Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


01.08.19
3475 3 Друкувати

Списуються зіпсовані ТМЦ. Чи нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ?

Платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ПКУ).

Податкові зобов’язання з ПДВ визначаються по товарах/послугах, необоротних активах, придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Отже, оскільки платником ПДВ здійснюється операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (зокрема, зіпсованих), то вони починають використовуватись в операціях, що не є господарською діяльністю такого платника податку.

Оскільки під час придбання товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих) суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, то платник податку повинен не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за ставкою 20% виходячи з вартості придбання таких товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих).

Зазначена норма передбачена п. 198.5 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Andrey
01.08.19 11:25

....а якщо вартість зіпсованих товарів включено до вартості готової продукції і такі зіпсовані ТМЦ в межах норм природнього убутку? Як на мене в статті, висвітлено проблему однобоко, але це ж відповідь ДФС, там інакше не буває.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Гарри К.
01.08.19 13:09

...проще "продать" по ст/стоимости "типа конечному" покупателю, с последующей "оплатой" на р/с из кешевых поступлений, чем потом еще связываться с перерасчетом НДС в конце года на "облагаемые и НЕоблагаемые" операции...

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • Мария
01.08.19 16:04

Гарри К., откуда там перерасчет?
Никакого там перерасчета нет, только начисляются обязы только по тем списанным ТМЦ, по которым формировался кредит. Если списываются ТМЦ купленные без НДС, то никаких обязов не возникает.  Перерасчет есть в том случае, если есть налогооблагаемые и необлагаемые операции... 

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28811 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд