Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.11.18
5964 22 Друкувати

Телефонні розмови в особистих цілях працівників: компенсуємо ПК

Працівники платника ПДВ здійснюють особисті телефонні розмови з робочих телефонів, а потім відшкодовують вартість послуг мобільного зв’язку. Чи потрібно в цьому випадку нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання?

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

При цьому платник податку згідно з п. 198.5 ПКУ зобов’язаний нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ПКУ).

Щоправда, ця норма стосується товарів/послуг, необоротних активів, придбаних/виготовлених з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).

Господарська діяльність — це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

Отже, якщо платник не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів або телефонні переговори проводилися працівниками в особистих цілях, то згідно з п. 198.5 ПКУ платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання.

Такий висновок зробила ДФСУ в ІПК від 19.11.2018 р. № 4879/6/99-95-42-03-15/ІПК.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Злой бух
27.11.18 08:33

Я стесняюсь спросить, а как личные разговоры будут проверяться?

Відповісти
  • Марта
27.11.18 08:39

А по стационарному телефону тоже?

Відповісти
  • Татьяна
27.11.18 10:12

А мне кажется, это налоговые органы ДОЛЖНЫ подтвердить НЕ производственный характер разговоров работников в РАБОЧЕЕ время?

Відповісти
  • vb
27.11.18 12:29

Татьяна, они это делают одной фразой в акте. А потом ты в судах на протяжении многих месяцев, а то и лет доказываешь, что они ошиблись.

Відповісти
  • Ігор
27.11.18 10:23

А що не можна готівкою? Або купити чай для всього підрозділу?

Відповісти
  • МС
27.11.18 10:30

Ничего нового... остается открытым вопрос, как выше комментировали, должно ли предприятие доказывать, что все разговоры были в хозцелях, и если да, то как и чем это регламентируется

Відповісти
  • Ксенія
27.11.18 11:20

Добрий день. Вибачаюсь що не в тему, але дуже потрібно акт списання дров на опалення приміщення( зразок). Буду дуже вдячна. Ел.адреса kseniabuch@i.ua

Відповісти
  • Ігор
27.11.18 11:44

Ксенія,
Тут форми
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0962-00
Тут норми
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0688-01

Відповісти
  • Ксенія
27.11.18 12:42

Ігор, Дякую.

Відповісти
  • *
27.11.18 11:23

Да задолбали уже. Я помню бред, когда настоятельно предлагали вести журнал учета телефонных мобильных звонков. Как они докажут, что безликий абонент на симкарте, кому звонят, есть чья-то любовница? А критерии существенности разве зря придуманы? Или дфс всерьез думает, что посадить телефонного следователя на зарплату экономически целесообразно?

Відповісти
  • Ксюша
27.11.18 11:29

*, А когда это дфс думало об экономической  целесообразности?

Відповісти
  • Шурик
27.11.18 12:38

В США личный телефон и оплата квартиры есть расход ФОПа.
То что тут маразматики-комунисты перекрашеные в псевдонационалистов вырисовывают, абсолютно не имеет никакой логики и здравого смысла. Правители делают всё, чтобы стало ещё хуже.

Відповісти
  • Укр
27.11.18 14:13

Де тут націоналісти? це азаровщина і насіровщина.

Відповісти
  • Гоша
27.11.18 14:25

Технология доказывания такая - ДФС запрашивает данные у оператора мобсвязи об исх звонках. После чего допрашивает каждого сотрудника предприятия о производственной необходимости звонков. И если выявляет личные звонки, снимает оплату за них с затрат. Но это очень большая работа. Ее никто не делает просто пишут в акте 50% - личные переговоры... Тогда в суде надо доказывыать предприятию, что это не были личные переговоры . Но путь надо пройти аналогичный

Відповісти
  • Лариса
28.11.18 16:21

Гоша, який у вас вид діяльності, що знято аж 50% з затрат телефоних дзвінків

Відповісти
  • Злой бух
27.11.18 14:36

Гоша, что-то я сомневаюсь, что мой поставщик мобсвязи даст ДФС подобную инфу

Відповісти
  • *
27.11.18 15:03

Злой бух, я тоже. Даже полиции для этого дело открыть надо. А связь с деятельностью простая: звоним, предлагаем, посылают. 

Відповісти
  • Наташик
27.11.18 15:00

Да, в 99% случаях возмещение не проводится официально. Это на тот случай, если сотрудник (например - директор), позвонил в другую страну. Расходов на копейки, но легче провести возмещение и откорректировать НК, чем начать доказывать связь этого звонка с хоз.деятельностью.

Відповісти
  • *
27.11.18 15:01

Безлимитный пакет в помощь.

Відповісти
  • Ника
27.11.18 17:50

Есть примеры, когда безлимит делили на минуты и умножали на непроизводственные

Відповісти
  • *
27.11.18 18:51

Ника, а эти проверяющие сейчас не в дурдоме?

Відповісти
  • Просто бух
27.11.18 15:57

Просто брать звонки в рабочее время с 9-00 до 18-00.Остальное время и выходные дни не включать в расходы.

Відповісти