Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


27.06.19
1943 1 Друкувати

Чи можна притягнути до відповідальності роботодавця у разі не створення на підприємстві комісії з соцстрахування?

Відповідно до ч. 3 ст. 30 Закону № 1105 на підприємстві, в установі, організації передбачено створення (обрання) комісії (уповноваженого) із соціального страхування, яка приймає рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Статтею 15 Закону № 1105 передбачено відповідальність саме роботодавця за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

Отже, при не створенні комісії (уповноваженого) із соціального страхування на підприємстві буде порушено порядок призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, а не порядок використання коштів Фонду.

Але, в подальшому, у разі виявлення працівниками органів Фонду факту відсутності створення комісії (уповноваженого) на підприємстві, спеціалістами органів Фонду буде відмовлено у наданні фінансування по заявам-розрахункам, які були сформовані не на підставі протоколів комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства до моменту прийняття рішення саме комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, оскільки Законом № 1105 чітко визначено, що рішення про призначення приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства.

За матеріалами Фонд соцстраху
Коментарі
  • Наливай
27.06.19 12:23

А де штрафна?

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
64085 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно