Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.07.19
2344 6 Друкувати

Якщо немає профспілки: чим її замінити?

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

Профспілки у багатьох асоціюються з пережитками минулого: навіть на великих підприємствах наявність профспілки - велика рідкість.

Але трудове законодавство не йде в ногу з часом і як і раніше містить вимоги до роботодавців узгоджувати деякі рішення з профспілковим органом. Якщо ж такий орган відсутній, узгодження потрібно отримати від іншого органу, уповноваженого на представництво трудовим колективом.

Які тут можуть бути варіанти? Розглянемо найбільш очевидний - Рада трудового колективу (стаття «Якщо немає профспілки: чим її замінити?»).

Розберемося в такій ситуації: постачальники відправляють акти виконаних робіт в електронному вигляді з накладанням електронного підпису. Як правильно з ними працювати? Чи обов'язково їх узгоджувати, тобто підписувати своїм електронним підписом? Чи можна ставити витрати за таким непідтвердженим актом? (Стаття «Електронний документообіг з контрагентом: на що звернути увагу»)

«Хороша новина» - Верховний Суд прийшов до висновку, що в разі якщо останній день строку сплати податків припадає на вихідний (святковий) день, «святковому/вихідному» переносу бути. «Погана новина» - податківці перестали погоджуватися, що «святкове/вихідне» перенесення звітності, зрушує і терміни сплати (стаття «Про всяк випадок: ВС за «святково-вихідне» перенесення строків сплати»).

Залишилися питання по 27 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Епіграф
09.07.19 14:51

Добрий день! Автоперевізник (юрособа, ФОП) використовує пальне лише для надання транспортних послуг, на сторону не продається та не зберігається. Резервуар орендується ємністю менше 200 куб.м. та купівля палива протягом календарного року менше 1000 куб.м. Чи потрібна автоперевізнику ліцензія і чи треба реєструвати акцизний склад?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Sergey
09.07.19 15:28

Епіграф,уже писали
-лицензия на хранение горючего нужна
-акцизний склад не регистрируется в таком случае
https://i.factor.ua/journals/buh911/2019/june/issue-26/article-45202.html?search=&text_article=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8E%D1%87%20%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4
https://i.factor.ua/journals/buh911/2019/may/issue-22/article-44216.html?search=%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%20&text_article=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%8E%D1%87

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Епіграф
09.07.19 15:03

і у продовження щодо ліцензування резервуара для зберігання пального: 1) на землі промислового призначення має бути виділена частка землі під резервуар? під яке призначення? 2) хто видає акт введення в експлуатацію резервуара? у цьому випадку внутрішній акт за формою ОЗ-1 не підходить?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Sergey
09.07.19 16:03

Епіграф, по второму вопросу ОЗ-1 должен подходить.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Епіграф
09.07.19 17:26

Sergey, просто в одному інтерв"ю сказали, що для фермерів найбільшою проблемою буде отримати цей акт уведення в експлуатацію, то судячи з цього це все ж таки не внутрішній акт, а таки певно має видати якийсь компетентний (можливо контролюючий) орган

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Sergey
09.07.19 18:38

по разъяснениям того же Аграрного союдза:
— если право собственности на объект недвижимого имущества возникло до 01.01.2014 г., то до 01.01.2022 г. для получения лицензии можно подать только копии документов, подтверждающих право собственности на такой объект. А если объект не является недвижимостью, то подтверждением ввода в эксплуатацию будет акт ввода в эксплуатацию основных средств по форме, утвержденной приказом Минфина «Об утверждении типовых форм по учету и списанию основных средств субъектами государственного сектора и порядке их составления» от 13.09.2016 г. № 818.

Відповісти