Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.01.19
4416 18 Друкувати

Бути чи не бути податку на виведений капітал, або Ціна згаяного часу, - Ніна Южаніна

Перший раз про зміни у корпоративному оподаткуванні було згадано у законопроекті № 3357. Хто не пам’ятає, нагадую, уряду було доручено протягом півроку (до 01.07.2017 р.) розробити та внести відповідний законопроект до Верховної Ради. При цьому його текст вже існував у законопроекті № 3357.

Свого часу ми як команда авторів цієї реформи, наголошували на тому, що найкращим часом для впровадження ПнВК був 2016 рік. Це був рік, коли економіка України, за нашими розрахунками, була цілком здатна витримати  тимчасові втрати бюджету, які об’єктивно супроводжують такі кардинальні зміни в корпоративному оподаткуванні, які передбачає ПнВК. Як показав час, наші розрахунки були обґрунтованими.

Однак позиція тодішнього керівництва Міністерства фінансів України  щодо питання ПнВК не лише вилилась у зволікання та затягування процесу доопрацювання законопроекту, а фактично призвела до гальмування його прийняття з економічних міркувань на сьогодні.

Час було втрачено, нині Україна стоїть перед серйозними економічними викликами, адже 2019 рік є піковим за виплатами за зовнішніми запозиченнями. Саме на цьому протягом минулого року наголошував Міжнародний валютний фонд, допомога якого Україні конче необхідна, щоб у 2019 році виконати свої боргові зобов’язання.

Запровадження ПнВК в 2019 році (законопроект № 8557) призвело б до посилення навантаження на державний бюджет, яке вкупі з необхідністю погашення згаданих боргових зобов’язань призвело б до подвоєної негативної реакції як економіки, так і суспільства та дискредитації самої ідеї нової системи корпоративного оподаткування як такої, яку б призначили причиною падіння економіки.  

Отже, від запровадження ПнВК ми не відмовимося ніколи, оскільки ПнВК з самого початку був і залишається дотепер частиною нашого комплексного плану реформування податкової системи. На сьогодні мова йде про вибір часу його прийняття і впровадження. І навіть МВФ, який раніше категорично заперечував будь-які кардинальні зміни корпоративного оподаткування в Україні, тепер, після низки непростих і дуже напружених робочих зустрічей, висловив свою відкритість до діалогу з цього питання.

Питання приймати чи не приймати ПнВК не стоїть. Однозначно приймати! Але над пошуком збалансованого спільного рішення щодо термінів прийняття ПнВК ми наполегливо працюватимемо з усіма зацікавленими сторонами цьогоріч.

За матеріалами Ніна Южаніна. Офіційний сайт

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
10.01.19 04:00

Отже, від запровадження ПнВК ми не відмовимося ніколи, - ОСТАЕТСЯ НАДЕЖДА ЧТО НАРОД УКРАИНЫ ОТКАЖЕТСЯ ОТ ВАС.. Для тех, кому сладкие песни Шахерезады дают надежду на упрощение учета. Спуститесь на землю, их из Шахерезады интересуют только собственные зады.

Відповісти
  • бух
10.01.19 17:54

Юра Г.,  чем конкретно для вас плох ПнВК? можно подробно? 

Відповісти
  • Депутат
10.01.19 13:34

Юра Г., а в чому мінуси запровадження ПнВК замість ПНП? Конкретно, будь ласка.

Відповісти
  • 123
11.01.19 11:14

Депутат,
1-тем что нужно платить 50% от налог на прибыль 2018 (деньги в перед!!!) ,а будит ли 2019 эта прибыль?
2- что если у Вас на складе товар побыл более года ,он облагается этим налогом , что очень не удобно и не справедливо для производственных процессов!!!
3-что вводится только для мелкого и среднего бизнеса ,себя любимых не трогают !!!
Это так по мелочи но уверена там  много подводных камней

Відповісти
  • Юра Г.
10.01.19 23:08

Депутат, Начнем с даты внедрения. Я понимаю, что депутаты забили на законность принятых решений. Научитесь выполнять нормы закона, что за пол года запрещают вносить изменения. Для продолжения диалога жду от вас один плюс.

Відповісти
  • Анастас
10.01.19 09:07

Сколько мудрых выражений пришли на толк, пока читала статью. "Кому живется весело, вольготно" в Украине. "Торговали - веселились, посчитали - прослезились." И все это ляжет на плечи простого народа.
Много можно еще сказать, а смысла в этом нет (просто выпустить "пар в гудок")

Відповісти
  • мартын боруля
10.01.19 10:52

А мне вот это понравилось:
"Свого часу ми як команда авторів цієї реформи, наголошували на тому, що найкращим часом для впровадження ПнВК був 2016 рік. Це був рік, коли економіка України, за нашими розрахунками, була цілком здатна витримати  тимчасові втрати бюджету, які об’єктивно супроводжують такі кардинальні зміни в корпоративному оподаткуванні, які передбачає ПнВК. Як показав час, наші розрахунки були обґрунтованими".
А как это можно определить, если в 2016 НВК так и не был введен? Как можно утверждать, что расчеты относительно "кардинальных изменений"  были обоснованными, если  этих самих "изменений" не было?  Появляются сомнения по части когнитивных способностей вещателей.
Здесь уже интересен вопрос  не самого НВК, а адекватности "команды его авторов". :)
https://www.youtube.com/watch?v=0Rn-eJ4zvY0

Відповісти
  • как-то так
10.01.19 12:01

Можете мне, пожалуйста, объяснить плюсы и минусы НнВК 

Відповісти
  • мартын боруля
10.01.19 12:05

модератор, обоснуй плз  удаление моего поста. 

Відповісти
  • мартын боруля
10.01.19 12:09

опа. пост вернулся. чудеса

Відповісти
  • бурундук
10.01.19 13:24


Как быстро Южанина переобулась в воздухе……


Раньше  ну прям борцыня за права малого бизнеса, а как к власти дорвалась-понесло тетку в жополизы.


Очень надеюсь, что она и ее толстые жопы для вылизывания, канут в лету как снег летом…..


Відповісти
  • прохожий
10.01.19 14:08

Коллеги, ни  как не возьму в толк, чем вам так не по нраву НвК!
Наши законотворцы, конечно, извратить могут любую идею, но ....
Что плохого, если вкладываешь в развитие про-ва не платишь налоги????? Купил яхту или элитное авто- заплати! По-моему все ОК!

Відповісти
  • Паламея
11.01.19 08:52

прохожий,фискальный контроль за расчетным счетом, твой банк будет являться налоговым агентом....Для крупного бизнеса этот "прекрасный" налог не предусмотрен..

Відповісти
  • бурундук
10.01.19 14:57

прохожий,читайте между строк.1. Меня не устраивают их " компенсаторы"-это нагрузка на карман обывателя-потребителя.2. Это все придумано для мелочи, типа нас с вами. А для сильных мира сего-это все до жопы.

Відповісти
  • ТАНЯ
10.01.19 14:38

С прошедшими и гряд ущеми  праздниками! Меня очень умиляет что эксперимент устраивают на мелочи. А те компании, которые выводят капитал ( а это крупные компании) не участвуют. Что- то с НВК меня гложут смутные предчувствия. Чего они так вцепились в это нововведения? А вообще-то на моей памяти будет 4-е изменения налогообложения. И  налог на доход был, затем снова налог на прибыль теперь НВК. А процветания в стране не наступает. Складывается впечатление что не то реформируем.

Відповісти
  • Al Shurshun
11.01.19 13:41

ТАНЯ,
трансфертно выводить - освоили...
платить здесь - жаба душит ...

Відповісти
  • Юра Г.
10.01.19 23:12

ТАНЯ, +100%, пора заняться персоналом.

Відповісти
  • 123
11.01.19 16:08

люди! Почитайте внимательно законопроект, включая переходные положения. Нам трындец, если его примут! И когда это Южанина предлагала что-то хорошее?
Все контракты , заключенные до принятия законопроекта подпадают под его действие
Прописа реестр задолженностей и если он больше , чем в 1,5 раза собственного капитала, то все задолжености подпадают под его действие и облагаются 20%
Все финпомщи, которые вы выплачиваете и все ссуды, дивиденты
Если внески до статутного фонду в иншому ниж майновий чи грошовий форми , то при поверненни -20%Например, зачет задолдености как внесок и еще много радостей

Відповісти