Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.07.19
2590 1 Друкувати

Працівник захворів перед звільненням. Що з оплатою лікарняного?

Практична ситуація: заява на звільнення була написана за 2 тижні з позначкою «дата звільнення 20 червня» згідно п. 1 ст.36 КЗпП. 18 червня було звернення до лікаря де і надали лікарняний лист. Дата закриття лікарняного 25 червня. Звільнення було оформлено 20 червня. За рахунок підприємства було оплачено 3 дні (18, 19, 20 червня) коли були ще оформлені трудові відносини з посиланням на Порядок № 440, в якому не сказано про оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця в разі звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності. За рахунок Фонду соціального страхування лікарняний лист був оплачений з 23 по 25 включно. Чи правомірні дії роботодавця?»

Згідно зі ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №1105) передбачено, що страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону №1105, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця, у порядку, встановленому Кабміном.

Таким чином, працівник, страховий випадок щодо якого настав до моменту звільнення, є застрахованою особою. Допомога по тимчасовій непрацездатності такому працівнику виплачується за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.

Ірина Пєтухова, інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

За матеріалами ГУ Держпраці у Черкаській області
Теги:
Коментарі
  • Сергей
22.07.19 12:33

Це і так зрозуміло.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28566 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд