Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.09.18
6509 11 Друкувати

Помилкові кошти: коли необхідно оподаткувати ПДВ

Відповідно до п. 35.1 Закону України від 05.04.2001 р. № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі – Закон №2346) неналежний отримувач зобов’язаний протягом 3 робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу.

Пунктом 35.2 Закону № 2346 визначено, що у разі своєчасного повідомлення банком-порушником неналежного отримувача про здійснення помилкового переказу та порушення неналежним отримувачем строку, встановленого п. 35.1 цієї статті, неналежний отримувач має повернути суму переказу, а також сплатити банку-порушнику пеню в розмірі 0,1 % цієї суми за кожний день починаючи від дати завершення помилкового переказу до дня повернення коштів включно, яка не може перевищувати 10 % суми переказу.

При цьому, згідно із п. 35.3 Закону № 2346 спори між банком-порушником та неналежним отримувачем щодо помилкового переказу розглядаються у судовому порядку.

Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ, відповідно до п.п. «а» та п.п. «б» п.185.1 ПКУ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, то кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання, та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування.

За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховують відповідно до ст.187 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
27.09.18 08:00

                 0,1% должен перечислить получатель средств банку -нарушителю пеню это как? Банк нарушил а предприятие должно ему пеню заплатить. или я что -то не так понимаю

Відповісти
  • Ната
27.09.18 08:24

ДЛЯ Светлана: По змісту статті - банк попереджає отримувача, що потрібно повернути кошти, які отримувачу помилково зарахувались і не належать і якщо останній не поверне на протязі певного терміну - лише тоді отримувач помилкових коштів буде платити банку пеню

Відповісти
  • Светик
27.09.18 10:50

Лучше бы написали "козу"  как отфутболить предоплаты от "любимых"  клиентов, закинутые тамим же  любимым банком на счет в послеоперационное время в  конце  месяца.  

Відповісти
  • клава
27.09.18 10:52

т.е   уже НЕТ ТРЕХ ДНЕй для возврата? (если в течение 3-х дней возвращаешь деньги, то ни НН, ни РК к ней не составляются и не регистрируются). С каждым днем все радостнее жить (жуть)

Відповісти
  • Гарри К.
27.09.18 11:26

клава,.. насколько я понял: те же 3дня (рабочие) остались (..с момента получения уведомления от банка-нарушителя!!).. но НДС-обязательства у "неналежного"-получателя возникнут при соблюдении сразу ДВУХ условий: просрочки 3х дней возврата средств + "НАЛИЧИЯ ДОГОВОРНЫХ ОТНОШЕНИЙ" с конрагентом, от имени которого пришли бабки на ваш р/с...в иных случаях - НДСа нет....

Відповісти
  • МС
27.09.18 14:58

Гарри К., нет, это для НЕначисления НО должно быть выполнено сразу 2 условия: 1) Нет договорных отношений+2) Возврат в течение установленного срока (только не 3 дня, а 5 дней), в любых других случаях - НН на дату получения ср-в+ РК на дату их
возврата 

Відповісти
  • клава
28.09.18 10:38

МС, т.е. если есть договорные отношения- НН и РК составляется в любом случае? (т.е. поняла правильно)?

Відповісти
  • клава
27.09.18 12:13

Гарри К., опять перечитала. Не поняла снова про 3 дня. (в статье 187НКУ про 3 дня ни слова) Наверно, тупею.

Відповісти
  • ГлавБух
27.09.18 12:12

Только вот интересная ситуация... к вам приходят ошибочно зачисленные средства, и вы их возвращаете в той сумме что зашла... только при этом вы попадаете на РКО банка, в моем случае это 2,50 грн. за каждое платежное поручение... а таких с начала года по вине Приватбанка, уже 5, и еще не предел...)))

Відповісти
  • МС
27.09.18 15:01

ГлавБух, у нас (не Приватбанк), ттт, не было ни разу получения ср-в по ошибке банка - а как банк это объясняет?? имхо, нужно разбираться с банком, чтобы они хотя бы возмещали или не снимали комиссию за платежи на возврат, если получение было по их ошибке

Відповісти
  • злой бух
27.09.18 16:56

Було ж 5 днів начеб-то?

Відповісти