Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.06.18
8867 9 Друкувати

Працівник виконав доручену йому роботу: чи може він швидше піти з роботи?

Виконання норми праці за коротший час або її перевиконання має компенсуватися працівнику у вигляді підвищеної оплати праці, але не дає йому права залишати робоче місце до закінчення робочого часу.

Нагадуємо, що нормальна тривалість робочого часу відповідно до ст. 50 КЗпП не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства.

Згідно зі ст. 139 КЗпП працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни тощо. Залишення робочого місця до закінчення робочого часу, незалежно від факту дострокового виконання планового завдання, є порушенням трудової дисципліни, яке може тягнути за собою дисциплінарну відповідальність.

Водночас виконання норми праці за коротший час або її перевиконання має компенсуватися працівнику у вигляді підвищеної оплати праці.

Якщо з певних причин працівнику необхідно залишати робоче місце раніше встановленого часу, він може звернутися до роботодавця із проханням щодо встановлення йому неповного робочого часу із оплатою за фактично виконану роботу відповідно до ст. 56 КЗпП.

За матеріалами ГУ Держпраці у Хмельницькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Злой бух
14.06.18 08:46

Ха

Відповісти
  • Кузя
14.06.18 08:55

Я давно поняла, что государство проявляет така называемую защиту интересов работника только там, где возникают налоги или штрафы в его пользу. Во всех остальных случаях, работник признаётся бесправным рабом.  О свободе договора между работодателем и работником нам остаётся только мечтать.

Відповісти
  • Татьяна
14.06.18 09:56

Ну вот какого везде надо влезть? Есть работник, есть работодатель. Как между собой договорились, так и работают

Відповісти
  • lana94
14.06.18 10:39

"Выполнение нормы труда за более короткое время или ее перевыполнение должно компенсироваться работнику в виде повышенной оплаты труда" в наших реалиях -Повеселило "Согласно ст. 139 КЗоТ работники обязаны работать честно и добросовестно". И получать за это крохи, и кланяться низко в пояс.

Відповісти
  • ***
14.06.18 13:21

а еще и целовать портрет работодателя за то, что дал возможность работать (т.е. не превратиться опять из человека в обезьяну) .Здравствуй, Северная Корея!

Відповісти
  • Армін
14.06.18 20:19

Виконав роботу - зроби більше, отримаєш за відрядними розцінками. Вибирай роботу яку бажаєш, нема? створюй свою фірму, розумнику, а я подивлюся, як ти відпустиш свого підлеглого.

Відповісти
  • Ира
15.06.18 09:52

Коллеги, если посмотреть с другой стороны, к примеру есть объем работ, который работник может выполнить быстрее, чем закончиться рабочий день (мы хотим, чтобы работник мог уйти раньше), а если работник не успевает сделать все пожелания работодателя в течении рабочего дня, мы хотим уходить с работы, все таки, во время, а не до полного выполнения. Может у работодателя заоблачные нормы труда. И если ориентироваться на норму труда и ее выполнение, а не на КЗоТом установленную часовую норму, то большинство работодателей и будет ориентироваться на заоблачную норму, и обязать работника не уходить с работы до полного выполнения, хоть до утра. А утром та же дневная норма. И работник законно вынужден жить на работе.

Відповісти
  • Сергей Иванович
20.06.18 08:43

Ира,Как Вы правы ...
  Множество "работников" протоптавшись на работе законных 8!!! часов, не сделав и половины норм, в конце дня вопят о своей зарплате, законе и т.д.
 Так же и новые "работодатели" непонятно откуда взявшие "нормы" выработки, ставят такие нормы которые робот не выполнит.
 Для этого нужно ГОСУДАРСТВО, чтобы разработать НОРМЫ реальные и оплату за их выполнение. Жаль у нас этого нету!!!

Відповісти