Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.08.18
16682 20 Друкувати

Після отримання авансу за послуги відбулося збільшення ціни. Коли складати розрахунок коригування?

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема, постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь постачальника, то:

- постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

- отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Отже, якщо на дату отримання авансу за послуги постачальником була складена податкова накладна, а згодом були внесені зміни до умов договору щодо збільшення ціни послуги, то постачальник за датою отримання доплати повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання авансу.

Тобто факт укладання додаткової угоди щодо зміни ціни постачання, не є підставою для постачальника оформлювати розрахунок коригування.

Зазначена норма визначена п. 192.1 ПКУ.

Таку ж позицію податківці висловлювали у листі від 26.07.2018 р. № 3293/ІПК/08-01-12-01-10. більш детально у матеріалі «Зміна ціни послуг після передоплати: на яку дату складати розрахунок коригування».

 

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 111
31.08.18 08:40

Очень странное объяснение почему именно по дате доплаты .
Моё мнение что надо менять в тот момент когда предоплата утрачивает свой первоначальный смысл и переходит в предоплату за такой же товар но по другой цене. А это именно доп.соглашение или вообще может быть новый договор, но никак не в дату доплаты.
 

Відповісти
  • бух
31.08.18 08:59

111, я тоже такого мнения.  Увеличиваем дословно "налогового периода, в течение которого был проведен такой перерасчет", а перерасчет мы делаем, когда подписали доп.соглашение, но никак - когда получили доплату.  Но что-то слишком много стало появляться писем/консультаций от ДФС, что все корректируем только по деньгам. Это касается и пересмотра и цен и возврата оплаченного товара. Т.е. первое событие (возврат товара или подписание доп.соглашение, взаимозачет и что-то другое) вообще не отслеживается

Відповісти
  • Юлия
31.08.18 10:02

Подписание доп. соглашения не является событием. Только оплата или отгрузка. Все правильно написано в статье

Відповісти
  • клава
31.08.18 14:20

Юлия, полностью согласна с Вами. РК составляется на дату собітия (аналогично НН) п 192 НКУ. А собітия только два-предоплата и отгрузка.

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 10:57

Юлия, Факт оплати або постачання є першою подією для виписки ПН, при підписанні дод.угоди сторони погоджуються про перегляд ціни в сторону збільшення (моя думка, що підписана дод. угода, це є подія для виписки РК) і на дату підписання такої угоди виписана ПН стає не вірною і підлягає коригуванню......Особисто моя думка.

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 10:07

Моя думка, щоб не виникало жодних запитань при перевірці, додаткову угоду на збільшення ціни зробити датою отримання доплати.......єдине не зрозумів таких фраз з статті...коригування здійснюється в таких випадках..."включаючи наступний за постачанням перегляд цін" "або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг", а якщо перегляд цін, в даному випадку до збільшення, відбувається до постачання???

Відповісти
  • Бяка
31.08.18 10:31

Интересно, если заключили договор 1 августа, а предоплата зашла 16-го- вы и нн составляете 1-м или все же 16??
Договор и доп. к нему-это намерение,а не событие(согласна с Юлией), и РК привязывается в факту движения денег или товарв/услуг

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 11:03

Бяка, Намір, це коли один керівник дзвонить до іншого і каже, слухай там курс долара виріс і наша операція буде мені не вигідна, я змушений збільшити ціну на свій товар, а коли  сторони вже дійшли згоди збільшити ціну, склали дод.угоду підписали її та скріпили печатками, це вже перепрошую подія.

Відповісти
  • клава
31.08.18 14:22

Андрій, може це і подія в житті кожного з подписантів, але не є подія з точки зору ПКУ

Відповісти
  • Бяка
31.08.18 12:24

Андрій, то де  ж відповідь на перше питання: уклали угоду, скріпили печатками (+ келих шампанського!), а відвантажили / отримали кошти через тиждень - ПН якою датою??

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 14:35

Бяка, Для складання ПН є чітко визначена дата, або отримання оплати на р/р, або відвантаження товару, у вашому прикладі по оплаті 16 числа.

Відповісти
  • Мирослава
31.08.18 11:35

Андрій, підставою для виписки податкової накладної є оплата або постачання, при підписанні основної угоди Ви ж не виписуєте податкову накладну, а це теж "подія". А залежність від зміни курсу повинна бути прописана в договорі (угоді), тоді кожна наступна оплата автоматично перераховується по курсу на дату здійснення такої оплати. І оплат може бути декілька, то ж вважаю не зовсім коректним коригувати податкову накладну на момент однієї із таких доплат. Вважаю, що коригувати всі попередні ПН потрібно буде або на дату реалізації, або на дату остаточного розрахунку при 100% попередній оплаті. 

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 12:17

Мирослава, Питання дійсно спірне і дискусійне, але ви ж самі пишете оплата або постачання це подія для виписки податкової накладної, а тут мова йде про розрахунок коригування, підстави для складання якого, дещо інші, а якщо припустимо ви помилились при складанні ПН і хочете усунути помилку, то яку подію будем чекати для складання РК? Я про те, що підставою для складання РК, як на мене не обовязково має бути рух коштів або товару, це може бути інша подія, в даному випадку дод.угода, яка змінює умови договору в частині збільшення ціни і автоматично робить виписану раніше ПН помилковоюв......в будь-якому разі дякую за дискусію, так як роз'ясненням фіскалів довіряти не звик.

Відповісти
  • клава
31.08.18 14:26

Андрій, "Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних," п 21 Порядку № 1307. 

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 14:48

клава, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Відповісти
  • клава
31.08.18 16:50

Андрій, можете навести хоч один, коли ,згідно законодавству, РК складається по -іншому.?

Відповісти
  • Андрій
31.08.18 20:31

клава, Можу....ви отримали лист від контрагента з проханням зарахувати сплачені кошти по одному рахунку на інший рахунок....надходження коштів на розрахунковий рахунок по факту не має, надходження товару теж....тобто підстав для виписки ПН не має, але для РК є.

Відповісти
  • клава
03.09.18 10:33

Андрій, основание для выписки РК будет на письмо, а факт отгрузки товара с другой номенклатурой, причем РК выписывается на дату отгрузки, а не на дату получения письма. Если по другому договору отгружается тот же товар и по той же цене, то и основания для РК не будет, не смотря на письмо.

Відповісти
  • Нелли
31.08.18 14:14

Добрый день! А у кого есть образец доп. соглашения на увеличение цены? Если можно киньте на почту tov_nott2016@ukr.net. Спасибо

Відповісти
  • MNL
31.08.18 17:16

Тут  Андрій має рацію,що по дод.угоді,подумайте,РК всеодно будете робити до ПН,зміниться тільки "начинка" ,а загальна сума без змін,а наступна ПН вже на різницю.Ключові слова тут"после поставки" і мова йде про розрахунок коригування.Я розумію так.

Відповісти