Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.08.19
14397 50 Друкувати

Захищені носії: відповіді на запитання

Захищений носій або токен - що це, як придбати та що робити у випадку пошкодження чи втрати? У бухгалтерів є запитання, на які M.E.Doc дає експертні відповіді.

  • Кому необхідні захищені носії?

Закон України “Про електронні довірчі послуги”, який набув чинності 07.11.2018 р. зобов'язує власників КЕП — приватних підприємців та організації, незалежно від форми власності організації, зберігати свої електронні підписи на захищених носіях ключової інформації.

  • Навіщо держава запроваджує такі зміни?

Передусім захищений носій - це засіб криптографічного захисту, який має експертний висновок ДССЗЗІ, який підтверджує, що в засобі правильно реалізовані криптографічні алгоритми шифрування. При цьому КЕП неможливо скопіювати. Увесь процес підписання звітів та електронних документів відбувається на самому токені, а КЕП ніколи не покидає його. Носії надійно захищені паролем, який неможливо дібрати, а кількість невірних спроб обмежена — від 7 до 15 разів, залежно від виробника. 

З іншого боку, якщо КЕП потрапить до рук зловмисників, фінансові дані компанії можуть бути скомпроментовані, а це може призвести до репутаційних та фінансових втрат. Найоптимальніший варіант для малого та середнього бізнесу — це токен у форматі флешки або смарт-карти. Масштабні компанії, які мають велику кількість КЕП та потребують високої продуктивності, можуть придбати мережевий модуль - Гряда.

  • Чи можна зберегти кілька електронних підписів на одному токені?

На одному токені, виконаному у форматі флешки чи смарт-карти, можна зберігати лише один КЕП (однієї особи та від однієї організації). Тобто, якщо бухгалтер супроводжує декілька організацій, йому необхідно отримати КЕП на токені для кожної організації.

  • Що робити з токеном відразу після придбання?

Рекомендуємо при першій ініціалізації змінити пароль, встановлений виробником “Автор” за замовчуванням - 12345678. Якщо ви використовуєте захищений носій Алмаз-1К від виробника АТ “ІІТ” вам необхідно виконати ініціалізацію носія (завантаження утиліти) і тільки після цього здійснювати генерацію секретного ключа. Нікому не повідомляйте свій пароль та зберігайте його у цілковитій таємниці. 

  • Що робити якщо токен загубився?

Не зважаючи на те, що токен захищений паролем, при втраті рекомендуємо одразу заблокувати сертифікат. Для цього необхідно зателефонувати до кваліфікованого надавача, у якого ви отримували свій КЕП та заблокувати сертифікат. Для того, щоб отримати новий підпис, необхідно повторно прийти з пакетом документів та отримати КЕП і придбати новий токен. Рекомендуємо зберігати токен у сейфі чи іншому місці, куди не мають доступ сторонні особи.

  • Що робити, якщо ви забули пароль на токен?

Зважаючи на те, що ввести невірний пароль для токенів виробника ТОВ “Автор” можливо лише 7 разів, а АТ “ІІТ” - 15, дуже важливо не забувати його. Якщо пароль буде введено невірно відповідно 7 або 15 разів поспіль — носій буде заблоковано. Для відновлення роботи токену, необхідно виконати цілковите очищення (форматування) захищеного носія, після цього вся інформація з нього буде видалена, а відповідно й ваш КЕП. Для того, щоб отримати новий підпис, необхідно повторно прийти з  пакетом документів та отримати КЕП на ваш токен, оскільки без діючого сертифіката скористатись автоматичним продовженням чи перевидачею неможливо.

  • Що робити, якщо токен пошкодили?

Гарантійний ремонт або заміна носія можлива за умови відсутності видимих пошкоджень, які могли спричинити поломку. Також заміна чи ремонт токена можливі, якщо дотримано правила зберігання, введення в експлуатацію та використання товару. У випадку поломки захищеного носія з вини користувача, право на гарантійне обслуговування втрачається. 

За матеріалами M.E.Doc

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
22.08.19 01:23

"Рекомендуем хранить токены в сейфе" – так: надо запланировать на следующий год купить 20 токенов и 20 сейфов (плюс на всякий случай 2 токена и 2 сейфа "про запас"); каждый сейф подписать: "ФОП Иванов", "ФОП Петров", ..., можно разукрасить их в разные цвета. Кроме того, думаю ещё купить 20 гирь и железных цепей, каждый токен приварить к цепи, а цепь к токену. В этом случае, если хранить токен с гирей и цепью в сейфе, а сейф приварить к швеллеру, то злоумышленники, которые так и мечтают получить доступ к подписи "моих" ФОПов, чтобы сдавать отчёты за меня (уже лет 10 планируют!) – не смогут выкрасть токен. 
Единственно, что меня беспокоит, – это соседи снизу, думаю, что им не очень понравится звуки громыхающих цепей, которые я буду волочить по полу, когда цепь с токеном  буду нести к компу для подписи отчётов ...

Відповісти
  • Натали
22.08.19 12:12

Сомневающийся Sкептиk, шикарный пост! Браво! 
 

Відповісти
  • Лорик
22.08.19 09:43

Сомневающийся Sкептиk, вы меня разбудили, спасибо. У меня всего три токена и они меня бесят. Я теперь стараюсь в Медок входить раз в неделю. В этот  день  делаю запыты, регистрации, подачу отчета, если нужно. Только так спасаюсь.Хотела купить переходник, что бы их все вместе подключать, но видела только один, и гнезда как-то очень близко одно к другому, а токены у меня такие полненькие, огромненькие... не влазят если все вместе. 

Відповісти
  • Буржуй
22.08.19 07:09

Сомневающийся Sкептиk, Вот сразу вспомнилось. Я служил на ЦКП МО СССР. Несколько раз в прямую сталкивался с высшим Генералитетом и Адмиралами и видел офицеров с "черными чемоданчиками". Врядли это были ядерные коды, скорее всего шифры от системы АСУВ. Чувствую у нас скоро все бухгалтера будут ходить с "черным чемоданчиком"( возможен вариант гламурной сумочки из кевлара), прикованным к руке!

Відповісти
  • Тиса
22.08.19 11:39

Буржуй, усі будуть прикуті до Всевидячого Великого Брата.

Відповісти
  • SHADOW
22.08.19 07:10

Носятся с этими токенами, и все время от медка статьи. Походу проплаченные. Повторюсь, но это личное дело,где хранить ключ. Хотят за меня отчёты сдать, да флаг в руки.

Відповісти
  • Елена
22.08.19 07:47

Как же власть "заботиться" о предпринимателях(самая большая проблема-сохранность подписей). У меня несколько предприятий ,в.т.ч.с 3-мя подписями.Если раньше я сохраняла папку с ключами на всех ПК и могла дома зарегистрировать НН или сдать отчет,то сейчас я должна ,как ключница со связкой токенов таскаться с ними в "чемоданчике",прикованным к руке.Потерять их теперь огромная вероятность!!!! Или же так власть заботится, чтобы не работали после работы
. Подписывайте,пожалуйста, петицию об отмене  обяз.применении Е-токенов : https://petition.president.gov.ua/petition/60428. Ведь это же явно проплаченная  акция

Відповісти
  • Татьяна
28.08.19 10:07

Елена, у меня так и не получилось войти и подписаться под петицией

Відповісти
  • Алла
28.08.19 10:06

Елена, Можливо, потрібно безпосередньо звертатись в той орган, який придумав нам цю проблему? Верховна Рада прийняла цей закон ще в 2017 році. ДЯЯЯКУЄМО Пороху, що підписав цей кошмар.Про електронні довірчі послуги. Закон від 05.10.2017 №2155-VIII. Це жах. Мало того, що це легальне здирництво з підприємств, так це ще гора проблем. Реєстрація податкових, здача звітів перетвориться в кошмар. Просто ще не всі це відчули. Я підписалась під петицією вже давно. Але, на жаль, нас мало. Може ще пробувати всім дзвонити зі скаргою, претензією на гарячу лінію Кабміну - тел.1545. Звертатись до своїх депутатів. У них же є сайти, сторінки в соцмережах. 

Відповісти
  • хм
27.08.19 14:57

Елена, 4! петиции про отмену токинов, возможно больше, но есть четыре по ссылке можете проверить, и везде по 3 голоса! я не могу войти на сайт петиций ни под каким видом и соусом, ни с ЕЦП ни с картой банка ни как
https://petition.president.gov.ua/search?search_form=basic&text=%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D0%BD

Відповісти
  • хм
27.08.19 14:58

хм,может потому так мало проголосовавших??

Відповісти
  • ппп
22.08.19 12:33

Елена, на сегодня подписались 5680 человек, осталось 16 дней
сомнительно что такими темпами наберется необходимые 25000 подписей.

Відповісти
  • хаха
22.08.19 08:15

Судя по последним новостям - главная проблема Украины это бизнес, особенно ФОПы. Все остальное - ерунда. Коррупция, суды, полицаи, прокуратура, рейдерство, наркотики, высокие тарифы, невероятное количество ДТП... - это все ерунда. Главное - поставить к стенке весь бизнес, а малый так вообще загнать под плинтус.

Відповісти
  • kh.ua
22.08.19 08:44

Если Медоку так уж хочется втулить всем токены, то пусть потрудятся и приведут в своих дурацких статьях конкретные цитаты из Закона, где четко написано: защищеный носитель обязательно и для всех. Ну-ну... я жду...

Відповісти
  • Тиса
22.08.19 11:40

kh.ua, усім підстригтися під фюрера!

Відповісти
  • krya
22.08.19 10:46

kh.ua, мне кажется медковцы прикрывают себе одно место. 
Давайте отвлеченно поразмышляем: сейчас всем токены вроде необязательно, на форумах проскакивает мол с ноября ЭП только на токенах - и все. Четкой инфы нигде нет. А теперь представьте ажиотаж на токены в ноябре, когда четко скажут ВСЕМ ОБЯЗАТЕЛЬНО. Толпа ринется брать, очереди, паника, хаос. 
Естественно часть бухгалтеров прое*ет сдать вовремя отчеты, т.к. нечем будет подписать. И волна ненависти пойдет именно на медок, т.к. "схерли вы не предупредили" из-за вас мне штраф и т.д. 
Мне кажется они и топят за токены, чтобы потом не отгребать от клиентов.

Відповісти
  • Василь
22.08.19 14:31

krya, так воно й буде. Дивіться, що зараз робиться у Киргизстані. https://www.vb.kg/doc/380857_proekt_gns_obernylsia_kollapsom._v_ocheredi_za_ecp_biznesmeny_stoiat_s_nochi.html

Відповісти
  • Mariya A.
22.08.19 11:27

krya, что значит четкой инфы нигде нет? Вся необходимая инфа есть в ЗУ "Про електронні довірчі послуги": 
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19
Прикінцеві положення говорят о том, что ключи, выданные по старому закону про ЭЦП действительны до ноября 2020.
А статья 17 обязывает генерировать ключи по уже новому закону только определенный круг лиц:
"Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси та інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа, а для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання."
Пусть Медок и меня ткнет носом в обязательность токена для частного бизнеса для регистрации этих долбаных НН и сдачи отчетности. 

Відповісти
  • Галина
22.08.19 13:17

Mariya A., пардон, можно мне? п. 1 статьи 17!

Відповісти
  • Mariya A.
22.08.19 11:29

* оговорка: по новому закону - ВСЕ, а на защищенных носителях - согласно нормам ст.17

Відповісти
  • Галина
22.08.19 13:17

Mariya A., совершенно верно!

Відповісти
  • ок
22.08.19 09:31

заканчиваются ключи от цск "Украина". позвонила. выставляют счет сразу с токенами. спрашиваю почему. отвечают: что вы конечно можете сделать ключи без них, но с ноября вы не сможете подписать им отчет. гонят? или таки правда? кто делал в ближайшее время ключи, как поступаете? лишние полторы тыщи в счете за фиговые пластмассовые токены. еще хаб тыщи за полторы предлагают если не хотите раздолбать гнезда на компе   

Відповісти
  • Надежда
22.08.19 23:23

ок,  ЦСК Украина навязывал, отказались, оформили на 2 года на обычной флешке.

Відповісти
  • April
22.08.19 11:06

ок,C ноября 2020года. Я на єтой неделе тоже ключи меняю - взяла обьічньіе. А там "или ишак умрет или падишах" Если ничего не поменяется в августе 2020 возьму токеньі

Відповісти
  • Наталия
22.08.19 09:50

На днях делала ключи в ДФС - никакие токены не требуют, можно на флешках или на дисках как и раньше - бесплатно и без проблем.

Відповісти
  • ппп
22.08.19 12:37

Наталия, хотели выдавать только на токенах с 01.08.2019, но после возмущения общественности отменили, якобы производители токенов не могут обеспечить нужное количество.

Відповісти
  • ЕС
22.08.19 09:35

Кто может  объяснить для чего какому-нибудь идиоту понадобятся мои ключи (пароль будет у меня выпытывать каленным железом) ?Может быть кредиты сейчас выдаются по электронным подписям? Для загнивающих предприятий,ФОПов подписи с токенами вылетаютв копеечку. Самый дешевый-600,00грн.

Відповісти
  • кузькина мать
22.08.19 09:39

Когда государство хочет защитить меня от воров- оно создает полицию и тратит на ее содержание деньги их бюджета. Если государству нужно в обязательном порядке защитить меня от киберворов при помощи токена, то пусть государство и предоставит мне этот токен бесплатно. А расходы пусть заплатит из бюджета (может меньше украдут)

Відповісти
  • все едино
22.08.19 15:21

кузькина мать, від злочинців Вас ніхто вже не захистить, навіт токени якщо захочуть то заберуть все!! Токен Вас точно не врятує!!! 
Токен це тупий "роводняк" всіх на кошти, навіть для держ. установ вони їх закупили за наші з Вами кошти!!!!

Відповісти
  • клава
22.08.19 15:47

все едино, так даже этот *разводняк*  (долбанный токен) я еще и купить должна за свои деньги ( хотя еще плюс и налоги государству плачу)

Відповісти
  • СержК
22.08.19 10:07

кузькина мать,а когда "государство" по большей части и состоит из воров, то единственным его желанием есть залезть как можно глубже в Ваш карман и вытрахнуть оттуда последнюю пыль. К слову, мысль о покрытии стоимости токенов из бюджета им может ну очень прийтись по душе. Может, они так и подталкивают к ней всех...

Відповісти
  • Лара
22.08.19 10:50

Я, наверное, тупая, но никак не могу понять, кому нужны мои электронные подписи - ФОП на едином налоге, 1,5 землекопа в штате, какой интерес они (подписи) представляют для "злоумышленников"? Госструктуры-да, нотариусы-да, но мелкие фирмочки и предприниматели-бред.

Відповісти
  • все едино
22.08.19 11:36

Всіх хто тут бунтує проти токенів- вам на сайт Президента, ставте свій підпис під петицією проти токенів.

Відповісти
  • ппп
22.08.19 12:39

все едино, ага смотрите мой пост выше, а то все кричат, а подписать им религия не позволяет 

Відповісти
  • Лара
22.08.19 12:36

все едино,     Вже!

Відповісти
  • все едино
22.08.19 15:16

Лара, Дякую більше б таких як Ви, хоча б підписали б ті, що тут при кожній статті по токені бунтують- підписались би то вже б набрали голоси!!!

Відповісти
  • клава
22.08.19 15:50

все едино, а когда наберете- что измениться? закон отменят? набрали петицию от отставке президента- ответ услышали-не Вы выбирали-не вам отправлять. В сказки верите, если на кону БОЛЬШИЕ и ПОСТОЯННЫЕ ДЕНЬГИ ?

Відповісти
  • Тиса
22.08.19 11:41

Мать Кузьмы, плач о детях своих...

Відповісти
  • Мать Кузьмы
22.08.19 12:42

Тиса, я Мать Кузьмы, зачем мне плакать? У меня один ребёнок - Кузя

Відповісти
  • Светлана
22.08.19 12:38

а как вам предложение о приобретении сетевого модуля для больших фирм? Если бухгалтер один-то  мне все понятно тут. А если  расчетный отдел,кадровая служба,отдельно бухгалтер по налог.кредиту с своим  ецп ,а статистика ..и тд..Тут без сетевой версии не обойтись.Сколько стоит?  Не знаю.Не будет же кадровик бегать за токеном с печатью к отв.лицу.Кому нужна наша отчетность? Лишь бы денег урвать .

Відповісти
22.08.19 13:55

А кто будет возвращать разницу по уже оплаченным сертификатам на 2 года до марта 2021 года? 

Відповісти
  • все едино
22.08.19 15:25

CВ, ні хто!!!! Також як і ті різниці що люди переплатили за енерго носії по формулі Нотердам+!!

Відповісти
  • Бухгалтер
22.08.19 15:28

Петиція на Сайті Президента України- №22/060428-еп. Приєднуйтесь!

Відповісти
  • Ирина
22.08.19 16:02

проголосувала :)

Відповісти
  • Сергей
22.08.19 16:11

пока космические  корабли бороздят просторы вселенной, гройсман напоследок китайские флешки по цене китайских телефонов втюхивает.

Відповісти
  • Непогода
22.08.19 19:05

Хочется верить, что здравый смысл победит и ФОПов не заставят покупать это токены. Я вспомнила историю, когда ввели ежемесячную декларацию ПДФО для всех, даже для тех у кого нет наемных работников. В налоговых были бои с охраной на входе, когда те не пускали людей, отстоявших в очереди 6-8 часов, работников налоговой, которых вынуждали принимать отчеты до 01-02 часов ночи. Опять - на те же грабли... 

Відповісти
  • Бух
22.08.19 20:07

Как разбогатеть? Надо взять что-то ненужное и сделать так чтобы это было всем нужно

Відповісти
  • Екатерина
23.08.19 14:17

Измениями в НКУ № 2725-VIII налоговая не может работать через эл.кабинет с неквалифицированными сертификатами (без каких-либо исключений). В законе об эл доверительных услугах - токены касаются только гос.органов и гос.предприятий, а в НКУ - всех, хотя в пояснении к НКУ сослались на закон о довер.услугах.

Відповісти