Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.07.19
8958 26 Друкувати

Податківці радять перевіряти трудові ресурси та матеріально-технічне забезпечення постачальника

... щоправда, не уточнюють як!

Щоб не довелося платити штраф – перевіряйте своїх контрагентів, – про це попереджають фахівці управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області. Так нещодавно одному з чернігівських підприємств за результатами перевірки було донараховано до сплати в бюджет 1 млн. гривень. 

Аудитори встановили, що господарські операції даного підприємства з вказаними ним контрагентами є неможливими. А, відтак, недостовірними є й показники податкового обліку, що були сформовані на підставі цих нібито операцій.

Суму у 1 млн гривень підприємству донарахували, у зв’язку з «операціями» з придбання товарно - матеріальних цінностей та робіт/послуг, походження яких не встановлено та реальність яких нічим не підтверджено.  

Такі висновки зроблені податківцями на підставі аналізу первинних документів, наявність яких не може бути єдиною підставою для формування  податкового кредиту.

А взаємовідносини з «сумнівними» контрагентами, які не мають трудових ресурсів, матеріального-технічного забезпечення та не спроможні самостійно виконати взяті на себе зобов’язання, існують лише для легалізації товарно-матеріальних цінностей невідомого походження та робіт/послуг, виконавців яких неможливо встановити. Отже не дають права на віднесення їх до операцій, які формують податковий кредит  і, як наслідок, зменшують базу оподаткування підприємства.

Даному платнику доведеться сплатити державі значні кошти та у подальшому проявляти розумну обачливість при виборі контрагентів. Адже відповідальність за наслідками вибору недобросовісного контрагента покладається саме на нього.

За матеріалами ГУ ДФС у Чернігівській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 1
17.07.19 07:19

Интересно...

Відповісти
  • таки бух
17.07.19 07:51

здравствуйте, мы хотим купить у вас кирпич...
покажите справку о составе семьи и флюорографию....

Відповісти
  • Олена
17.07.19 11:54

и анализ мочи

Відповісти
  • Александр
17.07.19 11:51

таки бух, 100%....)))
Мне как-то в УБОПе (до его ликвидации) задавали такой вопрос:
- А вы уверены,  что Договор подписал именно тот человек? А его паспорт вы проверяли?
Ответ был такой:
- А вы уверены, что ваш начальник УБОПа и Министр именно те люди? Вы их паспорта проверяли?
Подполковник призадумался..., а ведь не проверял....

Відповісти
  • Mariya A.
17.07.19 08:27

Податківці радять перевіряти трудові ресурси та матеріально-технічне забезпечення постачальника...
Бухгалтери радять перевіряти податківців на наявність розумових здібностей та логічного мислення і, взагалі, на наявність мозку. Не перевірений належним чином податківець буде вважатися фіктивним.

Відповісти
  • Ірина.Г.
23.07.19 15:05

Mariya A., Ні такий  податківець справжній шкідник України, як держави,ворог, адже один раз зідравши на рівному місці штраф, він закрив підприємство,яке ще працювало і давало робочі місця. А так в країні скоро залишаться тільки депутати і податківці, яким у плановому порядку треба зробить надходження в бюджет, при цьому мозги відключені, або їх не було,тому що прийняли на роботу по знайомству.

Відповісти
  • Зоя
17.07.19 12:11

Mariya A.,Ваш коментар зробив мій день,таки да буйні фантазії це фішка податківців

Відповісти
  • Алина
17.07.19 11:53

Mariya A., и не забывать все фиксировать на камеру, поскольку налоговики потом отказываются от слов

Відповісти
  • СержК
17.07.19 09:12

Зачем тратить силы и время на такую проверку? Многолетняя практика сношений давно убедительно показала, что практически весь личный состав боевых шурупов там даже не made in China...

Відповісти
  • СержК
17.07.19 09:13

СержК,  енто для Mariya A.... не вписался)

Відповісти
  • SHADOW
17.07.19 09:40

интересно. идет стройка, есть генподрядчик, который не все работы выполняет сам или вообще их не выполняет(все делают субчики). тогда по логики налоговой Заказчику светит проблема?

Відповісти
  • СержК
17.07.19 09:52

SHADOW, по их логике, - если Вы еще работаете в Украине, - значит, что-то у предприятия наверняка не в порядке и не чисто...

Відповісти
  • Лара
17.07.19 10:25

"Всё страньше и страньше! Всё чудесатее и чудесатее! Всё любопытственнее и любопытственнее! Всё страннее и страннее! Всё чудесится и чудесится!" - "Алиса в стране чудес" Л. Керол

Відповісти
  • @@@
17.07.19 10:33

долбо...............дятлы  
какие пункты ПКУ этого требуют ?

Відповісти
  • Сергей
17.07.19 10:40

Всё смешалось в доме Облонских.

Відповісти
  • Ксюша
17.07.19 10:43

Вообще удивительно как в этой стране еще что-то движется.

Відповісти
  • Александр
17.07.19 11:24

Порада із особистого досвіду спілкування з ДФС.


Перед початком роботи з новим контрагентом заходите на сайт ДФС у розділ «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА»:


http://sfs.gov.ua/businesspartner


 «Для перевірки надійності Вашого ділового партнера, зокрема щодо сумлінності у сплаті податків, достатньо ввести відому Вам інформацію в одне з полів або в обидва поля і система здійснить пошук у базах даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку» - так радить ДФС.


Вводите код ЄДРПОУ, отримуєте таку інформацію і зберігаєте її:


«Станом на 11.07.2019 щодо платника податків ТОВ "ХХХХХ" наявна інформація: «ПЕРЕБУВАЄ НА ОБЛІКУ В ОРГАНАХ ДОХОДІВ ТА ЗБОРІВ»


«Станом на 15.07.2019 платник податків не має податкового боргу».


Ми ще для приколу направляємо листа в ДФС  - «ТОВ «ХХХХ» має намір укласти Договір з ПП «ДДДДД» на постачання ПММ…. Просимо надати інформацію…який статус за даними ДФС має  ПП «ДДДДД» - транзитер, податкова яма, мінімізатор ….???»


Зложили ці відповіді в сейф і до зустрічі в Суді!!!


П.С. Крім того, потрібно зазначити, що суб'єкт господарювання  не несе відповідальність за скоєні порушення іншими суб'єктами господарювання та за правильність ведення ними бухгалтерського та іншого обліку, оскільки частиною другою ст. 61 Конституції України визначено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер!!!


 

Відповісти
  • клава
17.07.19 15:57

Александр, и шо, Вам ДФС отвечает?

Відповісти
  • 123
17.07.19 16:33

клава,вот вот и я хочу послушать.
потому что когда Я (лично ) налоговикам показывала
(еред початком роботи з новим контрагентом заходите на сайт ДФС у розділ «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА»:

http://sfs.gov.ua/businesspartner




«Станом на 15.07.2019 платник податків не має податкового боргу».)

во время начисления нам штрафа и обращала их внимание на то что мой контрагент до сих пор (момента проверки) белый и пушистый .

Ответ был : ну и что ? и начисляли как миленькие....

А суд уже год ни как не может дойти до расмотрения нашего дела!!!

Відповісти
  • Еллен
17.07.19 11:59

Бред!  Разумную осмотрительность при выборе контрагентов СПД  проявляют рассчитывая рентабельность своей хозяйственной операции, с учетом 20% НДС, которые необходимо уплатить, чтоб зарегистрировать НН в ЕРНН. Такие фантазийные выводы ДФС отлекают от основной работы, забирают много сил и энергии на оспаривание 
 

Відповісти
  • *
17.07.19 11:59

Пока в стране власти не перестанут заниматься гоп-стопом,  будет такой беспредел. В цивилизованной  стране, где живут по законам, как минимум должностное лицо ДФС, подписавшее такое разъяснение, должно лишиться рабочего места из-за несоотвествия  квалификации. Потому что: 1. Нет законных полномочий у покупателя  проверять контрагентов. 2. Даже если юрлицо состоит из одного директора, законом не запрещено подключать подрядчиков. В том числе на постоянной основе. 3. Набившее оскомину, что никто не отвечает за действия и уплату налогов третьими лицами. Есть проблемы? Идите к их источнику. 

Відповісти
  • Ігор
17.07.19 13:01

"Адже відповідальність за наслідками вибору недобросовісного контрагента покладається саме на покупця" - хто це сказав? Найбільш корумпована система яка займається рейдерством, викрадаючи власників, як у Дніпрі; винахідники перешкод використання подарованого сканера, як на митниці у Закарпатті; винахідники схем порушення закону (коригування плану перевірок, застосування незаконних критеріїв ризикованості ПН ...)? А що тоді роблять держслужбовці, якщо правоохоронні функції та функції виявлення порушників повинні робити громадяни? Надсилати смс-кі з вигаданим компроматом на конкурентів на виборах?Що ж, подивимось на нового головного фіскальника. Якщо риторика не зміниться. Якщо буде погрожувати "поганому" бізнесу вивести "на_чисту_воду", перекладати відповідальність на бізнес - таке ж безнадійне сміття, яке і було раніше. Розвитку не буде.

Відповісти
  • Ігор
17.07.19 15:38

"Усе ви знали. Ви робите вираз обличчя, ніби вперше це бачите. Чого ви до людей, як до худоби ставитеся?" - сказав Зеленський.

"Ви ж працюєте на них! Ваша зарплата - це вони платять податки! Ви ж це розумієте? Структурно в голові потрібно все змінити, щоб зрозуміти, звідки взагалі гроші. ... Чиновники поводяться, як бандити, що тут не зрозуміло?" - сказав президент.

На фіскальників це розповсюджується? Бо вони поводяться так, ніби в них привілеї, а народ та бізнес - худоба.

Відповісти
  • охохо
17.07.19 13:55

Ігор,варланов -головний фіскальник гордится участием в разработке сэо ндс .таке ж безнадійне сміття, яке і було раніше. Розвитку не буде.

Відповісти
  • *
17.07.19 16:37

охохо, посадить Варпанова регистрировать налоговіе накладные. Без помощников и отпуска, соответсвенно. А потом ему эти налоговые накладные заблокировать и заставить заниматься их разблокировкой. Мы будем гордиться собой.

Відповісти
  • Н
18.07.19 22:57

Самое интересное,  что если они не признают операцию как реальную, то снимают только налоговый кредит, почему не снимают и налоговое обязательство (ведь операции типа же нет, почему контрагент должен платить налоговое обязательство))). Так нагло ДФС грабят бизнес, что слов нет, даже не заморочились придумать прием не такой явный. Интересно, а по судам есть уже какие-то решение? Если, мне не изменяет память, В ПКУ четко сказано, что если ПН зарегистрирована, то налоговый кредит не требует доказательств (они ввели эту норму когда оправдывали блокировки).

Відповісти