Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.10.18
7167 19 Друкувати

Держпраця нагадує про штрафи за порушення трудового законодавства

Раніше для укладення трудового договору було достатньо лише видання наказу чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу або ж фактичне допущення працівника до роботи, а тепер законодавством (ст.24 КзПП) для виникнення трудових відносин передбачено укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ДФСУ) про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе 

  • гарантованого державою розміру заробітної плати;
  • виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати;
  • офіційної відпустки;
  • відпустки по догляду за дитиною тощо;
  • виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  • допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
  • соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

Оксана Єременко, директор Новоархангельської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Олена Клименко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці в області.

За матеріалами ГУ Держпраці у Кіровоградській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
10.10.18 01:43

"К тому же неоформленный официально работник теряет трудовой и страховой стаж при расчете размера пенсии. Ведь только легально оформлен работник, который, соответственно, будет иметь достаточно страхового стажа, получит право на достойную пенсию." 1400грн – достойная пенсия? Или девчЁнки имеют ввиду пенсию, которую заработает чиновник Нафтогаза с миллионных зарплат? Я смотрю, что несколько миллионов украинцев, видно, не совсем правильно поняли призыв работников официально оформляться и почему-то решили это сделать в Польше, Словакии, и др. странах

Відповісти
  • Rina
10.10.18 10:08

Сомневающийся Sкептиk, мужу за "понад нормовий стаж" добавили 8,69 грн. т.е 104,28 в год и этом при том, что минимальный ЕСВ 819,06 грн в месяц. Вот и делайте выбор господа.

Відповісти
  • Буржуй
10.10.18 07:27

Сомневающийся Sкептиk, обратите внимание в Киеве около 150 новостроев , но 1-комнатные квартиры в них стоимостью до 500-600 тис ( с предоплатой 25-50%) все распроданы. Есть только с вводом в эксплотацию не ранее середины 2019 г. Видимо сограждане сильно беспокоятся как за гривну, так и за будущую достойную пенсию.

Відповісти
  • Укр
10.10.18 11:55

Буржуй, так це хто купує, той хто працює на 10-15 тис.грн. на місяць чи їх роботодавці та їх коханки?

Відповісти
  • Буржуй
10.10.18 15:50

Укр, повеселили. Работодатели и их любовницы покупают квартиры 30-35 квадратов в отдаленных районах и довольно далеко от метро???( больше бюджет не тянет)??? Вы хот думайте , что пишите! 

Відповісти
  • Укр
10.10.18 18:33

Буржуй, так, пробачте, я забув про олігархів та засновників.

Відповісти
  • *
10.10.18 08:28

Ничто так не поднимает настроение, как обещание правительства о достойной пенсии, озабоченность здоровьем простых смертных и опубликованный индекс инфляции.

Відповісти
  • Рада
10.10.18 18:36

*, статистика - служанка власти.

Відповісти
  • 123
10.10.18 09:36

заключение трудового договора, оформленного приказом

Відповісти
  • 123
10.10.18 09:40

"Ранее для заключения трудового договора было достаточно лишь издания приказа, а теперь законодательством (ст. 24 КЗоТ) для возникновения трудовых отношений предусмотрено
заключение трудового договора, оформленного приказом":        не могу расшифровать-что имеется в виду? В чем разница между изданием приказа и заключением труд.договора, оформленного приказом?

Відповісти
  • Ой, не можу
10.10.18 11:57

123, ...оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ДФСУ) про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Відповісти
  • бабця
10.10.18 09:55

писало таке щоб більше місця зайняти, а можна  просто - що спочатку повідомити податкову, а потім допустити до роботи на другий день, після повідомлення. А взагалі вони знають як виживають люди? Впевнена вони  скажуть  - а хіба можна за такі гроші прожити. Вони ж за день більше витрачають, чим ми за місяць. 

Відповісти
  • Андрій
10.10.18 10:10

Гідна пенсія? Ви про що?

Відповісти
  • ольга
10.10.18 11:49

живите сейчас на полную.и не  хрен платить. в эти фонды, все равно пенсия грошовая  и неизвестно дадут ли еще.

Відповісти
  • Мирянин
10.10.18 18:38

ольга,только не забудьте, что за все надо будет заплатить: своим здоровьем, здоровьем своих близких, свободой...

Відповісти
  • 111
10.10.18 12:04

Все гарантирует государство (минималку и т.д), а платит за это все бизнес 

Відповісти
  • Имя Фамилия
10.10.18 12:53

а почему мой коммент удалили? почему как только я пишу об обращении за помощью (дважды!!!) в Гоструда, никто не прореагировал??? И сказали что помочь не могут, и не пойдут никого проверять! конечно, я все лишь простой смертный, не чей-либо родственник, чтобы помочь отсоять мои законные права.

Відповісти
  • Укр
10.10.18 18:39

Имя Фамилия, може треба було звернутися у Держпрацю?

Відповісти