Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.08.19
4658 6 Друкувати

Запити від фіскалів про розбіжності ПДВ-шних і «прибуткових» показників

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

Останнім часом почастішали запити від фіскалів, в яких вказується, що податківцями встановлено факти, що свідчать про недостовірність показників декларації з ПДВ та декларації з податку на прибуток. А про таку недостовірність, мовляв свідчать розбіжності між даними цих декларацій. Як реагувати на такі запити в світлі того, що ці дані і так не повинні збігатися?

Спочатку потрібно «протестувати» отриманий запит на його відповідність нормативним вимогам. Потім вже обирати, що робити далі: ігнорувати (до слова, це поганий варіант), відмовляти, давати формальну відписку (ввічливу відмову з поясненнями) або спробувати надати у відповідь на такий запит реальні розрахунки і пояснення.

Детальніше в нашому матеріалі (стаття «Запити від фіскалів про розбіжності ПДВ-шних і «прибуткових» показників»).

Жінка пропрацювала на підприємстві пару років і звільнилася. Через півроку після звільнення вона вимагає компенсувати їй невикористану допвідпустку на дітей. Як на це повинен реагувати роботодавець, якщо під час роботи вона не подавала ані заяви на цю відпустку, ані копії свідоцтв про народження дітей (стаття «Компенсація допвідпустки на дітей після звільнення: бути чи не бути?»).

«Мавр зробив свою справу, Мавр може піти». Мінфін скасував знайому кожному бухгалтеру Інструкцію з бухгалтерського обліку ПДВ, затверджену наказом від 01.07.1997 р. № 141. Нової Інструкції на заміну скасованої немає, і, швидше за все, не передбачається. Що це означає - розберемося в статті (стаття «Інструкцію з бухобліку ПДВ скасовано: як бути далі?»).

Залишилися питання по 32 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Ігор
13.08.19 12:00

Стаття про запити чудова. Особливо приклад "Формальної відписки". Однак далі дається приклади, коли зобов'язання з ПДВ більші, ніж прибуток. Досвід показує: всі дії фіскальні направлені на збільшення бази ПДВ. Тому, скоріше за все, такі запити виникають коли прибуток більше бази ПДВ.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Епіграф
13.08.19 13:07

Добрий день! Нова форма ТТН, яка діє з 12.07, є обов"язковою формою, чи як і попередня має рекомендований характер?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
13.08.19 13:18

Епіграф,как и предыдущая, имеет рекомендательный характер.
https://i.factor.ua/journals/buh911/2019/july/issue-28/article-44228.html?search=%D0%A2%D0%A2%D0%9D&text_article=
Новая редакция (п. 11.1 Правил № 363):
Товарно-транспортну накладну суб'єкт господарювання може оформлювати БЕЗ дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім'я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.
...
Сторони можуть внести до товарно-транспортної накладної будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ННД
13.08.19 17:48

Редакция, підкажіть, будь ласка, а де в ТТН вказується місце складання? Дякую.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Епіграф
13.08.19 13:58

у статті "ТТН зміни" (Податки та бухоблік № 64 (2292) від 12.08.2019) Ви пишете, що ТТН не є підставою для списання та оприбуткування товару, а от у статті "Товари в дорозі" (Бухгалтер 911, № 44, Жовтень 2016) були припущення навпаки .... хоча й є вийнятки, наприклад, якщо доставка здійснюється відправником із залученням перевізника (умови поставки: доставка до складу одержувача), то у такому разі потрібен Акт прийому-передачі товару у зв"язку із переходом права власності (замість видаткової накладної), що пов"язано не із списанням та оприбуткуванням, а із датою виникнення доходів у відправника.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Редакция
13.08.19 14:40

Епіграф,мы обсужаем свежий номер журнала "Бухгалтер 911" (а не "Налоги и бухгалтерский учет").
В статьие из "Налоги и бухгалтерский учет" речь идет о тендеции 2018 (!) года, когда суды начали подтверждать тезисы фискалов: ТТН не является документом первичного бухгалтерского учета, который подтверждает обстоятельства приобретения и продажи товарно-материальных ценностей. Что собственно и склоняет к выводу, что достаточно опасно считать ТТН полноценным заменителем расходной накладной.
Это актуально и сейчас.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27014 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд