Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.06.18
11881 6 Друкувати

Положення про касові операції: «революція» триває

Перший день літа ознаменувався несподіваним, як грім серед ясного неба, набранням чинності Змінами до Положення про ведення касових операцій у нацвалюті в Україні1. Настільки ж несподіваним, як була і поява самого оновленого Положення № 1482 на початку цього року. Хоча про проект змін було відомо давно, їх не було так довго, що про них уже встигли забути. І тут… У чому ж суть змін? Зізнаємося, на деякі моменти регулятор змусив поглянути «під новим кутом». Давайте ж розберемося! (стаття «Положення про касові операції: «революція» триває»).

На підприємстві залишився один директор — він же єдиний засновник. Чи можна йому не нараховувати зарплату, якщо підприємство практично припинило свою діяльність? (стаття ««Бути чи не бути» … підприємству без директора»).

Фіскали в ІПК ДФСУ від 21.05.2018 р. № 2231/6/99-99-15-03-02-15/ІПК висловили свою думку щодо змінених з 1 січня 2018 року строків реєстрації «зменшуючих» розрахунків коригування (РК). Щоб уникнути помилок при складанні податкової звітності і непорозумінь при розрахунку показника ∑Перевищ, вони рекомендують реєструвати «зменшуючі» РК, враховуючи старі строки реєстрації, встановлені абз. 15-16 п. 201.10 ПКУ. Розберемося детальніше із цими «рекомендаціями». (стаття «Строки реєстрації «зменшуючих» РК: що радять фіскали»).

Залишилися питання по 24 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Епіграф
12.06.18 13:15

Добрий день! По ПДВ-деклараціях від’ємні значення та бюджетне відшкодування. У квітні ц.р. було вчасно зареєстрований мінусове РК до березневої ПН (обнулення). Можна на суму РК зменшити від’ємне значення у додатку 2 за березень, а за квітень відобразити суму всього податкового кредиту згідно рядка 10.1, відповідно за березень відшкодовується сума від’ємного значення у розмірі різниці між податковим кредитом (рядок 10.1 декл.) та квітневого мінусового РК, а у квітні – вся сума ВЗ рівна ПК (р. 10.1) без урахування РК (р. 14)?

Відповісти
  • Редакция
12.06.18 14:11

У запитанні мова йде про повне обнулення ПН. Це ситуація повного повернення товару або авансу? Якщо мова йде саме про цю ситуацію (а не про випадок помилкового складання ПН), то покупець повинен відкоригувати податковий кредит у місяці СКЛАДАННЯ РК незалежно від дати реєстрації РК (п. 17 Порядку електронного адміністрування ПДВ № 569).

Отже, якщо РК було СКЛАДЕНО в березні — то й ПК за ним потрібно було зменшити в декларації з ПДВ за березень. Якщо РК складено в квітні - то в декларації за квітень.

Наскільки ми зрозуміли РК було складено в квітні (тобто він зменшує ПК квітня). Тому зменшити ВЗ у додатку Д2 за березень на суму складеного у квітні РК не можна, оскільки він до податкового періоду березня не відноситься.

Якщо РК було складено в березні, а ПК за ним відкориговано лише в квітні — то тоді потрібно подавати УР до декларацій з ПДВ за березень та за квітень (в т.ч. з уточненим Д2).

Відповісти
  • Анн
12.06.18 14:20

Добрый день, редакция! Скажите пожалуйста, я правильно поняла, что разъяснение ГФСУ в ИНК от 01.06.2018 г. № 2410/6/99-99-15-03-02-15/ІПК не означает по оплате одной платежкой по нескольким счетам право выбора - одна НН или несколько? Все как и прежде - одна НН на каждый платеж?
.

Відповісти
  • Редакция
12.06.18 14:53

Анн, да,  если поступила оплата ОДНИМ платежом — то в таком случае безопаснее составлять ОДНУ налоговую накладную. В категории 101.16 ЗІР сказано: Складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам Податкового кодексу України та не дає можливості ідентифікувати операції.
А вот если идет несколько отдельных платежей за день - объединять несколько платежей в одну НН фискалы разрешают.

Відповісти
  • Анн
12.06.18 14:55

Редакция, спасибо !

Відповісти
  • darunka
12.06.18 15:16

Добрый день, редакция! У меня зависла предоплата поставщику , по отношению к которому были введены санкции по Указу президента №133/2017 от 15.05.2017г. ( запрет работы на территории Украины в течении 3 лет). Как поступать  с зависшей предоплатой? Нужно ли ждать 3 года, чтобы отнести эту сумму в безнадежную задолженность? Если писать письма на возврат денег и писать претензию, будет ли в этом случае это считаться принятыми мерами, чтобы вернуть предоплаты и таким образом, продливать сроки по безнад. задолженности? Могли бы вы в одном из номеров посвятить тему взаиморасчетам с такими контрагентами, т.к. список компаний был большой и ,скорее всего, много фирм столкнулись с проблемой, по зависшим авансам .

Відповісти