Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.11.18
16028 22 Друкувати

Первинні документи у ФОП – платника єдиного податку

Наголошую, у зв’язку з численними запитаннями підприємців: Книга обліку – не первинний документ!

Чому необхідно ФОП платникам єдиного податку зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за незабезпечення їх зберігання?

Відповідь: ФОП платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати.

Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ (510 грн., при повторному – 1020 грн.).

При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання ПДФО при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ПКУ (25% суми ПДФО, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, при повторному – 50%, втретє та більше – 75%), та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня.

Олена Заскальна, начальник відділу комунікацій ГУ ДФС у Черкаській області.

За матеріалами ГУ ДФС у Черкаській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
15.11.18 09:42

"в случае выявления факта по неудержанию НДФЛ при выплате дохода гражданам", как будет проводиться выявление факта?

Відповісти
  • Елена
15.11.18 09:54

Надежда, как подсказывает опыт, вот так: нет приходных накладных на товар и док-тов на его оплату - значит покупали у физлица - не удержан НДФЛ при выплате дохода гражданам. Эту дуристику напишут в акте, намалюют НУР и будут грозить арестом активов, вот и все доказательства.

Відповісти
  • Оксаночка
15.11.18 09:56

Елена, а если у другого ФОПа? Просто документы не сохранили)

Відповісти
  • Елена
15.11.18 10:00

Оксаночка,  налоговая же не будет это доказывать, её задача - запугать ФОПа, чтобы посговорчивее был.

Відповісти
  • клава
15.11.18 11:16

Елена, а если оплатили ФОПу через р/сч, а доков нет, в 1 ДФ показали, что тогда придумают?

Відповісти
  • Оксаночка
15.11.18 09:47

Очередная лазейка в законах для ДФСников, чтобы нагнуть мелкий бизнес по полной. Что юристы могут сказать по этому поводу?
Мне интересно, как ДФСники докажут, что товар для продажи был приобретен у физ. лиц? 

Відповісти
  • Андрій
15.11.18 11:22

Оксаночка, Якщо самі не складете видатковий касовий ордер фізичній особі в оплату товару, то ніяк 

Відповісти
  • Фу
15.11.18 10:09

Оксаночка, они ничего не будут доказывать. нет документов, значит, покупали у физлица. Доказывать обратное, уже проблема ФОПа

Відповісти
  • Кузя
16.11.18 07:25

Фу, нет, это не установление факта. Им это не нужно, т.к. Любой суд это разобьёт. Хотя многие ФОПы по незнанию говорят, типа купил на базаре. Забывая, что  они не люди, а налоговые агенты в этом случае. Так, вот, налоговики, при отсутствии документов на товар и его оплате, признают его доходом Фопа  в неденежный форме от бесплатно полученных активов. Все законно, и доказывать в суде можно. 

Відповісти
  • Alzeco
15.11.18 12:15

Фу, А как же презумпция невиновности? Или я что-то пропустил?

Відповісти
  • клава
15.11.18 13:39

Alzeco, В НАШЕЙ РЕАЛЬНОСТИ- ПРЕЗУМПЦИЯ ВИНОВНОСТИ

Відповісти
  • Надежда
15.11.18 12:05

Судя по комментариям, презумпция невиновности у нас не работает. 

Відповісти
  • Ксюня
15.11.18 13:09

А якщо ФОП купив товар для себе, як фізична особа, через деякий час вирішив продати, як ФОП? Де брати документи?

Відповісти
  • Елена
15.11.18 23:23

А если купил для себя, но расплатился картой-ключом?

Відповісти
  • 123
15.11.18 14:38

То есть, если нет док, то ндфл -18% + в сбор 1,5% + штраф и пеня

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
15.11.18 15:19

123,теоретически - да , а вот практически ... НДФЛ налог персонифицированній . Как , интересно , ДФСники будут определять , с какого конкретно гражданина не удержан НДФЛ ? Документов-то нет ...

Відповісти
  • ***
15.11.18 15:25

Иллюзорная реальность, ну нашли отговорку.:) У ДФСников большая практика по неперсонифицированному НДФЛ - корпоративы, питание по системе "шведский стол", оздоровление и обучение сотрудников.  И здесь будет тот же подход.

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
16.11.18 10:45

***,еще раз . С какого конкретно гражданина не удержан НДФЛ ? Документов-то нет ...

Відповісти
  • Марийка
15.11.18 17:05

Я так понимаю, что ДФС-ники намекают на следующее: в книге доходов отражены доходы от реализации, ну допустим 900 тыс. (2 категория), документов подтверждающих покупку товара, у ФЛП нет. Следовательно (по мнению ГСФ) товар получен беСвозмеСдно, а если это так, то это УВЕЛИЧЕНИЕ дохода на сумму реализации, следовательно и доход будет 1,8 млн.... Ну, о последствиях вы сами догадаетесь: РРО опосля 1 млн., на 300 тыс. НДФЛ... Да и кто его знает, что им в голову взбредет

Відповісти
  • Кузя
16.11.18 07:27

Марийка, именно так и делают. 

Відповісти
  • нюша
15.11.18 19:05

Марийка,еще превышение объемов 1,5 мил.: не имеете право на едином налоге  (2 группа) быть и НДС

Відповісти
  • Черкащанка
16.11.18 14:32

Перш ніж застосовувати штраф, необхідно вказати який пункт ПКУ порушено. А такого, для ФОПів спрощенців, в ПКУ в природі не існує.
Тому і в консультації Олена Заскальна пише лише за штраф, а за порушення якого пункту ПКУ цей штраф ......  сказати не може. 

Відповісти