Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.09.19
4288 9 Друкувати

Чи може роботодавець наполягати на виплату заробітної плати працівникам через конкретно вказану банківську установу?

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» виплата заробітної плати працівникам здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця, як передбачено ч. 5 ст. 24 вищезазначеного Закону.

Вимогами ст. 25 Закону України «Про оплату праці» законодавством заборонено будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

З наведеного вище слідує, що рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець, оскільки саме працівник є власником рахунку в банківській установі.

До того ж, відповідно до вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Отже, виходячи з викладеного вище, роботодавці не мають законних підстав щодо примушування працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі.

Алла Уріщенко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Теги:
Коментарі
  • Лорик
19.09.19 09:32

Предприятие заключает с Банком Договор по обсл. зарплатного проекта.Почему тот бедный бухгалтер, еще должен по всем банковским учреждениям перечислять налоги, зарплату... какого-то индивидума, которому видите ли так захотелось. Пришел работать на предприятие, хочешь работать - подчиняйся основным правилам даного предприятия. 

Відповісти
    Оцінити
  • 46
  • 12
  • Привіт з сєсєр
19.09.19 13:38

Лорик, може ви мене ще на роля збирати врожай поженете, як у радянські часи? 

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 9
  • ^^^
19.09.19 10:35

Все это слова, на практике это не выполнимо, работает на предприятии 500 человек и каждому надо перечислить зарплату на его банк, да еще перечислить налоги, это штат бухгалтеров надо содержать только для перечисления зарплаты. На сегодняшний день это реально только через Приват банк, там одной ведомостью можно перечислять зарплату на карты любого банка по номеру карты, но деньги в другие банки могут поступать с опозданием. 

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 0
  • Олена
19.09.19 11:24

Это действительно больной вопрос. Задолбали уже сотрудники с своими индивидуальными требованиями. У нас в штате 670 человек. Заключен договор на зарплатный проект с одним банком. Работники предприятия имеют право снять зарплату с банкомата любого банка без всяких комиссий. О каком нарушении прав работников идет речь? Хочешь иметь карту другого банка, какие проблемы? Откроют за 10 минут. А бухгалтерам заняться больше нечем, кроме как зарплату с налогами перечислять по всем банкам страны.

Відповісти
    Оцінити
  • 30
  • 3
  • Тиса
19.09.19 13:46

Олена, выплатите из кассы, какие проблемы? или не хочется?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 6
  • ^^^
19.09.19 16:34

Тиса, а они не хотят через кассу, хотят через банк, но через другой. А вы пробовали выплатить зарплату через кассу 670 человек? За три дня по закону? Или получить будучи одним из 670 пробовали? Пошли вы в кассу, а там 300 человек в очереди перед вами. Тем у кого 20 человек работает или еще меньше не понять.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • мотя
19.09.19 14:47

Тиса,670 человек через кассу? инкассатора нанимать на перевозку денег, отдельно оборудовать кассовую комнату? а сейчас мелочь наличную отменяют - как рассчитываться?

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • а у нас
19.09.19 12:36

Та ладно банки!!! Давайте поштовими переказами будемо направляти - от поштовикам і додатковий дохід буде! ;)))))

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Яся
19.09.19 13:39

А коли за це будуть наказувати, боляче?

Відповісти