Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.02.19
8237 20 Друкувати

Технічні перебої в роботі ЄРПН 15 січня не звільнять від штрафів

Для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, визначено граничний строк реєстрації в ЄРПН — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Так, відповідні податкові накладні платник ПДВ направив на реєстрацію в ЄРПН 15.01.2019 р. Утім тоді були технічні проблеми, пов’язані з перенавантаженням серверів ДФС, і в той день платник ПДВ не отримав квитанції про реєстрацію відповідних податкових накладних. Тож платник ПДВ повторно направив на реєстрацію такі податкові накладні. 16.01.2019 р. прийшла квитанція про реєстрацію податкових накладних, що надсилалися першими.

Відповідно, і податкові накладні, що надсилалися на реєстрацію першими, і податкові накладні, які направлялися на реєстрацію повторно, зареєстровані в ЄРПН з порушенням граничних строків, установлених ПКУ.

Чи будуть застосовуватися штрафи, передбачені ст. 1201 ПКУ, до повторно надісланих податкових накладних (тобто, зайво складених)?

Пунктом 1201.1 ПКУ визначено, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеною на постачання товарів/послуг для операцій: які звільненні від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, відповідального за реєстрацію, штрафу в розмірі 10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

При цьому ст. 1201 ПКУ не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ, та випадків, визначених пп. 42 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ.

Таке зазначила ДФСУ в ІПК від 22.02.2019 р. № 678/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

Отже, платника ПДВ штрафуватимуть і по повторно надісланим на реєстрацію податковим накладним.

Проте це не єдина ІПК із запитом платника щодо проблем із своєчасність реєстрації ПН/РК в ЄРПН 15 січня, коли безпосередньо ДФС констатувалися перебої в роботі ЄРПН.

В ІПК ДФС від 20.02.2019 р. № 639/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці вказують: щодо повідомлення прес-служби ДФС від 15.01.2019 р. стосовно  перенавантаження серверу ДФС, то таке перенавантаження вплинуло лише на обробку запитів щодо отримання відомостей з ЄРПН, та не вплинуло на прийом ПН/РК та на роботу ЄРПН, про що і було чітко зазначено в повідомленні. При цьому додавши, що РК до ПН не були зареєстровані через помилки платника, а не внаслідок некоректної роботи серверу ДФС.

Схожу відповідь можна знайти і у листі ДФС від 31.01.2019 р. № 5111/6/99-99-03-07-02-15, який адресований одній із громадських спілок, що підняла цю проблему.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • економіст
28.02.19 08:05

Дане розяснення підтверджує  .що збій системі фіскали зробили спеціально ,щоб поповнити бюджет за рахунок штрафів.

Відповісти
  • Oleg7
28.02.19 08:22

Звільняє від відповідальності. Точніше відсутні підстави для якоїсь відповідальності платника. 
Оскільки вчасне відправлення на реєстрацію та відсутність квитанції про відмову в реєстрації в той самий день означає, що ПН зареєстрована (п. 201.10 ПКУ).

Відповісти
  • Валентина
28.02.19 09:11

Внимательно читайте вопрос. Люди отправили сначала одну НН на регистрацию 15.01.2019, она зависла по причине сбоя. Потом уже 16.01.2019 они отправили повторно НН (другой номер). В итоге зарегистрировалисть обе. Штраф по второй конечно будет, т.к. отправлена была 16.01.2019. Вопрос о том, есть штраф по НН, под которой нет операции (вторая) - здесь не был основным (отдельная тема).

Відповісти
  • 111
28.02.19 09:18

Валентина,  Первый вопрос: на что расчитывали люди отправляя НН 16.01.2019г.? Где написано в НКУ что не будет штрафа? А тем более присваивая другой номер?  Как по мне люди сделали глупость, за которую теперь прийдётся платить.
И кстати со слов налоговиков 15.01.2019 не было сбоя!, это люди криворукие неправильно отправили.
Как по мне надо было через суд доказывать что отправка была и согласно п. 201.10 если нет ни ответа ни привета из ЕРПН НН считается принятой. Но у нас жеш менталитет другой, никто ж ругаться не хочет.

Відповісти
  • муха
01.03.19 17:13

111,  клиентам тоже объяснять, что НН считаются зарегистрированными?

Відповісти
  • 111
28.02.19 09:12

Лжывые и циничные сцуки. Мало того что люди потеряли НК, так ещё их и дибилами обозвали "При этом добавив, что РК в НН не были зарегистрированы из-за ошибок плательщика, а не вследствие некорректной работы сервера ГФС". 

Відповісти
  • Мария
28.02.19 09:46

Интересно, как могли зарегистрироваться 2 НН. У них же одна дата и один номер,система не пропускает такое.Разве что предприятие присвоило новый номер НН,так кто ж виноват.

Відповісти
  • Перемен!
28.02.19 10:05

За отчет поданый за 3 дня до граничного срока и  принятый с опозданием на 1 р.д.во время Пети в 2017г выписали штраф в 2019г  не моргнув. "А у Вас есть справка с СБУ, что на Вас напали?"  Пришла первая квитанция . "Ждите 2-й Звит на обработке". Подождали. Во 2-й квитанции отказ " Порушено структуру файлу ХХХХХ". Отправили его же повторно. Принят, но новой датой. ЗА 510 грн ходить по судам себе дороже. И после всего они хотят что бы мы им верили?

Відповісти
  • Паламея
28.02.19 15:31

Перемен!, В Червонограде люди целовали Порошенко руки...Так что... мы обречены так жить.

Відповісти
  • Мария
28.02.19 15:54

Паламея, вы уже достали с своим Порошенко. Чесное слово, потерпите до выборов.. хватит здесь писать в каждом комментарии

Відповісти
  • Товарищ
28.02.19 18:07

Мария, причем тут Порошенко! Речь идёт о менталитете народа Украины! Проявляй эмоции дома, научись читать внимательно!

Відповісти
  • Светлана
28.02.19 12:28

Когда у нас будет где нибудь порядок

Відповісти
  • муха
01.03.19 17:16

Светлана, никогда, пока мы не будем протестовать. Кто знает о том, что нам создали дикие условия работы?? Бухгалтеры самый терпеливый народ.

Відповісти
  • Светлана
28.02.19 12:28

Когда у нас будет где нибудь порядок

Відповісти
  • Светлана
28.02.19 12:28

Когда у нас будет где нибудь порядок

Відповісти
  • 1+1
28.02.19 17:12

Я взагалі не розумію для чого у випадку розподілу/перерахунку ПДВ-кредиту придумали реєструвати ПН та РК. Чому по такому розподіл/перерахунку не списується реєстраційний ліміт на основі додатку 7 та пдв-декларації та/або суми у рядках 4.1 та 4.2 пдв-декларації? та ще й зареєструвати такі ПН та РК по 15 число включно, а не до моменту подачі пдв-декларації (але не пізніше граничного терміну подачі)? Та ще й у номенклатурі вписати усі номера і дати вхідних ПН, для чого, якщо у розподілі приймає весь вхідний пдв-кредит, частка визначається відносно обсягів по декларації у гривнях, а не як колись давно...Для чого такі труднощі?
Так само не розумію для чого реєструвати компенсовуючі ПН, чому у додатку 5 не добавити у розділі 2 "податковий кредит" таблицю 2.1 що сум пдв-кредиту, від якого платьник податку "відмовляється" по тій чи інші причині (негосп. дільність тощо)? Якщо вже спрощення і автоматизація - то це мало б мати відповідний вигляд, а не все так ускладнювати....

Відповісти
  • Галина
01.03.19 09:16

1+1, Это на Ваш и на мой взгляд, потому что мы на практике испытываем эти ( мягко говоря ) сложности, а кто изобретает так называемые законодательные "заумности", далек от практики...

Відповісти
  • Тамара
01.03.19 14:23

А кто-нибудь знает, есть ли где -нибудь на планете Земля, такое чудо как регистрационный лимит, регистрация налоговых и штрафы за не вовремя зарегистрированную налоговую? поделитесь информацией.

Відповісти
  • муха
01.03.19 17:17

Тамара, насколько знаю нигде такой системы нет. Ни по НДС ни по акцизу. Акциз - это вообще Ж. Там такого намутили с 1.01.19...

Відповісти
  • муха
01.03.19 17:19

потому что не там покрышки жгли. надо было спалить офис на львовской после майдана.

Відповісти