Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.09.18
88509 40 Друкувати

Звіт з аліментів — щомісяця! А аліменти тепер — виконавцю

До уваги роботодавців, які мають своїх у лавах аліментників!

З метою боротьби з неплатниками аліментів прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII, який набрав чинності 28 серпня 2018 року. Звернемо увагу на внесені ним зміни до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (далі — Закон № 1404).

Введена нова процедура перерахування стягнень. З 28.08.2018 р. кошти, утримані з доходів працівників за виконавчими листами (зокрема, аліментів), потрібно перераховувати на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або на рахунок приватного виконавця (ч. 1 ст. 69 Закону № 1404) . Тож із зазначеної дати аліменти ми виплачуємо не безпосередньо одержувачу, а на рахунок виконавчої служби. Як дізнатися реквізити? Звертатися з офіційним запитом до виконавчої служби (приватного виконавця). Отримавши відповідь, відправляйте кошти.

Не пізніше наступного робочого дня виконавці перерахують отримані кошти стягувачу-фізособі на рахунок у банку або іншій фінустанові, яка зазначена в заяві про примусове виконання рішення (заяві про зміну реквізитів рахунку) (ч. 2 ст. 47 Закону № 1404).

Крім того, звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами підприємства (установи, організації та ФОП) тепер подаватимуть не щокварталу, а щомісяця (!) або при звільненні працівника-аліментника. Відповідні зміни внесені до ст. 69 Закону № 1404 та п. 8 розд. Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5 (див. наказ Мін’юсту від 02.08.2018 р. № 2522/5). Форма звіту залишилася колишньою і наведена в додатку 9 до Інструкції № 512/5.

Будьте уважними! Ігнорування вимог виконавця, неподання, несвоєчасне подання звіту посадовим особам роботодавця загрожує адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.) (ст. 18813 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X).

Податкова знижка на навчання: увага на зміни

Вступна кампанія до вишів, шкіл, садків та інших навчальних і дитячих «розвивальних» закладів уже завершилася. Діти вже пішли…

На жаль, не завжди відвідування таких закладів безкоштовні. Та й вступ «на бюджет» не обходиться без батьківського фінансування. «Граніт науки» зараз коштує недешево. Тому, викладаючи сьогодні «кровно зароблені» на розвиток дитини, є сенс замислитися про «завтрашню» податкову знижку. І ось сюрприз!

Законом України від 03.07.2018 р. № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» в новій редакції викладений п.п. 166.3.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ), що відповідає за надання фізичним особам податкової знижки на навчання. Зміни набули чинності з 28.07.2018 р.

Отже, що сталося? Нововведення стосуються переліку навчальних закладів. Раніше згідно зі згаданою нормою ПКУ фізична особа могла включити до податкової знижки витрати на своє навчання або навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, причому тільки у вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладах.

Згідно з новою редакцією до податкової знижки потрапляє й сума коштів, сплачених платником податків на користь вітчизняних установ дошкільної, позашкільної, загальної середньої, а так само, як і раніше, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Причому тепер при визначенні права на податкову знижку не має значення форма власності вітчизняного навчального закладу. Це може бути державний, приватний або комунальний заклад.

Зверніть увагу, що витрати на навчання в навчальних закладах за кордоном, як і раніше, «під забороною» для податкової знижки.

Договір «про навчання сина» на маму — квитанція про оплату від тата. Можна отримати податкову знижку?

Ні — тато зайвий ☺.

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 166.3.3 ПКУ один з батьків може включити до податкової знижки на навчання тільки суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (копіями: квитанцій, фіскальних або товарних чеків, прибуткових касових ордерів, квитанцій термінала (податківці приймають їх як підтвердження оплати). У такому документі повинно бути зазначено, що платіж за навчання здійснений безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою.

Крім того, підтвердити право на податкову знижку за сумою коштів, сплачених за навчання, можна:

1) копіями договорів на навчання, що ідентифікують продавця послуг (навчальний заклад) і їх одержувача. При цьому в договорі про навчання мають бути зазначені прізвище, ім’я і по батькові особи, яка безпосередньо навчатиметься (дитини);

2) довідкою про отриману у звітному році зарплату;

3) документами, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

Іноді на практиці податківці вимагають надати від того, хто декларує знижку на навчання, довідку про те, що він дійсно навчається (займається) у виші (дошкільному, позашкільному, середньоосвітньому та іншому закладі).

Зауважте! Вартість навчання включається до податкової знижки, якщо виконані усі умови п.п. 166.3.3 ПКУ. Отже, платимо правильно!

Інші матеріали із "Оплата праці", 2018, № 17:
Щодо індексації зарплати працюючого студента
Щодо особливостей оплати праці при підсумовуваному обліку робочого часу
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2019 рік
Попрацюєш улітку — відпочинеш узимку: визначаємо тривалість робочого часу для шестиденки-2019
Оплата праці при підсумовуваному обліку робочого часу
Індексуємо зарплату за вересень 2018 року
Експрес-відповіді на запитання щодо таблиці 5 Звіту за формою № Д4
Застраховані особи: як зазначити їх кількість у таблиці 1 ЄСВ-звіту
Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку у вересні 2018 року (оклади за ЄТС)

Передплатити "Оплата праці"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксаночка
14.09.18 09:18

неподання, несвоєчасне подання звіту посадовим особам роботодавця загрожує адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.)....
А какие ж сроки подачи отчета по алиментам?

Відповісти
  • Очередное покращення
14.09.18 09:23

В действии

Відповісти
  • Еще не вечер
14.09.18 09:47

Что  за  тупизм! Я  понимаю сдавать  отчет, если сами перефисляли  алименты физику. Теперь перечисляем исполнителям , они эти перечисления  видят и  фиксируют!!! И  опять  сдай  им  отчет , и  уже  каждый  месяц!!!!

Відповісти
  • Марийка
14.09.18 09:48

Чувствую, что мамочки теперь доооолго ждать денег будут)))) Непонятно только, причем тут исполнительная служба? а еще "Как узнать реквизиты? Обращаться с официальным запросом к исполнительной службе (частному исполнителю). Получив ответ, отправляйте средства." - чувствую долго я буду ждать ответа(((((

Відповісти
  • Марийка
14.09.18 10:25

Марийка, респект Харьковской исполнительной службе: звонила сейчас, инспектор сказал, что письмо нам отправила, теперь посмотрим когда придет это "письмо счастья"

Відповісти
  • Вуйко
14.09.18 12:27

Марийка, виконавці то нероби!

Відповісти
  • 1
14.09.18 10:08

Какой срок подачи отчета?

Відповісти
  • Марийка
14.09.18 10:26

1, до 10 числа)

Відповісти
  • а у нас
14.09.18 13:25

Марийка, неправда - це граничний строк перерахування аліментів. А строки подання звіту не визначені!

Відповісти
  • а у нас
14.09.18 10:08

От щодо перераховувати кошти на рахунок виконавчої служби - вибачайте, в постановах чітко вказано, що заборонити відповідальній особі за утримання коштів з боржника самостійно змінювати порядок стягнення суми боргу та розмір відрахувань - от коли виконавча надішле підприємству офіційні постанови щодо порядку стягнення аліментів, тільки тоді будемо щось інше робити.

Відповісти
  • а у нас
14.09.18 10:12

А взагалі б було простіше - у постанові вказати загальну суму боргу і відсоток утримання і на рахунок виконавчої. А там уже нехай самі куди хочуть і як хочуть надсилають. І в 1ДФ нам не довелося б включати отримувачів аліментів

Відповісти
  • Анатольєвна
14.09.18 11:24

а у нас, незалежно від того, куди Ви відправляєте аліменти чи отримувачу безпосередньо чи ВС в 1ДФ всеодно показуєте Ви.

Відповісти
  • 1
14.09.18 10:14

Т.е. сейчас в сентябре мы уже должны отчитаться за август? 

Відповісти
  • 123
14.09.18 10:44

для Марийка
Подскажите, пожалуйста-в какой статье закона сроки подачи отчетности?

Відповісти
  • 0123456
14.09.18 10:58

123,нет срока подачи отчета, только срок перечисления самих алиментов до 10 числа

Відповісти
  • Марийка
14.09.18 11:30

Ст. 47, п. 7. У разі якщо стягнуті з боржника грошові суми не витребувані стягувачем протягом одного року з дня їх зарахування на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця, такі суми зараховуються до Державного бюджету України в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за умови повідомлення виконавцем стягувача про наявність стягнутих на його користь грошових сум.
А как вам такой поворот дела? То есть, если по каким-то причинам (даже вполне объективным), мамочка не подала сведения о своих банковских реквизитах в исполнительную службу, то через год ГОСУДАРСТВО вполне законно ОТНИМЕТ у ее ребенка деньги. По-моему - это высшая степень цинизма. ПОЗОР такому государству!

Відповісти
  • 0123456
14.09.18 12:44

сегодня исполнители с пеной у рта доказывают, что можно платить получателю напрямую, они не в курсе всех этих изменений. Я не понимаю, бухгалтерам, что больше всех надо?

Відповісти
  • а у нас
14.09.18 13:27

0123456, респект! Буде бумажка - буде реакція!

Відповісти
  • ^^^
14.09.18 13:43

Ну куда перечислять не так важно для бухгалтера, дадут письмо, будем перечислять в исполнительную службу. А вот с отчетом, не охренели ли они? Деньги им и отчет за них сделай, тем более они эти отчеты теряют постоянно, задолбали, пусть сами отчет клепают, если им надо, у меня 20 постанов, они думают бухгалтерам больше делать нечего, чем отчеты ежемесячно рисовать. Это капец. 

Відповісти
  • Бусяка
14.09.18 15:37

А это касается алиментов, которые удерживаются добровольно т.е. по заявлению работника?

Відповісти
  • Оксаночка
14.09.18 16:23

Добровольных алиментов это не касается.
Хоть проси мамочек отказываться от исп. листов и переходить на добровольные алименты. 
И еще, меня поразила наша исп. служба. На мой вопрос о сроках подачи отчета сказали, что мы не знаем вы же бухгалтер, вы должны знать.........(матюк, матюк)
Вот так. Нам, бухам больше всех надо......  

Відповісти
  • Оксаночка
14.09.18 16:25

Вот еще вопрос возник.
Если мы теперь платим в исп. службу алименты, то и показывать в 1-ДФ их не надо? Ведь мы платим не физ. лицу, а юр.лицу.

Відповісти
  • правда жизни
16.09.18 11:20

Оксаночка,ну если вы найдете кодировку этого платежа..то указываете..

Відповісти
  • Оксаночка
17.09.18 10:09

Я ж обсуждаю. Понятно что кодировки по уплате алиментов исп. службе нет. Что за сарказм? Тут бредятные законы штампуются со всех сторон... не до шуток...

Відповісти
  • ФОП ВОЛКОВА
18.09.18 13:30

СЛАВА УКРАЇНІ!

Відповісти
  • Галина
05.10.18 09:23

Девочки, сбросьте пожалуйста, форму отчётности

Відповісти
  • Tatjana
06.11.18 08:46

Подскажите а как быть плательщикам алиментов физ лицам не работающим тоже надо подавать отчет и куда

Відповісти
  • Наталья
13.11.18 13:19

Подскажите пожалуйста, если бывший муж перечислил деньги в исполнительную службу 25.10.2018. То как скоро они окажутся на моем счету?

Відповісти
  • Алена
15.11.18 12:14

Наталья, очень нескоро, в исполнительной службе мне ответили что теперь алименты будут с большой задержкой, потому что они не успевают вовремя даже чисто физически, не говоря уже о других проблемах

Відповісти
  • Алена
15.11.18 12:19

В исполнительной службе сказали что я могу забрать у них исполнительный лист, отнести в организацию, где работает отец ребенка и они будут мне напрямую платить алименты, как раньше. В организации говорят что они не будут это делать и даже не имеют права перечислять деньги физлицу, минуя исполнительную службу. Подскажите, кто прав и где это написано?   

Відповісти
  • Сергей
28.11.18 08:18

Алименты

Відповісти
  • Сергей
28.11.18 08:23

У меня такой вопрос, я плачу алименты студенту вуза очной формы обучения, спустя 2года дочь перевелась на свободное посещение, и начала работать по специальности, имею ли я право не платить алименты?.

Відповісти
  • Валентина
13.12.18 10:14

Это надо же придумать такой бред и кто пишет эти законы, они хоть думают головой.

Відповісти
  • Анатолий
16.12.18 08:12

Как получать алименты минуя исполнительную службу?

Відповісти
  • Светлана
21.12.18 15:28

Анатолий, ответчик должен написать заявление в бухгалтерию, о том чтобы у него удерживали алименты, приложить копию решения суда и реквизиты для перечисления. Только получатель до этого должен решить с исполнительной службой вопрос по отзыву исполнительного листа.

Відповісти
  • ирина
27.12.18 00:43

что делать если уже на три месяца задерживают алименты?

Відповісти
  • Оксана
24.09.19 07:58

ирина,

Відповісти
  • Ольга Зубова
21.04.19 09:20

Здравствуйте. А что делать, если алименты муж перечислил 1-го числа ( сегодня уже 21-е) , а исполнительная служба мне их до сих пор не перечислила? Это происходит каждый месяц? Почему такие задержки? И куда, скажите, нужно жаловаться на Краматорскую исполнительную службу?

Відповісти
  • Мария
23.04.19 14:27

Ольга Зубова,
Мне тоже интересно,у меня так постоянно

Відповісти
  • Мария
23.04.19 14:26

Это п...а не исполнительная служба в Павлограде,я получаю алименты чуть ли не раз в два месяца,до двух месяцев пару дней остаётся,тогда и приходят!
Живи как хочешь,вообщем я в шоке
Звоню ей,а она мне до конца недели получите,прошла неделя нет их
Звоню опять,завтра получите,вуаля опять нет

Відповісти