Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


07.09.19
1403 0 Друкувати

Податкова знижка за навчання в приватному закладі освіти

"Вісник. Офіційно про податки".

Мати подала документи до ДПІ для відшкодування коштів за навчання сина у 2018 р. Але їй відмовили у їх прийнятті, мотивуючи тим, що син навчався у приватному виші. Чи справді мати не має права на податкову знижку в такому випадку?

Світлана Володимирова, начальник відділу адміністрування доходів громадян Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ.

Нормами ПКУ зазначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом (пп. 14.1.170 ПКУ).

Право платника на податкову знижку визначено ст. 166 ПКУ, пп. 166.3.3 якої передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Законом № 2145 передбачено, що заклад освіти — це юридична особа публічного чи приватного права, основним видом діяльності якої є освітня діяльність. Заклад освіти залежно від засновника може діяти як державний, комунальний, приватний чи корпоративний (ст. 22 Закону № 2145).

Отже, право на податкову знижку виникає у платників податків, які сплачують за навчання в українських закладах освіти (незалежно від статусу такого закладу) за здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення за умови дотримання вимог ст. 166 ПКУ.

Використані матеріали

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Закон № 2145 — Закон України від 05.09.2017 р. № 2145 «Про освіту».

Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26830 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд