Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.06.18
22013 19 Друкувати

Порушення хронологічної нумерації касових ордерів: податківці вказують на можливі штрафи

Податківці відповіли стосовно порушення порядку хронологічної нумерації касових ордерів.

Відповідь містить лист ДФС 15.06.2018 р. № 20639/6/99-99-14-05-01-15.

Порушення хронологічної нумерації прибуткових та видаткових ордерів МОЖЕ свідчити про неоприбуткування або несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів, які надходять до каси суб’єкта господарювання, а також призвести до перевищення ліміту каси.

У разі порушення хронологічної нумерації видаткових ордерів, це МОЖЕ призвести до перевищення встановленого ліміту каса, тобто перевищення встановленого ліміту готівки у касі підприємства на кінець робочого дня.

При цьому на питання заповнення реквізиту «№ з/п» прибуткових і видаткових касових ордерів та їх нумерації податківці навели той же алгоритм, що і НБУ в листах від 12.06.2018 р. № 50-0007/32326, від 14.06.2018 р. № 50-007/32822 (див. новину «Заповнення окремих реквізитів касових ордерів: роз'яснення від НБУ»).

Також податківці відповідають, що касова книга не використовується, якщо на відокремлених підрозділах установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень проводиться на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • До столу
27.06.18 08:43

А може хтось не сповна розуму?

Відповісти
  • н-да
27.06.18 09:34

Интересно когда же закончиться этот шабаш ? Терроризируют этой кассой нас уже пол года. В стране что изменилось к лучшему от этих "покращень" ?, задолбали.

Відповісти
  • 1963
27.06.18 10:06

С кассовой дисциплиной всегда был шабаш ,я застала еще то время когда кассовую дисциплину проверяли банки и о нарушениях сообщали в ГНИ а те в свою очередь проверяли и штрафовали, даже если на предприятиях была только з/п подотчет и командировки,был лимит кассы который заверялся в банке и,т,д, в общем вакханалия была всегда и будет они не отстанут, это хороший доход всегда был для них и для бюджета.

Відповісти
  • Лара
27.06.18 10:21

На кассе проще всего намотать такие штрафы.... Получатель денежек подпись в расходном ордере пропустил и все. Перелимит..... Ну а дальше все в курсе. Больше и лезть никуда не надо и извилины закручивать

Відповісти
  • Андрій
27.06.18 10:34

Перейшов з 1С бухгалтерії редакції 1.2 на редакцію 2.0, нумерація касових ордерів обнулилась і почалась з першого і що я щось порушив? Завдав збитків державному бюджету?.....Ідіотизм якийсь

Відповісти
  • Каламбур
27.06.18 11:17

Уже весь мозг съели, нехорошие люди.
В "№ з/п" всегда ставим "1".
Я правильно понял?

Відповісти
  • Леся
27.06.18 11:33

Каламбур,

Відповісти
  • Наталья
27.06.18 11:30

Коллеги!Поделитесь,пожалуйста,как вы заполняете Додатки в ордерах.У меня только зарплата и дивиденды.Ничего под ордера не подкладываю.Но теперь Додатки-обязательный реквизит.

Відповісти
  • Алена
27.06.18 15:58

Наталья, смотря какие додатки прилагаются. Это может быть заявление на выдачу денежных средств на какие либо цели с резолюцией руководителя

Відповісти
  • Леся
27.06.18 11:34

Так завжди № 1

Відповісти
  • Татьянка
27.06.18 11:56

Мне на той неделе моя Центральная бухгалтерия сбросила такую инфу (просто бред):
Що відповіла ДФС у м. Києві    Коротке резюме з цієї відповіді таке:  ·         Про те, як складати журнали для реєстрації касових ордерів (а їх Положення № 148 затвердило дві форми), податківці не відповіли нічого. Лише навели відому норму про те, що касові ордери потрібно реєструвати в цьому журналі; ·         Про нумерацію касових ордерів податківці не зазначили нічого; ·         Щодо реквізиту «№ з/п» (або порядкового номеру, як його назвали податківці) ДФС у м. Києві вважає, що даний реквізит повинен співпадати з номером касового ордеру та записом в журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів. Якщо конкретніше щодо останнього висновку, то на практиці це мало виглядати так: 

Відповісти
  • Татьянка
27.06.18 12:05

продолжение:
Якщо конкретніше щодо останнього висновку, то на практиці це мало виглядати так:  ·         № з/п в касовому ордері = № з/п в журналі реєстрації = № касового ордеру  НБУ дало совершено другое разъяснение, так что возможно будет ещё одно обновление 1С

Відповісти
  • Оля
27.06.18 12:56

а что еще могли ответить налоговики?
им чем сложнее и запутаннее - тем лучше

Відповісти
  • КЛМ
27.06.18 15:39

Шановні,підскажіть будь-ласка, чи є відповідальність за не ведення журналу реєстрації ПКО та ВКО ?

Відповісти
  • Юля
02.07.18 16:19

КЛМ, в инструкции написано, что это по усмотрению руководителя. Но этот пункт надо описать в порядке оприходовании выручки в кассе предприятия

Відповісти
  • ?,,
30.06.18 23:18

Если например у меня за день один приходный КО то у него будет #з/п будет 1, и два расходных КО то значит один будет #з/п 1 , а у другого РКО будет #з/п 2 правильно?

Відповісти
  • Юля
02.07.18 16:16

?,,, Нет. №з/п должен равняться № КО. Если вести книгу учета отдельно по приходным кассовым ордерам и отдельно по расходным кассовым ордерам, то №з/п будет равняться № КО

Відповісти
  • Ира
03.07.18 11:29

сколько можно издеваться над народом,разве можно до такого маразма доходить))))

Відповісти
  • *
30.03.19 21:40

Скасуйте вже ці срані типові форми документації по касі(і весь інший совок), хай ведуть як хочуть, аби реквізити були і ідентифікувалася здійснена операція.

Відповісти