Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.01.19
23205 44 Друкувати

Складання РК до зведеної ПН, складений за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ПКУ (оновлено 16.01.2019)

Як складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, складений за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ПКУ?

До кожної зведеної податкової накладної (далі — ПН), складеної згідно з п. 199.1 ПКУ, за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ПКУ, складається окремий розрахунок коригування (далі — РК), який підлягає реєстрації в ЄРПН.

У заголовній частині РК до ПН, складених відповідно до п. 199.1 ПКУ, у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається код ознаки «2»;

У РК вказується дата складання та порядковий номер зведеної ПН, що була складена відповідно до п. 199.1 ПКУ, до якої складається такий РК.

У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказується умовний індивідуальний податковий номер «60000000000».

В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.

У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки податку (20 % або 7 %) вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак «-») суму податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до п. 199.1 ПКУ.

У розділі Б табличної частини РК у графі 1.2 зазначається № з/п рядка ПН, що коригується.

У графі 1.1 зазначається № за порядком.

У графі 2.1 «код причини» вказується код «202» «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ».

У графі 3 «Опис номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» зазначається дата складання та порядковий номер ПН відповідно до якої проводиться коригування.

У графі 11 зазначається код ставки: 20 –у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою;

7 – у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 %.

У графі 13 – обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ.

У графі 14 – сума ПДВ.

Інші графи та рядки табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.

15 січня фіскали перевели дану консультацію в список недіючих, з формулюванням: діє до 15.01.2019.

16 січня оприлюднено нову консультацію наступного змісту: 

До кожної зведеної податкової накладної, складеної згідно з п. 199.1 ПКУ, за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5, складається окремий РК, який підлягає реєстрації в ЄРПН.

У заголовній частині таких РК, у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться відмітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, зазначений у податковій накладній (04– Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 – Складена на постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 – Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 – Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).

У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка «Х» не проставляється). 
У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до п. 199.1 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування.

У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» вказується умовний індивідуальний податковий номер «60000000000».

В інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані, рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки податку (20 або 7 відсотків)вказується сума податку, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак «-») суму податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до п. 199.1 ПКУ.

Розділ Б табличної частини розрахунку коригування заповнюється у такому порядку:

  •      показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком «-» у відповідній графі:
  •      додається новий рядок з виправленими показниками, якому присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній;
  •      рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-», та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, а у графі 2.1 «код причини» наводиться однакова причина коригування (вказується код «202» (Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ПКУ).

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» рядка податкової накладної, що коригується зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання, зокрема, відповідно до п.199.1 ПКУ.  

У графі 13 – зі знаком «-» зазначається значення графи 10 рядка зведеної податкової накладної, що коригується. 

У графі 14 – зі знаком «-» зазначається значення графи 11 рядка зведеної податкової накладної, що коригується. 

Графи 4.1, 4.2, 4.3, 6 – 12, 15 табличної частини не заповнюються та залишаються пустими. Нулі та прочерки в них не проставляються.

 

 

За матеріалами Категорія 101.15 «ЗІР»
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • руся
15.01.19 08:34

коллеги, доброе утро. Вчера отправила 12 РК к сводным НН по распределению НДС, одной строкой (-) старое значение, следующей строкой (+) новое значение в пересчете на новый коэффициент и т.д... 10 РК к НН за январь- октябрь ОТКЛОНИЛИ, причина: значення поля сума податку (-0,294) повинно дорівнювати значенню поля податкової накладної  (0) зі знаком "-".. :( У кого-то получилось зарегистрировать???

Відповісти
  • Елена
15.01.19 17:59

руся, Если отправили РК и нет ответа, и не отклоняет.. значит все верно, и они будут зарегистрированы.. просто ждут своей очереди..))

Відповісти
  • Ольга
15.01.19 10:37

руся, в корректиоровках гр. 14 заполнять не нужно. Ее нужно заполнить в том случае, если налоговая зарегистрирована по новой форме и в ней есть гр. 14.

Відповісти
  • Вера
15.01.19 09:12

руся, а вы одной строкой корректировали? Или каждую строку в налоговой (например у меня их 7 шт, строк- корретировать каждую)?

Відповісти
  • руся
15.01.19 13:15

Вера, одной строкой не получится, корректировала все строки, у меня их в январе было 14; делаю первую строку полностью (-), но в гр.14, где ндс, ничего не ставлю; следом рисую следующую  15-ю, (+), т.к. коэффициент необл.увеличился, гр 14 заполняю и т.д., всего 28 строчек. отправила январь, жду, пока тихо.

Відповісти
  • поліграф
15.01.19 08:37

Те ж саме

Відповісти
  • руся
15.01.19 08:38

коллеги, доброе утро. отклонили РК за январь- октябрь к сводным НН по распределению ндс, причина: сумма ндс в строке, которая корректируется должна быть равна "0" со знаком "-", как в налоговой накладной... у кого-то получилось зарегистрировать РК по перераспределению? Подскажите, КАК??? 

Відповісти
  • Любовь
15.01.19 08:46

Руся,в строках НН за январь-октябрь 2018 на "-" сумма НДС не заполняется, т.к. она изначально не заполнялась. В строках на "+" сумма НДС проставляется. Вчера в целях тестирования отправила один РК за январь 2018, зарегистрирован. Сейчас отправлю остальные РК.

Відповісти
  • ...
15.01.19 09:59

Любовь, у меня все корректировки так заполнены и приняты

Відповісти
  • Вера
15.01.19 09:00

А вы корректируете одну строку в накладной или всю налоговую???

Відповісти
  • Елена
15.01.19 09:05

Доброе утро у меня завернули все РК.Пишет Рядок 2.Значення граф3-6,11,12 повинно бути однаковим в усіх рядках.У меня ряд.2 (1.1-2; 1.2.-2; 2.1 -202; 2.2.-1;3- причина кориг; 5-грн;13-сумма б/ндс; 14- сумма ндс) остальные графы пустые. Что не так?Тут в разъясненни они пишут заполнять гр.11 - МЕДок ругается.У меня просто нет вариантов,сегодня последний день

Відповісти
  • виктория
15.01.19 14:50

Елена,та же самая проблема! вам удалось зарегистрировать?!

Відповісти
  • Елена
15.01.19 16:39

виктория,я взяла и отправила все по новой, так как было,одна квитанция  приползла "зарегистрировано",как остальные пока не знаю

Відповісти
  • Ирина
15.01.19 10:10

Елена, гр.11 не заполняйте. Я тоже пробовала заполнять и, действительно, Медок выдает ошибку. Отправила с пустой гр. 11 - зарегистрированы

Відповісти
  • ***
15.01.19 10:06

Кому-то сегодня удалось втянуть налоговые накладные в Медок с помощью "Запитов щодо отримання відомостей з ЕРПН" ????

Відповісти
  • Нона
15.01.19 10:26

***, В этом году "витяги" и налоговые по ним приходят отвратительно, целыми днями жму кнопку "принять почту" получается только к пяти часам и то ругается что нет связи с сервером. Работаю в Сонате, говорят проблемы в ДФС 

Відповісти
  • Дарья
15.01.19 10:15

 у кого-то была такая причина "Відхилення" : ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО.
При необхідності виправте документ та надішліть його знову.
Виявлені помилки:
Документ не може бути прийнятий - Значення поля "Зведена 
податкова накладна" податкової накладної, що коригується, не 
відповідає значенню в розрахунку коригування.
Відправник: Автоматизована система "Єдине вікно подання 
електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7

Відповісти
  • Дарья
15.01.19 10:30

Дарья, это РК к НН за 31,12,18. В НН Зведена ПН 1, и по всем правилам в РК поставила ДО ЗПН 2, код причины 202, и отклоняет

Відповісти
  • и Я СКАЖУ
15.01.19 10:31

в интернете нашла статью Рк к самосводной НН за ноябрь ( если вы верно зарегистр. по новому) ноябрь , там же и по старой регистрации пример.  сайт     uteka.ua 

в поисковике набирала просто :  приклад РК із причиною коригування 202

Відповісти
  • 111
15.01.19 12:29

а не можна річний перерахунок ПДВ врахувати у останній зведеній грудневій ПН? Звичйно ж, при умові шо така ПН не буде з мінусовими обсягами та сумою ПДВ

Відповісти
  • 111
15.01.19 18:24

а які можливі наслідки за неправильні РК? штрафні....?

Відповісти
  • руся
15.01.19 13:18

111, не можна, бо є механізм перерахунку :(

Відповісти
  • Марина
15.01.19 13:11

111,Я так и делала, потому что сделать 60 РК это слишком, но это неправильно

Відповісти
  • 111
15.01.19 15:22

Марина, а які можливі наслідки за такі неправильні РК? штрафні санкції...?! особливо, коли постійно заявляється відшкодування ПДВ

Відповісти
  • 111
15.01.19 14:55

Марина, а які можливі наслідки за неправильні РК? штрафні....?

Відповісти
  • ТОВ ВЄСТА УКРАЇНА
15.01.19 13:31

У кого приняли РК , что Вы поставили в гр 2,2?

Відповісти
  • Алекс
15.01.19 14:55

ТОВ ВЄСТА УКРАЇНА,два рази 1 і 1, 2 і 2 і так далі.

Відповісти
  • Світлана
15.01.19 14:04

У кого зарегистрировалась налоговая?  в графе 2.1 какой код причины писали за январь-октябрь?  Вверху слева в углу "до зведеної податкової накладної" какой код ставите 1 или 2?

Відповісти
  • ТОВ ВЄСТА УКРАЇНА
15.01.19 14:06

У кого приняли РК с причиной 202, что Вы писали в гр 2,2?

Відповісти
  • Светлана
15.01.19 14:52

в гр 2.2 нужно указывать номер группы. Например группа 1 (ставите эту группу для 1й строки что идет с минусом и эту ж группу для следующей строки что с +) и тд. группа 2,3,4. Тоесть у вас одна группа будет фигурировать в 2х строчках

Відповісти
  • Татьяна
15.01.19 15:47

"В графе 11 указывается код ставки: 20 - в случае осуществления операций по поставке товаров/услуг, подлежащих налогообложению по основной ставке;

7 - в случае осуществления операций по поставке товаров/услуг, подлежащих налогообложению по ставке 7%."

Но, согласно Порядку, графа 8 в НН (ставка), соответственно, 11 графа в РК не заполняются.

Відповісти
  • Зима
15.01.19 18:40

Дорогие бухгалтера, у кого-то получилось что-то зарегистрировать?

Відповісти
  • Алекс
15.01.19 19:09

Зима,так 6 шт з 15, дивлюсь в кабінеті ел. платника податків, в медок лише 2 квитанції прийшло. В листопаді і грудні потрібно заповнюва тиколонку 14 (суму ПДВ) і з + і з -.

Відповісти
  • ира
15.01.19 19:06

какую поставить  нумерацию в кол. 1,2 РК?

Відповісти
  • Алекс
15.01.19 19:12

ира,якщо було 25 номенклатур (рядків в ПН), то таку саму номенклатуру потрібно поруч поставити із перерахунком і в кол. 1,2 буде номер 26 і так до 50. Нові рядки з новими номерами мають бути!!!

Відповісти
  • ира
15.01.19 19:17

Дякую! А у Вас прийняли РК?

Відповісти
  • Тоже Ира
15.01.19 20:26

ира, Да всі прийняті. Всі робила вручнуґ. на основі ПН, потрібно щоб буква в букву та кому співпадала 3й стовпець. 

Відповісти
  • Алекс
15.01.19 19:23

ира,так 6 шт з 15, решта чекаю...

Відповісти
  • Кристина
15.01.19 22:28

Добрый вечер! Подскажите, если была одна операция без НДС ( продажа комп. программы, покупали тоже без НДС), надо проводить перерасчет НДС  за год?

Відповісти
  • Зима
16.01.19 09:37

Кристина,под годовое распределение попадают операции "не объект налогообложения" - у вас должны быть в течение года операции. Если ваше ПО это не объект, то нужно распределять.

Відповісти
  • дина
16.01.19 09:29

коллеги, помогите, впервые создаю.РК к сводным
=какие даты на этих РК, , они у меня будут с минусом..
 = я их  не зарег. до 15,01,.. чем грозит ?
=что проставлять -в левом верхнем углу..?
=запуталась -в п.198.5 и п.199.1
=код причины все ж таки 201 или 202..что это меняет..

Відповісти
  • Світлана
16.01.19 10:17

из 12шт налоговых, 10шт зарегистрировала 

Відповісти
  • Светлана
16.01.19 19:03

Светлана, подскажите, а у Вас на увеличение РК или с минусом??????

Відповісти