Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.08.19
2819 1 Друкувати

Профспілка організувала тур вихідного дня без придбання путівок. Що з ПДФО?

Відповідно до  п.п. 165.1.35 ПКУ до складу загального  місячного  (річного) оподатковуваного доходу  не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника  податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безплатно або зі  знижкою профспілкою, до якої  зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої профспілки.

Тобто, положення  зазначеного пункту поширюється на платників податків, які отримують виключно путівки від професійної спілки.

Водночас  п.п. «е» п.п. 164.2.17 ПКУ передбачено, що до загального оподатковуваного доходу платника податку включається  дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді отриманих товарів (робіт, послуг). Податковий агент, який нараховує такий дохід, зобов’язаний утримати податок із суми такого доходу за ставкою 18 %.

Отже,  вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організуються та оплачуються за рахунок коштів професійної спілки для її членів та членів  їх сімей без придбання путівок, включається до їх  загального  місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

З цим роз’ясненнями можна ознайомитися у категорії 103.02 «ЗІР».

За матеріалами ГУ ДФС у Харківській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 1Q2WER
09.08.19 10:52

только и осталось ХИ-ХИ ....

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам