Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.09.19
2406 8 Друкувати

Чи має значення день тижня, на який припадає закінчення частини відпустки, для початку наступної невикористаної частини основної щорічної відпустки?

Перш за все, слід зазначити, що ст. 10 Закону України «Про відпустки» та ст. 79 КЗпП передбачено, що черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Порушення строку такого повідомлення надає можливість працівникові вимагати перенесення щорічної відпустки на інший період. Письмовим повідомленням у цьому разі може слугувати як окремо складений документ довільної форми, так і підпис працівника про ознайомлення у наказі про надання щорічної відпустки.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України “Про відпустки” щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою її частиною.

Статтею 8 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 “Про оплачувані відпустки”, ратифікованої Україною Законом від 29.05.2001 р. № 2481-III, розбивка щорічної оплачуваної відпустки на частини може бути дозволена компетентним органом або іншим відповідним органом у кожній країні. Якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується роботодавця і зацікавленої особи, що працює за наймом, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на це, одна із таких частин відпустки складається, принаймні, з двох безперервних робочих тижнів.

Щодо обмежень, пов’язаних з днем тижня, на який припадає закінчення частини використаної відпустки та днем початку невикористаної частини щорічної основної відпустки, то в діючому законодавстві України їх не встановлено.

Одночасно наголошуємо, що дане роз’яснення не встановлює норм права, а носить інформаційний характер.

Людмила Поліщук, головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області.

За матеріалами ГУ Держпраці у Рівненській області
Теги:
Коментарі
  • Лорик
19.09.19 09:43

Что же творится в голове того, кто задал такой вопрос?

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Инесса
19.09.19 11:51

Лорик,да совершенно нормальный вопрос! Жаль ,что ответа на него не было с десяток лет назад, когда на родном предприятии именно так и выдавалось продолжение отпуска- со следующего дня недели за днем,когда закончилась предыдущая взятая часть (видимо, существовало на тот момент противоположное  бредовое разъяснение) .Соглашусь с Вами,что все анекдоты рождаются из нашей реальности.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
19.09.19 12:25

Только у нас и только мі можем подбирать отпуск к выходным и между праздниками. В Европе подбирают под турпутевки, времена года и т.д...
Шо маэмо то маэмо

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Тиса
19.09.19 14:00

Закінчилася відпустка у п'ятницю,  наступна - з суботи. Пречудово!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Тиса
19.09.19 14:00

Відповіді немає. А треба, щоб була!

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Оксана
19.09.19 14:50

Ну написано ж, что основная часть должна быть не менее 14 кал. дней. Остальные дни можно брать как угодно. Только как все это можно предусмотреть в графике???)))) Считаю график должен быть необязательным, а рекомендательным. Надеюсь в новом КЗоТе это учтут.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • мотя
19.09.19 14:51

только вот я в упор не помню, чтобы нас на заводе (при совке) за 2 недели до отпуска письменно уведомляли!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Анни
19.09.19 16:58

мотя,эти уведомления - бред бредовый! А если работнику срочно понадобился отпуск, производственный процесс позволяет, руководство не против, ждать 2 недели????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28391 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд