Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.08.19
4607 4 Друкувати

ФОП - єдинник перевищила граничний обсяг доходу. Чи можна в наступному році перейти на єдиний податок

Чи має право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році ФОП – платник ЄП, яка протягом календарного року перевищила обсяг доходу, встановлений для відповідної групи?

Відповідно до п. 292.16 ПКУ право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого п.п. 3 п. 291.4 ПКУ (для третьої групи).

За матеріалами ГУ ДФС у Рівненській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Ирина
30.08.19 08:23

А может ли предприниматель стать плательщиком единого налога 2 гр. с нового года, если в предыдущем году перешел на 3 гр. из-за превышения объема для 2 гр.? Или он и останется в следующем году на 3 гр. и не будет  иметь право на 2 гр.,т.к. к  заявлению прилагается расчет дохода за предыдущий год, который превышает допустимый предел дохода для 2 гр.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 2
  • Сомневающийся Sкептиk
30.08.19 10:42

Ирина, к заявлению прилагается расчёт за пред. период только при переходе с ОСН. При переходе из группы в группу расчёт не прилагается – это не предусмотрено НКУ. 
ФОП 3 группы может перейти на на 2 группу (или на 1) – при условии выполнения ограничений для соответствующей группы, в т.ч. и по "объёму" дохода. Подача ненужного документа (расчёта) в этом случае не должно влиять на выбор группы

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 2
  • Наталья
30.08.19 10:42

не может,только 3 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 3
  • 2222
02.09.19 10:13

Подскажите пожалуйста, если предприниматель-единщик 3 гр. в 3 кв. превысил лимит, он перед началом 4 кв. пишет заявление на переход на общую систему с 4 кв.. Сможет ли он в декабре написать заявление на переход на единый налог с 1 квартала следующего года?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27798 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд