Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.03.19
3432 8 Друкувати

Фізособа зареєстрована СПД не з першого числа місяця, коли вона отримає статус «єдинника»?

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи-підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Доходи, отримані у цей період, включаються до податкової декларації платника єдиного податку, форму якої затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №  578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Звертаємо увагу, що декларація подається у строки, встановлені для річного періоду, тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

 

За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлия
18.03.19 08:56

Извините, немного не поняла "Доходы, полученные в этот период, включаются в налоговую декларацию плательщика единого налога" в какой период? 

Відповісти
  • любопытная
18.03.19 09:52

Вообще-то при регистрации попадаешь сразу на общую систему, только 3-я группа единого - сразу, поэтому лучше до перехода на единый не иметь дохода.

Відповісти
  • Юлия
18.03.19 10:04

Была ситуация что ФОП на 2 группе получил доход до перехода, в налоговой сказали сдавать деку и платить налоги. Потому прошу разъяснить о каком периоде идет речь?

Відповісти
  • Дина
18.03.19 13:39

Хочу поделиться некоторыми нюансами, может кому-то пригодится.Действительно, в месяце регистрации попадаешь сразу на общую систему и только со следующего- на единый налог. Но ЕСВ "за себя" нужно заплатить и за тот месяц, в котором зарегистрировался, даже если это последний день месяца. И самое главное - правильно подать отчет по ЕСВ / 2 таблицы- для общей системы и для Е.Н./

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
18.03.19 17:33

Дина, 2-х таблиц – отдельно для ОСН, отдельно для ЕН в Додатке 5 уже нет (табл. 2 для "спецстажников"). Всё отображается в табл. 1, только с разными категориями 

Відповісти
  • Андрей
18.03.19 16:45

"Дохід отриманий у цей період....включаються до податкової декларації платника єдиного податку"....тут щось зовсім не зрозумів, цей період, це який? Якщо з моменту реєстрації і до кінця поточного місяця в якому відбулась реєстрація, то тоді не погоджуюсь, при початковій держреєстрації ФОП автоматично попадає на загальну систему, у разі подання заяви про перехід на спрощену систему, платником єдиного податку буде вважатися з першого числа наступного місяця і весь дохід отриманий з моменту реєстрації до кінця поточного місяця має показати в декларації про майновий стан річній, ну і відповідно сплатити податки дохід мінус витрати - 22% ЄСВ (але не менше ніж з мінімальної ЗП), 18% ПДФО і 1,5% військовий....щось ця консультація зовсім не туди

Відповісти
  • Ирина
19.03.19 13:28

Андрей,у меня так все и было

Відповісти
  • Юлия
19.03.19 10:46

Андрей, меня эта статья очень смутила, хотелось бы получить объяснение от автора статьи. Зачем вводить в недопонимание пользователей порта!?

Відповісти