пожалуйста ссылку в реестре судебных решений на Ваши выигранные суды. У нас подобная ситуация, пришли-"проверили"-тупо все сняли. если можно в почту, буду очень признателен!!! (imaryin2@gmail.com)
Заранее СПАСИБО!

Відповісти
  • Александр
21.03.19 18:57

Игорь,добрый день подскажите нашли ли решение с налоговой , та же ситуация идём в суд( если есть решение суда или на что ссылались ,можно на електронку adetyuk@ukr.net

Відповісти
  • 777
06.06.18 11:37

Ксенія, а Ви закупку включали всю суму у витрати чи через авмортизацію можливо мали на увазі? у якому році придбання (я так розумію у минулому році)?

Відповісти
  • Ирина
05.06.18 10:48

Я так поняла, это из области "компенсирующих обязательств". Не думала, что и предпринимателей это коснется. Действительно, маразм несусветный. Это же бульон из-под яиц! Зачем тогда это разрешение на кредит, который, фактически, обязательство по декларации не меняет?..

Відповісти
  • 777
06.06.18 13:13

Ирина, а все яко би для того, щоб ви зняли таким чином (через реєстрацію ПН на под.зобов"язання) реєстраційний ліміт, і не змогли під такий податковий кредит нареєструвати податкових накладних. Для чого стільки процедур і формальностей? не простіше було у додатку 5 створити окрему таблицю із віхдного ПДВ, який платник податку не включає у податковий кредит. Але можу просто не заповнювати таку таблицю, чисто не включати і все, тому і придумали реєстрацію ПН, а за нереєтрацію - штраф, за невключення под.зобов"язань по декларації - знову штраф. Море штрафі і тільки за те, що ти працюєш, хочеш працювати у своїй країні, а не втікати за кордон. Чим не податковий тиск!!! 

Відповісти
  • Ксенія
05.06.18 11:32

Ирина,100% це ж виходить 0 кредиту. Нічого вони так собі придумали.

Відповісти
  • Алло
10.07.18 22:56

Свої дії щодо прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення відповідач мотивує тим, що у податковій декларації з податку на додану вартість за травень 2017 року позивачем у складі податкового кредиту було неправомірно відображено ПДВ на суму 129 617 грн., за наслідками операції з придбання транспортних засобів (сідельні тягачі та напівпричіп), що зареєстровані на фізичну особу, а не на суб'єкта господарювання.


Здійснивши системний аналіз наданих сторонами доказів та правильно застосувавши норми матеріального права, що регламентують спірні правовідносини, а саме, положення статей 14,189,198,200 Податкового Кодексу України, суди попередніх інстанцій дійшли вірного висновку про те, що обмеження можливості реєструвати на фізичних осіб - підприємців транспортні засоби придбані для здійснення господарської діяльності не позбавляє таких осіб права на податковий кредит за операціями з придбання транспортних засобів, якщо були дотримані умови його формування, визначені Податковим Кодексом України.


При цьому, судами враховано, що позивачем надано докази того, що вищезгадані транспортні засоби було придбано ОСОБА_2  для здійснення господарської діяльності та що вони фактично використовуються у господарській діяльності позивача, а обґрунтованість врахованих при визначенні податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при купівлі вказаних транспортних засобів, підтверджується належними документами бухгалтерського обліку.


ПОСТАНОВА Верховний суд 24 травня 2018 року, справа №803/1021/17 https://vobu.ua/ukr/documents/item/postanova-verkhovnoho-sudu-vid-240518-r-u-spravi-803-1021-17

Відповісти