Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


14.08.19
2940 0 Друкувати

Чи можна включати до витрат ФОП послуги еквайрингу?

Податківці дали роз'яснення щодо віднесення до складу витрат ФОП витрати, пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням (технічним та сервісним обслуговуванням РРО).

Для ФОП-єдинників.

Доходом підприємця-єдинника є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (пп. 1 п. 292.1 ПКУ). Якщо говорити про отримання платежів із використанням електронних платіжних систем, то при здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом є сума, що надійшла на поточний рахунок.

При цьому податківці наголосили, що навіть якщо із суми виручки банком утримується комісія за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізособи - підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки, тобто з урахуванням комісії, утриманої банком.

Для ФОП на загальній системі.

До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать, зокрема, інші витрати, до яких відносять, серед іншого, плату за розрахунково-касове обслуговування (п. 177.4.4 ПКУ).

Таким чином, фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування має право включати до складу документально підтверджених витрат витрати, пов'язані з розрахунково - касовим обслуговуванням за фактом їх сплати на підставі підтверджуючих документів.

 ІПК ДФСУ від 29.07.2019 р. № 3531/10/04-36-13-02-09/ІПК/

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27115 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд