Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.01.19
8973 21 Друкувати

Звільнення головного бухгалтера за дії, що потягнути неправльне нарахування заробітної плати, правомірно

ADER HABER успішно захистила інтереси одного з лідерів національного кондитерського ринку, що входить в трійку найбільших кондитерських компаній України за обсягами виробництва і в топ-100 світових компаній, у трудовому спорі про поновлення на роботі з колишнім Головним бухгалтером, повідомляє ЮРЛІГА.

Головного бухгалтера було звільнено за протиправну поведінку на підставі п. 3 ст. 40 КЗпП, яка полягала в порушенні Головним бухгалтером своїх безпосередніх функціональних обов'язків, покладених на неї трудовим договором та деталізованих посадовою інструкцією, щодо правомірного нарахування заробітної плати працівникам. Протиправна поведінка Головного бухгалтера також полягала у невиконанні розпорядження безпосереднього керівника, Генерального директора, щодо перенесення бази «1С:Бухгалтерія» в хмарний ІТ ресурс, що є порушенням трудової дисципліни.

Колишня працівниця оскаржила дисциплінарне звільнення у суді, вимагала визнати незаконними та скасувати накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності і звільнення, поновити її на роботі.

Як результат роботи практики праці та зайнятості ADER HABER, спір було успішно вирішено в суді першої інстанції та апеляційної інстанції, а касаційну скаргу Позивачки було залишено без задоволення.

Аргументуючи свої позовні вимоги, Позивачка з-поміж іншого зазначала, що наказ, яким їй оголошено догану за порушення нарахування заробітної плати працівникам є незаконним, оскільки відповідальним за виплату заробітної плати є керівник підприємства, вина якого начебто доведена протоколом Держпраці про адміністративне правопорушення за ст. 41 КУпАП (виплата заробітної плати не в повному обсязі), натомість, за результатом проведеної перевірки Держпраці по відношенню до Позивачки, як до Головного бухгалтера, не складено жодного протоколу. Варто зазначити, що Позивачка сама ж і ініціювала перевірку Держпраці про начебто порушення вимог законодавства про працю Генеральним директором.

Разом з тим, суди підтримали позицію ADER HABER про те, що притягнення Генерального директора до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства про працю не може бути тією обставиною, яка позбавляє роботодавця права притягнути до дисциплінарної відповідальності за ці ж порушення трудового законодавства і Головного бухгалтера, оскільки саме Головний бухгалтер відповідно до посадової інструкції зобов'язаний забезпечувати законність, своєчасність і правильність нарахування заробітної плати.

Ще одним аргументом Позивачки було те, що роботодавцем за порушення трудової дисципліни було одночасно застосовано два заходи стягнення: оголошено догану та звільнено із займаної посади, тобто фактично притягнуто до відповідальності за одне і те ж порушення, чим порушено ст. 147 КЗпП та ст. 61 Конституції України.

Контаргументуючи вказані доводи Позивачки, адвокати ADER HABER довели систематичність порушень трудової дисципліни Головним бухгалтером, яких було виявлено три, а також те, що обраний вид дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення за третій дисциплінарний проступок є відповідним, враховуючи самі проступки.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Любовь
14.01.19 08:59

Что уже сейчас докажешь? Рабочее место стряпчие по винтику разобрали, чтобы олигарху вылизать

Відповісти
  • Буржуй
14.01.19 09:02

Понятно что это только обложка. Не поделились или делились мало. Вот и пошли разборки.  Кто кому хуже.Видимо суммы большие а в конверт клали мало. Типичная ситуация.

Відповісти
  • lana94
14.01.19 09:05

 интересно почему иск Насирова удовлетворен? или адвокаты ADER HABER были наняты им?

Відповісти
  • &&&
14.01.19 09:24

Скорее всего гендиректор говорил, что денег нет, начисляйте не всё и т.д. Она так и делала. Смысл главбуху начислять зп не в полном объеме? И почему переносить базу 1С в облако должен главбух, а не программист? Явно под нее копали и давали такие распоряжения. ну не хотела она по собственному!

Відповісти
  • Рыжий
14.01.19 10:40

Статью пометить как Реклама. В ней нет ничего полезного, одно восхваление ADER HABER.

Відповісти
  • НУиНУ
14.01.19 10:43

Красивая подстава!)) Не смогли выпереть главбуха "по-хорошему", выперли с треском! Вот гады! 

Відповісти
  • SHADOW
14.01.19 11:04

скрытая реклама рошенки?

Відповісти
  • А.
14.01.19 11:12

Мутная история. И бутафорская какая-то. Не могло такого случиться на крупном предприятии с гл. бухгалтером, как это представлено в описании.

Відповісти
  • бублик
14.01.19 14:13

А., Присоединяюсь! Главбух предприятия со штатом юристов сама не перенесла учет в облако?))))))) Главбух не начисляла ЗП в полном объеме вопреки приказу генерального? Это что - какой-то сценарий для мыла??????)))))))))))))))))))))))))))

Відповісти
  • Ігор
14.01.19 12:19

В нас 3 олігархічні кондитерські компанії від Партії Регіонів: Рошен, Конті, АВК.

Відповісти
  • 12345
14.01.19 14:08

Ігор, а Рошен тоже от Партии Регионов?
И давно?

Відповісти
  • Ігор
14.01.19 14:21

12345, з часів, коли власник Рошена заснував Партію Регіонів. І по цей день, коли власник Рошена віддав членам рідної Партії Регіонів у власність всю Україну.

Відповісти
  • Ольга
14.01.19 12:24

С пол-года назад на Рошен как-раз искали главбуха на Ворке )))))))))))))

Відповісти
  • Елена
14.01.19 13:14

Вода ! Конкретики ,фактов ... ноль. Глупая статья ( обидели мышь...,ну правда которую?)

Відповісти
  • Ну еще бы!
14.01.19 13:53

Ну еще бы! Рошен "выиграл" дело. А теперь представьте все то же самое, только в масштабах страны! Ну мы уже поняли что он царь и бог! Главное ж томос.

Відповісти
  • Mariya A.
14.01.19 14:20

Кукольный спектакль :)
Если бы не было денег на з/п, я бы поменяла штатное.
Если бы сказали перенести базу в облако, попросила бы программиста.
Сказали бы "Будем прощаться...", ответила бы "До свидания!"
Чи гарна постанова, чи Головбух вартий свого Гендиректора )))))

Відповісти
  • Ігор
14.01.19 14:28

Mariya A., олігархат настільки скомпрометировав себе (особливо порошенкі, колеснікові, тігипки, тарути тощо), що стану на захист головбуха - відмовилась шахраювати вираховуючи ПДФО з неофіційної платні. Тобто, коли працівникам дають фальшиві відомості на виплату зарплати, зменшеної на 19,5%.

Відповісти
  • Ігор
14.01.19 15:22

Взагалі якось дивно, що адвокацька фірма рекламує свої успіхи у боротьбі з головбухом на бухгалтерському сайті. Може вони дійсно вважають, що бухгалтери будуть радо рекомендувати їх своїм директорам?
Дивно, що велика та відома компанія звернулась до сторонніх юристів. Що своїх не мали? Чи справа настільки ница, що намагались ретельно її приховати?

Відповісти
  • Почти Киев
14.01.19 20:04

С-М-Е-Ш-Н-О!!! Шито белыми нитками! Никогда, нигде и ни в какой фирме - ни в большой, ни в маленькой, НИЧЕГО бухгалтер не делает без указания, без ведома, без согласия (письменного, усного, гласного, не гласного и т.д., и т.п.) руководства!!! Учитывая свой многолетний опыт, могу себе позволить утверждать. А если и делает - значит дурак. Противно читать заказную дрянную статейку. 

Відповісти