Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.02.19
7495 16 Друкувати

Зберігання ПН та РК та їх надання під час проведення перевірки

Який порядок зберігання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, складених в електронній формі, для їх надання контролюючим органам під час проведення перевірки?

Податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних, складені в електронній формі, повинні зберігатися платниками ПДВ на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу здійснити перевірку їх цілісності на цих носіях.

Під час проведення перевірки платники ПДВ зобов’язані надати посадовим (службовим) особам контролюючого органу доступ до таких електронних носіїв інформації, а у випадках, визначених законом, також надати копії податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності).

За матеріалами Категорія 101.16 «ЗІР»
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ігор
05.02.19 09:46

Ці документи вже роками зберігаються в електронному кабінеті. Якась поведінка "рукопопих з IQ фіндиректорів" у посткомуняцький період. А друкувати можна на принтері, чи придбати лінійку та олівець?

Відповісти
  • 9991
05.02.19 13:21

Ігор, я думаю, вони натякають, що електронний кабінет не вічний і система захисту занадто слабка. Прийде ще якийсь Петя і немає кабінету :)

Відповісти
  • СВ
05.02.19 10:44

Добрый день, лучше бы написали как хранить и в каком ФОРМАТЕ первичные документы в электронном виде?!

Відповісти
  • Сергій
05.02.19 10:49

що робити з ПН які складались у паперовій формі? типу за 14-15 рік
Треба зберігати чи можна палити ?

Відповісти
  • 1963
05.02.19 14:03

Сергій, три года прошло, и уберите из офиса подальше на чердак пока, а потом печку растопите....

Відповісти
  • ЛЯНА
05.02.19 10:57

Сергій, зберігати, якщо за цей період не було перевірки (комплексної, чи з ПДВ). Якщо перевірка була і ці документи теж перевіряли, необхідно звірити терміни зберігання цих ПН за нормами і за необхідністю спалити, тільки треба зробити акти.

Відповісти
  • @@@
05.02.19 10:54

должны храниться плательщиками НДС на электронных носителях информации в форме, позволяющей осуществить проверку их целостности на этих носителях.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, хоть бы одна скотыняка расшифровала эти формулировки................................. Они хотят получить доступ к Медкам, Сонатам и прочим ?  Или им достаточно в формате xml ? Или еще что ? 

Відповісти
  • ЛЯНА
05.02.19 10:59

Сергій, До речі, у цьому році встановили нові норми зберігання  бухг-кої документації. Тому будьте пильні у цьому питанні.

Відповісти
  • @@@
05.02.19 11:25

интересно......................... а куда делся мой комент/вопрос ?: ............ что я такого крамольного нацарапал ?

Відповісти
  • Админ
06.02.19 10:21

@@@,
1. Какие действия Вы делали до того как заметили, что комментарий пропал?
2. Переходили ли на другую страницу?
3. Каким браузером пользуетесь?
4. Пришлите, пожалуйста,  Ваш ответ по email support@id.factor.ua 

Відповісти
  • Оля
05.02.19 15:41

@@@, тут часто "зникають" коментарі.. просто магія якась

Відповісти
  • лллл
05.02.19 11:38

А если их 400-500 шт в мес, что их все печатать, бред

Відповісти
  • бурундук
05.02.19 13:03

лллл,если раньше ТОЛЬКО накладная была, а теперь еще и с квитанцией. +еще сохраните в электронке. Прям как хорошо стало и экономно то как.....И деревьев сохранили не для бумаги....

Відповісти
  • 1963
05.02.19 14:07

временно, на определенный срок. Это относится к бухгалтерским первичным документам. Минимальный срок хранения первичных документов составляет 3 года (финансовых - 5 лет, документов, относящихся к контролируемым операциям, - 7 лет) при условии, что контролирующие органы осуществили проверку периода, к которому относятся эти документы (п. 336 раздела 4.2 Перечня № 578). Если период, к которому относятся первичные документы, не проверен налоговыми органами, то срок их хранения должен быть продлен до окончания проверки, а в случае возникновения разногласий, споров, следственных и судебных дел - до вынесения окончательного решения (п. 44.4 ст. 44 НКУ). Если до истечения проверки документы не предоставлены, считается, что такие документы отсутствуют (п. 44.6 ст. 44 НКУ).

Відповісти
  • Галина
05.02.19 14:27

Хоспади, полночный БРЕД тревожит сердце мне опять, ну они же эти НН видят так же как и мы в электронном виде. Если НН на сервере, то они к ней доступ имеют, она же не отличается от той, которую мы отправили на сервер, в чём проблема? А если она не выписана или не отправлена, так это же другим способом проверяется, а не распечатыванием всех НН. Почему тогда отчеты не надо распечатывать все? Весь смысл электронности теряется с их распечатками. Какой к черту ЕС, если мы до сих пор тонны бумаг должны хранить.

Відповісти
  • Раиса
05.02.19 16:07

Висновок - не переводьте папір.

Відповісти