Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


21.08.19
1177 0 Друкувати

ФОП нараховує робітнику - особі з інвалідністю перехідні лікарняні за 2018-2019 рік. Яку ставку ЄСВ застосовувати?

Який розмір ЄСВ застосовують ФОП при обчисленні працюючим особам з інвалідністю перехідних сум допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахованих у 2019 році за період 2018 року, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у 2018 році, в тому числі за період 2019 року?

Відповідно до абз. 7 ч.1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) платниками ЄСВ є, зокрема, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та органи, які виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

3 01.01.2019 р. відповідно до Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», набрали чинності зміни, зокрема, в порядку нарахування, обчислення ЄСВ.

Так, згідно з ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону № 2464 та п.п. 1 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449 (далі - Інструкція № 449), обчислення ЄСВ здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄСВ.

Частиною 4 ст. 9 Закону № 2464 та п.п. 4 п. 1 розд. IV Інструкції № 449 визначено, що нарахування ЄСВ за минулі періоди, крім випадків сплати ЄСВ згідно з ч. 5 ст. 10 Закону № 2464, здійснюється виходячи з розміру ЄСВ, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄСВ.

Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені такі нарахування (п.п. 3 п. 3 розд. IV Інструкції № 449).

3 метою вірного визначення бази нарахування ЄСВ суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю й пологами відносяться до бази нарахування ЄСВ місяців, за які вони нараховані.

Враховуючи зазначене, у разі обчислення фізичними особами - підприємцями працюючим особам з інвалідністю перехідних сум допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахованих у 2019 році за період 2018 року, застосовується ставка ЄСВ у розмірі, який діє на момент нарахування такої допомоги, тобто 8,41 %.

Якщо до перехідних сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих та виплачених особі з інвалідністю у 2018 році за період відпустки по вагітності і пологах, яка припадала у тому числі і на місяці 2019 року, була застосована ставка ЄСВ, що діяла до 01.01.2019 р. (22 %), то перерахунок ЄСВ за місяці 2019 року не здійснюється.

За матеріалами Категорія 301.04.01 «ЗІР»
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27447 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд