Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.06.18
35425 30 Друкувати

Оновлено порядок нарахування і сплати ЄСВ

Процедуру нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів, визначатиме викладена в новій редакції Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це сталося завдяки наказу Мінфіну від 04.05.2018 р. № 469.

Обчислення і строки сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), особами, які провадять незалежну професійну діяльність:

1) обчислення сум ЄСВ зазначеною категорією платників здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ;

2) сплачують ЄСВ один раз на квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожен місяць такого кварталу.

Вказані платники ЄСВ, які здійснили до 01 січня 2017 року нарахування ЄСВ в розмірі, меншому за мінімальний страховий внесок, органи доходів і зборів надсилають повідомлення-розрахунок, в якому зазначається розрахунок суми такої доплати, яка підлягала сплаті за результатами підприємницької діяльності за звітний календарний рік.

Обчислення і строки сплати ЄСВ фізичними-особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування:

1) зазначена категорія платників самостійно для себе визначає базу для нарахування ЄСВ, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, але в розмірі, не більшому за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску;

2) сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Обчислення і строки сплати ЄСВ членами фермерського господарства:

1) обчислення сум ЄСВ зазначеною категорією платників здійснюється після отримання частки розподіленого доходу (прибутку) від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році та за результатами перевірки діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру частки такого розподіленого доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник єдиного внеску;

2) сплачують ЄСВ один раз на квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожен місяць такого кварталу.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ха
25.06.18 07:42

Это не налог, это социальный взнос! Поэтому его платят все! Независимо от прибыли! И не говорите мне, что вы ничего не заработали - это никого не волнует! Нужно спасать родину-мать!

Відповісти
  • Вас почують
25.06.18 08:39

Вийди під ВР.

Відповісти
  • Оксаночка
25.06.18 08:53

Так а что изменилось?

Відповісти
  • Елена
25.06.18 09:11

Оксаночка, да, я тоже не пойму где изменения?

Відповісти
  • Юра
25.06.18 11:27

Елена,и я

Відповісти
  • Наталия
25.06.18 09:40

Ничего о СПД-инвалидах и пенсионерах. Для них что-то изменилось? 

Відповісти
  • Бух
25.06.18 09:48

Наталия,-------4. Особи, зазначені в підпунктах 3, 6 пункту 1 цього розділу, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.--

Відповісти
  • Наталия
25.06.18 12:02

Бух,Спасибо

Відповісти
  • ЛЕНА
25.06.18 10:49

Цитата "Указанные плательщики ЕСВ, которые совершившили до 1 января 2017 года начисления ЕСВ в размере меньше минимального страхового взноса, органы доходов и сборов присылают уведомление-расчет, в котором отмечается расчет суммы такой доплаты, подлежащей уплате по результатам предпринимательской деятельности за отчетный календарный год." И сколько  в отчете за  2017 год по ЕСВ написали меньше? 

Відповісти
  • Катя
25.06.18 12:05

ЛЕНА, Вы молодец, нашли ключевое слово !!! 

Відповісти
  • Бух
25.06.18 12:12

Катя, так такая норма и раньше была: ----------Платникам, визначеним підпунктом 3 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 1 розділу II цієї Інструкції, які здійснили нарахування єдиного внеску у розмірі, меншому за мінімальний страховий внесок, органи доходів і зборів надсилають повідомлення-розрахунок за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції, у якому зазначається розрахунок суми такої доплати, яка підлягала сплаті за результатами підприємницької діяльності за звітний календарний рік;

Відповісти
  • Ира
25.06.18 12:31

Бух, это юмор, надо перечитать выделенное слово по слогам

Відповісти
  • Бух
25.06.18 13:35

Ира, ааа, теперь понял ) Че то с юмором в последнее время не очень у меня (

Відповісти
  • Ира
26.06.18 08:47

Бух, как я вас понимаю, этим сейчас страдают большинство бухгалтеров

Відповісти
  • читатель
25.06.18 13:11

для единщика поменялось только то, что платить раз в квартал? а раньше можно было и каждый месяц

Відповісти
  • Татьяна
25.06.18 14:19

Никого не смущает, что стоит дата до 01.01.2017? Это значит, что предприниматели-общесистемщики,у которых не было деятельности за период до 2017г., будут уплачивать взносы задним числом?

Відповісти
  • Ольга
25.06.18 15:08

Татьяна, елы палы, опять тема для размышлений 

Відповісти
  • ил
25.06.18 15:01

Действительно, общесистемники начали платить взносы по ЕСВ не меньше минимального с 01.01.2017, а до этого если не было деятельности, то вообще не платили.

Відповісти
  • Bibu
25.06.18 15:38

А если каждый месяц - это нарушение?

Відповісти
  • Кристина
25.06.18 16:06

А срок разве не до 19 числа . А то я попалась и меня штрафанули ..

Відповісти
  • Вопросик.
25.06.18 18:02

Уважаемые бухгалтера, подскажите пожалуйста ответ на вопрос немного не по теме. Какую ведомость для выплаты зарплаты ФЛП наемным работникам вы используете. Установленную форму НБУ или произвольную? Можно ли произвольную?

Відповісти
  • Вопросик
25.06.18 19:33

Вопросик., Уточню немножко. Выплата происходит наличными.

Відповісти
  • Ира
26.06.18 08:46

Вопросик, я использую установленную форму, но чуть-чуть переделываю под себя.

Відповісти
  • Alenik
25.06.18 19:17

Для расчёта я использую произвол ну, но со всеми признаками первичных документов. Для выплаты- из клиент-банка печатаю

Відповісти
  • Оксаночка
26.06.18 10:48

Alenik, почему произвольную? Были же изменения по кассовым документам в т.ч. и по ведомости выплаты. Есть форма.

Відповісти
  • Татьяна
26.06.18 15:36

Я ФЛП на 3-й группе и я плачу раньше до 20-го апреля, до 20-го июня и т.д. Так можно?

Відповісти
  • Ира
27.06.18 09:06

Татьяна, я вообще плачу наперед, есть более-менее свободные деньги  - плачу за несколько месяцев сразу.
Также с единым. На счет уплаты единого налога закидываю деньги, к примеру, каждую неделю по какой-то сумме. А по итогам квартала подбиваю доход и доплачиваю, если не хватает, или остается переплата, то переходит  на следующий квартал. Так делаю уже несколько лет. В ЭК есть все данные о моих оплатах. В конце года захожу в налоговую и сверяю данные по остаткам (у нас в налоговой есть "окошко" за которым сидит инспектор по работе с ФЛП и устно диктует сумму остатка).

Відповісти
  • Татьяна
27.06.18 13:04

Ира, Я ЕСВ тоже наперед плачу всегда, в ЄК тоже вижу свою переплату. Раньше они трактовали: "сплата до 20-го числа місяця, що слідуючого за кварталом, або авансовими внесками щомісячно." (ну как-то так было).

Відповісти
  • анна
05.07.18 09:57

что то я запуталась.... так как платить есв на 2 группе!

Відповісти
  • анна
05.07.18 09:59

поквартально или как обычно помесячно_)

Відповісти