Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.12.18
20931 16 Друкувати

Порядок округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної

Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної (далі - ПН)?

Відповідно до п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), усі графи ПН, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком № 1307.

Водночас п.п. 5 п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Тобто графа 7 розділу Б ПН повинна містити цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Підпунктом 9 п. 16 Порядку № 1307 визначено, що до графи 11 вноситься сума ПДВ.

Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Таким чином, вартісні показники ПН повинні містити не більше двох знаків після коми (крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11).

При цьому Порядком № 1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 ПН, а також правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків I-IX розділу А ПН.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається вірним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

За матеріалами Категорія 101.16 «ЗІР»
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Полтора землекопа
04.12.18 03:47

Неразумное ограничение на количество знаков в цене без НДС, приводит к появлению причудливых количеств.
Реальность имеет мало отношения к украинскому налоговому учету.

Відповісти
  • СержК
04.12.18 09:47

Самое жуткое начнется, когда автомат СЕА в горячем бреду при регистрации РК начнет контролировать суммы НДС построчно, сверяя их с уже имевшими место быть корректировками этих же строк. Замаемся приводить/уточнять к удобоваримому ему виду

Відповісти
  • МОРЕ
04.12.18 09:55

как можно так написать, чтобы это не возможно было понять?
нормальным языком можна?
кол-во : неограниченное кол-во знаков после запятой, цена и сумма 2 знака после запятой, с учетом округлений,, сумма НДС тоже 2 знака после запятой? исключения только тарифы, утверждены соответствующими решениями правительства,,, ТАК?

Відповісти
  • ТАНЯ
04.12.18 11:34

МОРЕ,Цена должна быть только 00 грн и 00коп Вцене более 2-х знаков только  для отдельного закона, а именно - тарифы. Т е с более 2-х знаков после запятой только тарифы. Все остальные цены с 2мя знаками.

Відповісти
  • hela
04.12.18 14:52

ТАНЯ,Нет. Сумма НДС (Б11) - 6 знаков после зпт. База * Ставка, без округления

Відповісти
  • ТАНЯ
04.12.18 16:48

hela,Я говорила о цене. А вот о сумме НДС я так и не поняла , когда надо округлять или когда нет.если1,02233 не округляем, а если1,02236 округляем или как ? Толкователи....

Відповісти
  • економіст
04.12.18 10:16

Видно, що фіскали або тупі і не розуміються в бухобліку або спеціально нам роблять капості.Загальновідомо ,що показники кількості і суми є головними в бухобліку .а ціна це розрахунковий показник .

Відповісти
  • Ольга
04.12.18 14:09

економіст,
а особенно, что касается цены без НДС!!!

Відповісти
  • Ирина
07.12.18 14:29

Какой маразм! Вот сижу переделываю самую малюсенькую (чтобы не сильно "попасть", если что) накладную, попробую зарегистрировать: человек купил 2 единицы товара по 16,30 грн. В накладной надо делать цену без НДС 13,58 (13,583333!) и количество 2,00073637702 шт., чтобы выйти на сумму покупки 32,60 ???? А какую погрешность в количестве получат в налоговых накладных клиенты, которые за раз покупают 8000 шт. товара? 2,00073637702 /2шт*8000шт. - это 8002,94...Т. е., в складском учете "из воздуха" появляется еще 3шт.(2,94)!!! Я  правильно поняла?

Відповісти
  • Ольга
08.12.18 22:03

Ирина, не может быть такого. Количество выставляется по факту, рассчитывается только при дроблении суммы сделки. Иначе данные НН не совпадали бы с расходной, а сопадение обязательно. Здесь как всегда в теории описано что-то невнятно, а дальше посмотрим, как в СЕА запрограммировали.

Відповісти
  • Ольга
08.12.18 22:06

Копирую НН в Медке. Каждый по-своему читает. В гр.11 не выставлено округление до 2 знаков, но у меня же не спецтарифы, я так поняла, что округлять и НДС нужно. Правим, появляется попередження, но не ошибка. Когда 2 строки, не идет с их итогом.

Відповісти
  • Ирина
10.12.18 10:25

Вот-вот,  количество ставлю 2, как в расходной накладной, а цену без НДС, по их правилам, нужно округлить до двух знаков после запятой, т.е., 13,58. Сумма покупки получается 27,16, без НДС + 5,43 НДС = 32,59 .Вместо 32,60( 2*16,30).  А при  покупке 2000 ед. этого товара 2000 шт.* 13,58 = 27160,00(база), 
27 160,00 * 0,2 = 5432,00 (НДС), итоговая сумма 27 160,00 + 5432,00 =32 592,00, а по расх. накл. получится 2000 шт.* 13,6 = 32600,00. Работая по этим правилам, выходим на разницу 32592,00-32600,00= 8,00 грн. Понятно, что это бред. Но как же регистрировать?

Відповісти
  • Дмитрий
10.12.18 16:50

Прошу обратить внимание, что указана не та категория "ЗІР".
Кто хочет найти оригинал ответа на этом информационном ресурсе - необходимо указать категорию 101.16. Далее, для упрощения поиска указать дату от 01.11.2018 и на данный момент это первый вопрос, который идёт в этой категории.

Відповісти
  • ТЕТ
12.12.18 10:48

Так как же правильно заполнять гр.11? Я сперва сразу так и думала заполнять-6зн, крайне редко сумма НДС -2 знака, обычно приходилось округлять до 2-х! Но вот их приписка , на которую я даже внимание свое не обратила - "....но с учетом особенностей осуществления отдельных операций по поставке товаров / услуг допускается указание в этой графе" меня начала смущать после того,когда другие обратили на это внимание. 

Відповісти
  • Анастасия
12.12.18 17:21

Мне надо зарегистрировать нн с общей суммой 4667,73 .1С мне разбивает на базу 3889,77(3889,775) и НДС 777,96 (777,955) , а ДФС считает на базу (3889,77) - НДС 777,954 и мой вариант отвергает. Кто-то сталкивался с таким?

Відповісти
  • АНДРЕЙ
10.03.19 00:54

Ціна без ПДВ повинна бути кратна 0,05 коп  -тоді ніяких труднощів. Або встановлюємо ціни з ПДВ парними та кратними числу 3 "три". (Правило кратності (подільності) числу 3 "три" - сума всіх цифр числа кратна три в такому разі і число кратне 3.Приклад: 211,30 (ціна з пдв 20%) парне але не кратне 3 (2+1+1+3+0=7) - така ціна не підходить. Ставимо ціну 211,32 або 211,26 - і ніяких труднощів. В цілому ДФС тримає на гачку всіх платників ПДВ в яких ціни при ставці 20% не парні та некратні числу три. Або на думку приходить висновок що в країні є обмеження по ціноутворенню в вигляді заборони на непарність та некратність числу 3 (Встановив ціну 211,30 (Не парна та не кратна 3 - як пощастить, але ти на гачку (корупційна складова). А також в країні нерівні умови в підприємницті  - регульований тариф, будь-ласка ціни без ПДВ до 6 знаку, а іншим тільки до 2 знаку. Тонкощі національних хабарників. При ставці ПДВ 7% ще більше чисел випадає при формуванні відпускної ціни. Є над чим поміркувати математикам, НАБУ, КМУ, ДФС та Європейській Бізнес Асоціації. А якщо ставку ПДВ законодавці збільшать або зменшать на 1% ? Висновок: в Україні малий та мікробізнес під  витончено-цинічним тиском.

Відповісти