Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


23.09.19
4125 13 Друкувати

Як у фіскальному чеку показати заокруглення

Суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

  • після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;
  • в рядку 8 фіскального чеку «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення». Саме вказана сума є сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

При цьому, до підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги). Тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

У податковій накладній, складеній за щоденними підсумками, відображають суму ПДВ, обраховану виходячи із бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 Податкового кодексу України (далі — ПК), без урахування заокруглення.

Крім того ПК не передбачено коригування фінансового результату підприємства на округлені суми під час проведення готівкових розрахунків за товари (роботи, послуги). Такі операції відображають за правилами бухобліку при формуванні фінансового результату до оподаткування, який використовує платник податку для обрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

 Лист ДПС від 16.09.2019 р. № 243/6/99-00-07-01-01-15/ІПК.

За матеріалами Головбух
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Лидия
23.09.19 09:19

Ненормальные, как это налоговая накладная по ежедневным итогам без учета округлений в рознице. Чем и как закрывать разницу , кто-то знает , дайте совет. Пожалуйста. 

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Викко
23.09.19 09:56

Спасибо! Но что делать с выплатой зп.? Как ее округлять и выплачивать и на р/с и главное наличкой? Учет, налоги по зп?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ппп
23.09.19 10:30

Викко, начисляйте к ЗП премию(надбавку), чтобы результат к выдаче был в десятых гривны 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 3
  • Викко
23.09.19 11:03

ппп, это же жуть мало того что рассчитай на каждого от обратного, так еще и наказов наклепай, про премию в три грн.((( 

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Лидия
23.09.19 10:18

Выход один з/п на карточку. Округления в большую сторону штраф налоговая, в меньшую гос труда. Основная сумма с кассы , а копейки на карту.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • клава
23.09.19 13:33

Лидия, а почему штраф от налоговой при округлении в бОльшую сторону?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
  • *
23.09.19 10:50

Лидия, так к картам всех и подводят. Чтобы мониторить и залезать в карман каждому.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 1
  • Лидия
23.09.19 11:14

*    Естественно залезут, еще как залезут, накушаться никак не могут !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Юра Г.
23.09.19 11:23

такое приятное слово МОГУТ вместо ОБЯЗАНЫ.
Могуть но не обязаны, а значит НАВИЩО? Эти ДЕБИЛЫ не могут своим скудным умишком понять, что ОДНОВРЕМЕННО НЕ МОГУТ БЫТЬ ДВА РАЗНЫХ ПРАВИЛА ДЛЯ НАЛА И БЕЗНАЛА. Убогие, что с них взять, кроме того, что сдают перед встречей на стадионе.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • ^^^
23.09.19 14:53

Юра Г., вооот и я о том, убрали копейки, значит прописать в законе что все расчеты округлять до десятых, и было бы всем счастье, но нет, вынесем бухгалтерам мозг, пусть помучаются, нал так, безнал сяк. Я вот заметила, после прихода очередных реформаторов, проблемы начинаются в первую очередь у бухгалтеров.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Любовь
24.09.19 12:45

Ничего не понятно. В чеке округлили, значит, денег получили "после округления". А почему НДС из суммі "до округления"?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Татьяна
25.09.19 15:35

а что делать с акцизом на алкоголь и сигареты, тут монопольные цены, никак не дождусь розяснений, или я где-то пропустила?

Відповісти