Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.07.19
2505 11 Друкувати

Через 4 роки в університет не візьмуть без знання англійської

Міністерство освіти і науки розробило та схвалило на засіданні Колегії МОН Концепцію розвитку англійської мови в університетах, яку необхідно реалізувати до 2023 року, пише ЮРЛІГА.

Документ передбачає володіння англійською мовою на рівні В1 як обов'язкову умову для вступу в університет, В2 - для випуску.

Так, буде діяти вимога, що студент бакалаврату, незалежно від спеціальності, засвоїв іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом. Для старших рівнів - магістри та доктори філософії з академічним компонентом - обов'язковим буде рівень В2.

Якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

Відповідно до концепції вступникам буде забезпечуватися рівний доступ до мовного інтенсиву (очний, дистанційний).

Також у середньостроковій перспективі (5-7 років) планується замінити ЄВІ обов'язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх студентів бакалаврату.

Концепція впроваджує проходження регулярного обов'язкового «скринінгового» тесту з англійської мови всіма абітурієнтами (наприклад, ЗНО або стандартизовані іноземні тести) з метою встановлення рівня володіння мовою.

«Справа в тому, що всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці. І це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови. Тому ми затвердили нову концепцію в Міністерстві освіти і науки разом із нашими партнерами. Нам допомагала Британська Рада в Україні, допомагали представники закладів вищої освіти, громадські організації»,- відзначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
21.07.19 14:45

А ЛЕНИН что, на  английском говорил?
Глупость в замещении одного языка на другой не Украинский как обязательный на законодательном уровне.  Жду замену кириллицы на латиницу.
 

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 3
  • bovol
22.07.19 08:44

А чому англійстька?Чим гірша французська, німецька, італійстька та ін.?
Та поперше, хочаб навчить рідної мови...

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • Natashishe4ka
22.07.19 10:44

bovol, в 21 веке уже просто стыдно не знать английский хотя бы на начальном уровне, уже не говорю, чтобы нормально им владеть. А інші мови вам ніхто не заважає вивчати.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 7
  • *
22.07.19 10:00

Английский международный язык. Как и русский. В эпоху глобализации надо знать оба. Иначе будет второе Сомали. Маргинальный анклав, не присутствующих на мировом рынке. Где останется только одно - война и грабеж. Что и наблюдаем сейчас на востоке, где большинство жителей никогда не покидали пределы области. 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 11
  • х
22.07.19 10:44

Знать то надо, но на уровне B2 для поступления в украинский ВУЗ... У нас уже американская колония? У меня двое детей, оба не гуманитарии, то есть поступить никак, потому что уровень В2 это продвинуто говорить, у нас так хорошо английский преподают в школах? Или повод, чтобы учителя заработали на репетиторстве, т к в учебное время они же не хотят работать.

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 1
  • Злата
22.07.19 12:11

х, читайте внимательно " В1 как обязательное условие", а не В2.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *
22.07.19 14:34

решение правильное. но, к сожалению, решить- не сделать. в сельских школах английского фактически нет, как и во многих городских тоже. всякие курсы ешко расчитаы или на гениев-самоучек, или на наивных. не знаю никого кому бы подобные "курсы" помогли. начинать надо с реформы преподавания в школах. у меня. напрмер, жителя поселка, большая проблема найти для ребенка репетитора английского. их просто нет. а подготовка школьных учителей, перепрофилировавшихся из-за нехватки препсостава, не выдерживает никакой критики. сами языка совсем почти не знают.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 0
  • Валера
22.07.19 14:44

банановая республика и страна третьего мира.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 3
  • Л.М.
22.07.19 15:02

Мабуть треба спочатку вчителів протестувати на відповідність... А то без репетиторства вже  здати ЗНО та отримати адекватну оцінку не всім під силу. А після цієї новини...

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • ЕЛЕНА
22.07.19 16:36

Как интересно.......... У нас английский может будет вторым государственным? По поводу восточных областей - у населения нет средств на выезд в европу.
А судя по современному образованию наши специалисты скоро не будут нужны за границей.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Наталя
23.07.19 15:54

Мені нововведення подобається. Знання мов для людини - додаткова перевага. Зараз, щоб вивчити іноземну мову, потрібно лише бажання. І підручники, і художня література, і фільми в мережі доступні іноземними мовами. Останній раз вивчала англійську 12 років тому в ВУЗі, де іноземна мова не була профільним предметом, мовної практики ці 12 років не мала, тільки що перевірила свій рівень онлайн - В2. За 12 років навчання у школі моя дитина, дуже на це сподіваюсь, спроможна буде вивчити англійську хоча б до рівня В1.

Відповісти